Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

242 избирателни секции във Видинско

© Снимка: РАДИО ВИДИН

Само една партия е регистрирана до днес- 3 април в Районната избирателна комисия във Видин.
Няма регистрирани инициативни комитети. Това съобщи председателят на Районната избирателна комисия Владимир Иванов. Срокът за регистриране на партии и коалиции е 6 април.

Листа от осем души е представила в комисията партията "Ред, законност и справедливост" за Видин. Водач на листата е депутатът от 41-то Народно събрание Кристияна Петрова. Срокът за регистрация на кандидатски листи е до 6 април.
До 11 април политическите партии по общини трябва да проведат консултации за съставите на секционните избирателни комисии, а до 16 април да бъдат назначени.
"Общо за областта са образувани 242 избирателни секции. Ще бъдат сформирани 242 секционни избирателни комисии с 1812 членове. Те трябва да обхвана цялата видинска област, в която избирателите са 98 607, от тях 66 004 са територията на община Видин, около 67%"- съобщи Владимир Иванов.

Председателят на комисия, заместник-председателят и секретарят трябва да са от различни политически сили, уточни Владимир Иванов. Членовете на комисиите в избирателните секции с до 100 избиратели ще са пет. По седем души ще има в състава на комисиите с до 500 души избиратели, а тези с над 500, ще бъдат от девет души.
По публикацията работи: Анжела Каменова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Любен Иванов: Ремонтът пред Здравната каса вероятно ще стигне до Европейската прокуратура

Защо все още не е приключил ВиК ремонтът на бул. Панония пред Здравната каса във Видин?  Този въпрос зададе от трибуната в Парламента народният представител от крайдунавския град Любен Иванов , напомняйки че от Министерството на регионалното развитие и благоустройството са посочили края на месец май като дата за реализация. "Две години в..

публикувано на 27.07.25 в 14:44

Необитаеми къщи са унищожени от пожар в Дъбова махала

Голям пожар в брусарското село Дъбова махала, Монтанско, изпепели 18 необитаеми къщи, кравеферма, бали със сено. Огнеборците са спасили 32 къщи от Дъбова махала и съседното село Киселево. Екипи от 6 пожарни служби са участвали в потушаването на огъня Сигналът за пожара в Дъбова махала е подаден вчера след обяд. Огънят е тръгнал от запалена суха трева...

публикувано на 27.07.25 в 13:40

Звездни изпълнители гостуват в Мизия за панаира на града

Богата програма и разнообразни събития бележат тазгодишното издание на Панаирните дни в Мизия. Традиционното събитие е от 2 до 9 август в града, покрай който тече река Скът. Програмата започва с молебен за здраве и благополучие в местния храм „Св. Св. Петър и Павел" на 2 август. Същият ден в алеята до Центъра за личностно развитие ще има изложба..

публикувано на 27.07.25 в 13:18

Общинският съвет в Макреш решава за продажбата на дворно място

Общинските съветници в Макреш се събират в понеделник от 10:00 часа на заседание по 5 точки.  Сред по-важните от тях е  заповед на Областния управител на област Видин за  ново разглеждане  на  решение взето от Общински съвет Макреш относно даване  съгласието си да се продаде дворно място  по  договор  в имот 283, в квартал 34 по плана на село..

публикувано на 27.07.25 в 11:25

Видеонаблюдение ще има в шест села в Монтанско

Монтират видеонаблюдение в шест села в община Монтана с население над 3500 души. За целта общинският съвет гласува над 55 000 лева. Поетапно камери ще бъдат поставени и в останалите 17 села в общината В селата Благово, Вирове, Д-р Йосифово, Габровница, Николово и Смоляновци  ще бъде изградено видеонаблюдение. Средствата за  камерите бяха гласувани от..

публикувано на 27.07.25 в 10:05

Църквата почита свети Пантелеймон и светите Седмочисленици

Българската православна църква отдава почит на светите братя Кирил и Методий, както и на техните най-известни ученици – светите Климент, Наум, Горазд, Сава и Ангеларий – светите Седмочисленици.  За дата на общия празник се е утвърдил денят на Успението на Климент Охридски - 27 юли 916 г., най-изявеният от Кирило-Методиевите ученици.  Днешният..

публикувано на 27.07.25 в 07:33

Кула, Чипровци и Берковица подобряват достъпа си до питейна вода

Общините Кула, Чипровци и Берковица са одобрени по програма "Капка по капка". По програма за подобряване на достъпа до питейна вода "Капка по капка"  бяха подадени 104 проектни предложения  на  общини, кметства, НПО, читалища, сдружения и фондации, това съобщават от Фондация BCause, които са организатори на програмата. Грантовата схема,..

публикувано на 27.07.25 в 07:22