Рано тази сутрин е възникнал пожар в хранителен магазин в село Неговановци, съобщиха от пресцентъра на ОД на МВР Видин. Унищожени са 15 кв.м. дървени плоскости от тавана, мебели, климатик и хранителни стоки. Причината за пожара е в процес на установяване. В потушаването на огъня са участвали два пожарни автомобила.
В бюлетина се съобщава и за кражба. Неизвестно лице проникнало в магазин в село Ружинци. От търговския обект е извършена кражба на 40 лева и различни по вид хранителни стоки. По случая работи РУП-Белоградчик, образувано е досъдебно производство.
35- годишен жител на село Арчар е задържан с полицейска мярка за 24 часа. Установено е, че мъжът извършил кражба на около 1200 керемиди от частен имот в село Мали Дреновец.
Тютюн с тегло около 3 кг. са иззели служителите на реда. Нередовната акцизна стока е отрита в багажника на лек автомобил, управляван от жител на Лом по пътя Видин-Дунавци. По случая е образувано е досъдебно производство.
С изкопни работи за полагане на електрически кабели започна изпълнението на проекта за обновяване на Крайдунавския парк във Видин. Стартиралите дейности са във връзка с изграждането на ново парково осветление. Работи се в близост до крепостта "Баба Вида". Археолози от Регионалния исторически музей провеждат археологическо наблюдение. Припомняме, че..
Панаирният комплекс в Кула вече се почиства и подготвя за предстоящите събития и търговци. Тази година 108-ият традиционен панаир ще посрещне гостите с обновена визия, съобщи кметът д-р Владимир Владимиров. „Започна подготовката за панаира в Кула, който тази година ще е от 14 август до 19 август. Ще сглобим нашата сцена, започнахме и..
Започна сключването на договори по проекта „Зелена Враца – мисията е възможна" , съобщиха от местната управа. По него ще бъдат подменени стари отоплителни уреди с нови енергоспестяващи и екологични средства за отопление през зимата и охлаждане през лятото. Разработката се финансира с 24 милиона лева по европейски програми. Община Враца уведомява, че..
Куклен театър „Патилан“ - Монтана ще участва в програмата на Празника на курорта, минералната вода и Балкана „Вършец 2025“. Спектакълът „Рибарят и Златната рибка“ ще бъде представен за жителите и гостите на курортния град утре, 1 август, от 10:30 часа в залата на читалището, съобщи Калин Тодоров , организатор: "Автори и режисьори на спектакъла..
Празник на Балкана се подготвя за тази събота, 2 август, в село Говежда, община Георги Дамяново. Повече за програмата разказа кметът Младен Миронов: "Ще започнем с програма от самодейните колективи, която ще започне в 19:30 часа... От 21:00 часа ще има концерт на Ива и Велислава Костадинови, на Гуна Иванова внучките..." Очакванията са над..
В Монтана затягат контрола по пътищата. Областната дирекция на полицията ще получи още четири нови подвижни камери за скорост. Четири нови камери за скорост, тип „тринога", ще получат пътните полицаи в Монтана, съобщи директорът на Областната дирекция старши комисар Пламен Томов . Техниката ще се използва за засичане на нарушители на скоростта...
Тридневен събор започва утре, 1 август, във видинското село Градец . Поводът е отбелязването на Илинден. Това е един от основните празници в българския народен календар, известен и с имена като Илиинден, Свети Илия Гърмоделец, Свети Илия Гръмоломник, Свети Илия Гръмовник, тъй като във фолклора пророк Илия е смятан преди всичко за повелител на..