Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Полицията задържа габровец за кражба във видинското село Сланотрън

Полицията във Видин задържа вчера 30-годишен габровец с полицейска мярка за срок до 24 часа. Мъжът е уличен в кражба на медни котли и пръскачка, извършена от частен имот в с. Сланотрън. Откраднатите вещи са намерени нарязани в хотелска стая във Видин, ползвана от 30-годишния мъж. По случая работи Районното управление на полицията.

Трима криминално проявени видинчани- В. Т. (23 г.), Ц. А. (18 г.) и Я. С. (23 г.) са уличени в кражба на метални елементи, фирмена собственост. Посегателството е извършено във времето от 17 часа на 18 октомври до 9:30 часа на 21 октомври в областния град. По случая работи РУП-Видин, образувано е досъдебно производство.

Криминалисти от Районното управление на полицията в Кула разследват кражби в село Бойница. Две акумулаторни батерии и 50 литра дизелово гориво са откраднати от товарен автомобил, собственост на Общината. Акумулатор и около осем литра дизелово гориво са откраднати и от валяк, фирмена собственост. Превозните средства били паркирани в близост до сгарадата на Общината. Кражбите са извършени във времето от 18 часа на 21 октомври до 8:30 часа на 22 октомври. По случаите са образувани досъдебни производства.
По публикацията работи: Екип НОВИНИ


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Снимката на 25 юли 2025 година

Инициативата "Концерти на гарата" гостува във Видин. Кратките музикални изпълнения на популярните и обичани групи Уикеда и X-Ray започнаха в следобедните часове. Няма желаещи за директори на две училища в област Монтана.  Процедурата е прекратена за Професионалната гимназия по лека промишленост в Монтана и основно училище "Кирил и Методий" в..

публикувано на 25.07.25 в 18:00

В Каленик продължава обновяването на църквата

Продължава инициативата за обновяване на църквата в село Каленик. Освен ремонтни работи, предстои благоустрояване на района около храма. Това обясни Габриела Георгиева, секретар на местното читалище, което е сред инициаторите на обновяването.  "Остават още няколко неща главно по външната част на църквата. За сега средства има подмяната на..

публикувано на 25.07.25 в 17:00

В Белоградчик ще представят първата книга за арт наив изкуство

Излезе от печат първата книга за арт наив изкуство у нас. В нея са събрани съвременни български наивисти. Автор е Даниела Осиковска, която заедно със своя съпруг - арх. Георги Георгиев, поставя началото на Салона за наивистично и интуитивно изкуство в Белоградчик.  "Всичко започна 2019 г., когато се откри първата музейна експозиция за..

публикувано на 25.07.25 в 16:49

В Криводол се готвят за панаир

Общинската управа на Криводол се подготвя за провеждането на традиционните "Панаирни дни". От 31 юли до 3 август в града, край който тече река Ботуня, ще има емоции, концерти и време за срещи между приятели.  Организаторите на панаирните дни – от местната управа и Народно читалище "Никола Й. Вапцаров 1924", канят не само на организираните концерти, но..

публикувано на 25.07.25 в 15:20

Чудотворни мощи на петима светци пристигат в Монтана

На 26 юли (събота) Монтана ще стане домакин на изключително духовно събитие. В храм „Свети Дух“ ще бъдат донесени частици от чудотворните мощи на петима почитани светци: свети великомъченик Пантелеймон, света Петка Търновска, света Марина, свети Нестор и св. Георги Софийски. Светините ще бъдат тържествено посрещнати в 17:00 ч. от Видинския..

публикувано на 25.07.25 в 14:30

Във Видин възстановяват "синята зона“ в района на пазара

От 4 август се възстановява "синята зона“ в района на пазара във Видин, информираха от общинското предприятие "Зони за платено паркиране". Касае се за участъците от централната градска част, където "синята зона" временно беше преустановена поради извършване на строително-монтажни дейности по проекта за "Основна реконструкция на централна пешеходна..

публикувано на 25.07.25 в 14:24

15 кандидати за директори на училища в Монтанско

Няма желаещи за директори на две училища в област Монтана. Процедурата е прекратена за Професионалната гимназия по лека промишленост в Монтана и основно училище "Кирил и Методий" в ломското село Замфир. 15 са кандидатите за директори на 8 училища в област Монтана. Няма недопуснати, уточняват от Регионалното управление на образованието в Монтана...

публикувано на 25.07.25 в 14:14