Поредните опасни продукти в магазинната мрежа на област Монтана издирва Регионалната здравна инспекция. Информацията за 19-те продукта е получена по системата за бързо известяване РАПЕКС, уточни директорката д-р Даниела Караилиева. Опасните стоки могат да бъдат разделени на три вида. За повечето от тях произходът е неизвестен или са внос от Китай.
"Първата група са за избелване на кожата... Анализът показва, че съдържат живак... Втората група продукти, които се издирват, са различни по вид козметични комплекти, съдържащи основно кремове и душ гелове. В тях се съдържат консерванти в концентрации над разрешеното. Третата група са червила, за които анализите показват, че съдържат олово."
Проверките на опасните стоки ще продължи до 24 февруари.
От понеделник до 24 август, мобилни екипи ще бъдат разположени на общо 42 локации в страната, за да окажат съдействие при активиране на приложението "еЗдраве", което осигурява достъп до личното електронно здравно досие. Това съобщиха на сайта си от Министерството на здравеопазването. На 19 август мобилният екип ще е във Видин пред сградата на..
Със заповед на Министерството на труда и социалната политика общинска фирма "Р-Ружа" в Ружинци е вписана в Регистъра на социалните предприятия. Фирмата е регистрирана през 2019 година, но поради липса на собствен капитал досега не е извършвала дейност, съобщиха от Общината. "Стартирането и става възможно след среща с представители на Регионалния..
Във Враца се проведе първото събитие от националната кампания за превенция на рака на белия дроб „5 минути за здраве" . По време на инициативата 110 жители и гости на града се включиха активно в проявите. 70 души направиха бързо, безплатно и безболезнено изследване с дигиталната здравна станция на Hubis. А 40 мъже и жени се регистрираха в националната..
Стотици миряни от различни краища на България уважиха на 15 август храмовия празник на най-големия действащ манастир във Врачанска епархия - Черепишкия манастир „Успение Богородично“ , съобщават от Община Мездра. Празничните богослужения по повод един от 12-те Велики християнски празници - Успение на Пресвета Богородица, започнаха още предишния ден..
Стотици миряни от различни краища на България уважиха на 15 август храмовия празник на най-големия действащ манастир във Врачанска епархия - Черепишкия манастир „Успение Богородично“ , съобщават от Община Мездра. Празничните богослужения по повод един от 12-те Велики християнски празници - Успение на Пресвета Богородица, започнаха още предишния ден..
Нов режим на водоснабдяването се въвежда от днес в Белоградчик . Спиране на водата ще е по график: в часовете от 13:00 часа до 17:00 часа всеки ден и от 22:00 ч. до 06:00 ч. на следващия ден. Новите ограничения се въвеждат само ден след като бе обявен нощен режим на водата. Белоградчик преминава на воден режим Със заповед на кмета се..
Общината в Оряхово си върна болницата след чакане, продължило 14 години. Добрата новина съобщи с пост в социалните мрежи кметът Росен Добрев. Преди обяд днес е бил проведен търг при синдика Красимир Иванов, на който местната власт е успяла да купи обратно бившата болница в крайдунавския град. Това стана възможно след отпуснатите от Съвета на..