Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Четвърта победа за "Барса БГ"- Монтана

Снимка: Любо Андреев

Деца от Монтана донесоха победата на "Барса БГ" с 2:0 над "Драгоман". Мачът бе от 4-ия кръг на първенството за Футбол 9 в София. Срещата се игра на затревения терен в комплекс "Царско село".

Символичните домакини от Драгоман първи имаха възможност да отбележат в началото на мача, но напречната греда спаси Барса. От тук до края на терена по-добри изяви имаха играчите на българския двойник на испанския Барселона. В средата на първата част Барса откри резултата. Християн Венелинов – Бабан стреля от фал, топката срещна гредата, а при добавката Делян Ганев бе точен за 1:0. През втората част натиска на гостите продължи и Венелинов се разписа за крайното 2:0. Заради травма в срещата преждевременно напусна отбелязалия първото попадение Дилян Ганев. Основна заслуга за успеха на Барса БГ имаше и вратарят Марти Петков. Младата надежда се намеси с вещина в две ситуации и опази мрежата си суха.

Освен Петков за Барса БГ от Монтана играха -  Николай Любомиров, Християн Венелинов, Кристиян Атанасов и Георги Замфиров. За столичани игра и лявото крило Дани Яворов, чийто баща е роден в Монтана. Треньорът на Барса БГ Светльо Мирчев – Доцента остана доволен от успеха и старанието на децата. Барселонци са едноличен лидер с четири победи от четири мача.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Представители на видинските клубове се класираха за полуфиналите на световното по кану-каяк

Четирима българи се класираха за полуфиналите в своите дисциплини на Световното първенство по кану-каяк за мъже и жени, което започна днес в Милано (Италия). Двама от тях са представители на вдинските гребни клубове. На едноместен каяк 1000 метра състезателят на видинския клуб "Бонония" Мирослав Кирчев преодоля сериите, като завърши пети в своята. На 22..

публикувано на 20.08.25 в 18:26

"Ботев" Враца привлече опитен халф

Ботев /Враца/ реализира трансферен удар, като привлече в редиците си опитният полузащитник Радослав Цонев. Юношата на Левски вече е играл със зеления екип, като това беше преди повече от 10 години. През сезон 2013/2014 г. халфът записа 9 мача и реализира един гол с екипа на врачани в тогавашната „Б" група. В кариерата си е играл още за Левски, Лече,..

публикувано на 20.08.25 в 17:11

Солени глоби за "Левски" след мача във Враца

"Ботев" /Враца/ ще плати 300 лева след нулевото равенство с Левски, като глобата е наложена заради нерегламентирано използване на факли и димки от агитката на домакините. Доста по-сурови са санкциите за гостуващия клуб след срещата от 5-ия кръг, изиграна на стадион „Христо Ботев" в неделя. Заради нецензурните и обидни скандирания от сектора за гости,..

публикувано на 20.08.25 в 10:01

Враца е домакин на еврошампионат по делтапланеризъм

За седма година беше дадено началото на международно състезание по делтапланеризъм „Balkan championship Okolchiza open" . Събитието откри заместник-кметът Александър Владимиров, който пожела успех на всички участници и заяви, че местната администрация ще продължи да подкрепя реализирането на турнира. В шампионата тази година се включват 16 участници..

публикувано на 19.08.25 в 16:05

Отборите от школата на "Локомотив" Мездра продължават подготовката си

През изминалата седмица продължи подготовката на отборите от детско-юношеската школа на "Локомотив" Мездра водени от треньорите Стоян Стоянов и Владимир Найденов. В контролна среща на родените през 2012 година победиха "Фортуна" Плевен с 4:2  в коректен мач. Също в контролна среща родените през  2010 година загубиха от по-класните си..

публикувано на 18.08.25 в 12:21

"Ботев" Враца спря "Левски"

Врачанският "Ботев" спъна "Левски" по пътя към върха на Първа лига и попречи на столичани да оглавят таблицата след нулево равенство в града под Околчица. Мачът се игра пред около 4 000 зрители и предложи здрава битка, в която домакините демонстрираха характер. Срещата започна с размяна на няколко атаки и рутинни намеси на вратарите на врачани Димитър..

публикувано на 18.08.25 в 10:30

Жоро Александров представя "Моят Ботев Враца"

От печат излезе нова книга, посветена на историята на футболния "Ботев" Враца. На 222 страници дългогодишният журналист и сътрудник на Радио Видин във Враца Георги Александров е събрал едни от най-паметните моменти от вековната история на местния футболен клуб. Изданието е най-задълбоченото изследване на историята на футбола в града под Околчица...

публикувано на 17.08.25 в 15:30