Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Ботев" Враца картотекира 10 нови в БФС

Снимка: Стоян Стоянов - личен архив

Врачанският "Ботев” картотекира 10 нови футболисти за пролетния полусезон на „Б” футболна група, а до края на седмицата ще уреди правата на поне още един. От БФС потвърдиха, че попълненията могат да участват със зеления екип още тази събота, на 1 март, когато се подновява кампанията във втория футболен ешелон.

Новите в отбора са защитниците Едоардо Дзита, Емануил Борисов, Симеон Иванов и Руслан Куанг, полузащитниците Цветомир Валериев, Калоян Цветков, Даниел Васев и Йордан Апостолов, както и нападателите Владо Иванов и Владислав Романов.

Очаква се до утре в състава да е уреден и талантът от "Чавдар” /Етрополе/ Христо Георгиев, който ще попълни квотата на трети вратар в тима. Стражът идва със статут на аматьор и ще 11-ото ново попълнение.

При идването си във Враца в края на миналата година старши треньорът Бойко Величков завари едва 12 футболисти, двама от които вратари. Сега наставникът има 22-ама играчи, с които започва първенството срещу лидера в "Б" група "Марек" в Дупница.

Вчера във Враца пристигна и новата тренировъчна екипировка на тима, с която „Ботев” се уреди преди месец. Комплектът включва представителни анцузи, грейки, фланелки и гащети за тренировки и са изцяло в зелен цвят. Те са изделия на италиански концерн за спортна екипировка. Днес от 11.30 часа на стадион "Христо Ботев" пък старши треньорът на врачани Бойко Величков ще даде традиционната си пресконференция преди старта на пролетния полусезон на "Б" футболна група.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още
Валентин Илиев

Врачанин ще води ЦСКА срещу "Ботев"

Врачанинът Валентин Илиев ще води ЦСКА днес - 22 септември, срещу родния си клуб "Ботев". Двубоят е от 20,30 часа на стадиона в града под Околчица и е от програмата на 9-ия кръг на Първа лига. Между 5 000 и 7 000 зрители се очакват на трибуните тази вечер. Гостуващата агитка е получила 1 000 билети, но заради слабите резултати на „армейците", е..

публикувано на 22.09.25 в 16:00

Враца прие първенство по силов трибой с кауза

Площад „Христо Ботев" се превърна в арена на мощ, воля и характер по време на държавното първенство по силов многобой „Силните срещу дрогата – Враца 2025". Най-силните мъже на България демонстрираха своите огромни възможности в зрелищни дисциплини като дърпане на 9-тонен камион, повдигане на автомобил и пренасяне на 350 кг кобилица – не просто като..

публикувано на 22.09.25 в 09:49

Враца се готви за футболен празник

Враца се готви да превърне във футболен празник домакинството си срещу ЦСКА. Срещата от програмата на 9-ия кръг на Първа футболна лига е в понеделник вечерта, а главният рефер Никола Попов ще даде началото й в 20,30 часа. Домакините преследват първа победа над червените от 40 години насам, разликата между противниците е 3 точки, като врачани заемат..

публикувано на 21.09.25 в 16:29

Областната група на Видин започна със 17 гола в 3 мача (СНИМКИ)

Цели 17 гола бяха отбелязани в първите три мача от новия сезон на Областната футболна група на Видин. "Ботев" разби със 7:0 новака "Здравец" Чупрене в среща, която бе включена в програмата за панаирните дни в Грамада. Със същия резултат "Балкан" Белоградчик победи "Ружинци". С хеттрик в този мач се отличи Виктор Джевов, два гола отбеляза Ивайло..

публикувано на 21.09.25 в 14:38

"Монтана" надигра "Спартак", но загуби

Футболистите на "Монтана" отстъпиха с 1:2 на "Спартак" /Варна/ в среща от 9-ия кръг на efbet лига. „Соколите" спряха победната серия от трима мача за момчетата на треньора Анатоли Нанков. Домакините създадоха доста положения, повечето от които бяха неутрализирани от вратаря на "Спартак "Максим Ковальов. Първата възможност в мача се откри за "Монтана" в..

публикувано на 21.09.25 в 14:29

"Локо" Мездра би "Ком" и излезе на първо място

В нервен мач Локомотив /Мездра/ спечели като домакин с 2:0 срещу Ком (Берковица) в срещата от петия кръг на Северозападната Трета лига и се изкачи на първо място във временното класиране. Напрежението принуди съдията да вдигне доста картони на футболисти от двата отбора. В последните секунди на първото полувреме Николай Николов вкара с глава след..

публикувано на 21.09.25 в 14:19

"Ботев" гони трета победа срещу ЦСКА във Враца

Феновете на Ботев стягат шествие за понеделник, когато любимците им посрещат ЦСКА в мач от 9-ия кръг на Първа футболна лига. Двубоят е от 20,30 часа на градския стадион във Враца. Никола Попов получи наряд да ръководи сблъсъка. От фенклуб „Ботев Враца завинаги" се събират на 22 септември от 19 часа пред паметника на Войводата и ще направят шествие до..

публикувано на 21.09.25 в 14:14