Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Община Видин оспори в съда претенциите на фирма за охрана

Снимка: Община Видин

Състав на Окръжен съд- Видин проведе заседание по дело, образувано по исковата молба на охранителна фирма "Сова 7", представлявана от Валентин Борисов срещу Община Видин, с която се претендира вземане в размер на над 788 000  лв. В качеството си на ответник, кметът на Видин Герго Гергов  се яви на откритото съдебно заседание лично и с пълномощници. Ищецът и адвокатът му не дойдоха в съдебната зала. На заседанието присъстваха председателят на Общинския съвет Пламен Трифонов и общински съветници. Общинският съветник адвокат Цецо Иванов, който представлява Община Видин по делото, оспори претенцията на ищеца и заяви, че Общината няма задължения към фирмата по договори за охрана на филиал "Образование", каквито са претенциите. 

"По днешното дело фирма "Сова 7" претендира 788 479 лева от Община Видин. Общината не дължи тези пари, защото основанието, по което "Сова 7" претендира са 51 договора, 37 от които страна по договорите не е "Сова 7"- Валентин Борисов, а друга фирма. Общината дължи по договори за охрана на филиал "Образование" около 500 хиляди лева на фирмата. Около 300 хиляди лева са изплатени от Общината в хода на изпълнение на договорите, а "Сова 7" по принудителен път за същия предмет е събрала 694 хиляди лева, т. е. фирмата  е надвзела над 400 хиляди лева по договорите за услуги до сега от Общината, само за филиал "Образование". Моето становище въз основа на документите, които имам от съдебния изпълнител, е че "Сова 7" и други две нейни  фирми, са събрали от Общината над 4,5 милиона лева, а с таксите на съдебния изпълнител- 5 млн. лв. Това са суми, излезли от Общината, при реални задължения към тази фирма в максимален размер около 1,5 млн. лв."- обяви след заседанието по делото адвокат Цецо Иванов.
 
Съдия от Окръжен съд- Видин  Цвета Стоянова насрочи следващото заседание по делото за 19-ти февруари. Тогава ще бъдат разпитани свидетелите и вещото лице.

По публикацията работи: Анжела Каменова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Осуетиха износа на контрабандни цигари през Дунав мост 2

Митнически инспектори са открили 26 000 къса контрабандни цигари, укрити в дървени стълби в товарен микробус. Случаят е от 16 април, съобщават от Агенция "Митници".  Около 23:00 часа в района на Дунав мост 2 - Видин е спрян за проверка излизащ от страната товарен микробус с чешки регистрационни номера, управляван от турски гражданин.  Водачът..

публикувано на 22.04.25 в 10:20

Граждански организации с великденски инициативи в Северозапада

Великденски  работилници  за боядисване на яйца и изработване на сувенири събра за поредна година десетки деца и възрастни в пет общини.  По идея на доброволците от сдружение „Северозапазване" се реализираха седем великденски работилници в четири училища, две детски градини в общините Белоградчик, Кула, Димово и Макреш както и в Център за настаняване..

публикувано на 22.04.25 в 07:50

Белоградчик отпразнува Великден

Граждани и гости на  Белоградчик се събраха на площад "Възраждане", за да отпразнуват най-светлия Християнски празник - Великден.   В празничната програма се включиха школа по народни танци и вокалната група към Детски комплекс. По случай празника пред изпълнения площад се представиха и от вокална група "Чаровни години". Финал на празничната програма..

публикувано на 21.04.25 в 16:09

Моторист пострада тежко навръх Великден

Моторист пострада тежко навръх Великден и е откаран във Военно-медицинска болница с тежки наранявания, съобщиха от Областна дирекция на МВР във Враца. В неделния следобед, около 16:20 часа, в Ребърково микробус е блъснал мотоциклет.  64-годишен от Ботевград шофирал товарен автомобил "Фолксваген Транспортер". На кръстовище в селото той помел 47-годишен..

публикувано на 21.04.25 в 14:00

Задържаха мъж, стрелял с пистолет в Чирен

Прокуратурата ще се занимава с 24-годишен мъж от врачанското село Чирен, който извадил пистолет и гърмял в местно заведение в нощта на Възкресение , съобщиха от полицията.  Сигнал за екшъна подал 53-годишният собственик на заведението. Той повикал властите, тъй като около 3 часа клиент извадил пистолет и стрелял във въздуха.  Макар да не е насочил..

публикувано на 21.04.25 в 13:05

Спад на пътно-транспортните произшествия отчитат във Врачанско

През март 2025 година в област Враца са регистрирани 44 пътно-транспортни произшествия, от които от МВР определят като тежки 13 сблъсъка. При катастрофите са ранени 16 граждани. В сравнение със същия месец на предходната година, ПТП-тата са с 28 по-малко, загиналите са с 2 по-малко, а ранените са с 8 по-малко. През месеца за установени  нарушения на..

публикувано на 21.04.25 в 12:01

Балансиран и с ясни приоритети Бюджет 2025 предлага Община Вършец

На 16 април 2025 година в град Вършец се проведе публично представяне и обсъждане на проекта за Бюджет на Община Вършец за 2025 година.   Проектът за бюджет на община Вършец е разработен в съответствие с всички национални и местни законови актове и си поставя няколко основни цели: - Запазване обема на публичните услуги, предоставяни от общината,..

публикувано на 21.04.25 в 10:05