"Монтана" няма право на поредна грешка в първенството на "Б" група. Днес от 17 часа монтанци приемат "Банско" на стадион "Локомотив" в Мездра. След едната загуба и четирите равенства тази пролет момчетата на треньора Николай Митов изгубиха доста точки, което на практика ги изхвърли от битката за промоция в "А" група. Банско заема четвърто място във временното класиране с актив от 33 точки, следван от Монтана с точка по-малко. Успех на един от двата тима ще им гарантира спокойствие в средата на таблицата. Монтанци са амбицирани да прибавят три точки в актива си. Заради наказанието на Николай Николов наставникът на Монтана ще трябва да прави помени в защитния вал. Най-вероятно Митов ще заложи за централната двойка Молдованов - Байрев. Заради травми мача с Банско пропускат Янко Ангелов и Тодор Гочев. Михаил Парушев ще е главен съдия на мача Монтана - Банско от 22-ия кръг на "Б" групата. Трифон Енчев и Красимир Атанасов са помощници, а четвърти арбитър е Александър Марков.
Ето и останалите двубои от "Б" група, днес от 17 часа:
Спартак (Варна) - Раковски 2011
Ботев (Гълъбово) - Хасково 2009
Добруджа - Дунав 2010
Пирин (Разлог) - Марек 2010
Калиакра - Витоша (Бистрица)
Волен Чинков получи наряд да ръководи първата среща от новата футболна кампания в елита на Ботев. В неделя врачани гостуват на Славия, а срещата е от 19 часа на стадион „Александър Шаламанов". На главния рефер Чинков от София ще помагат неговите съграждани Дениз Соколов и Георги Дойнов, а четвърти арбитър е Михаел Павлов от Велико Търново. За..
Следващата неделя, 20 юли, предстои първият мач на Ботев /Враца/ от новото първенство по футбол на България. В тази връзка кметът на града Калин Каменов призова футболните хора да подкрепят своите любимци. По думите на градоначалника „...през тази година Ботев /Враца/ ще бъде един от отборите с най-много българи в състава си. Дали ще е за добро, или..
Радослав Гидженов бе назначен за главен съдия на мача "Левски" – "Монтана" от първия кръг на елита. Двубоят на стадион „Георги Аспарухов" в столицата е в неделя от 21.15 минути. Помощници на Гидженов ще са Мирослав Иванов и Йордан Петров. Геро Писков е четвърти съдия. Работата на арбитрите ще оценява Станислав Тодоров.
След като години наред, с известни прекъсвания, той беше част от клуба, сърцатият халф Николай Ганчев се сбогува с "Локомотив" (Мездра). Днес той се раздели емоционално със своите съотборници и с треньорския щаб и пое към ново предизвикателство в живота. Николай Ганчев ще остане в историята на клуба с неговата интелигентна игра,..
"Ботев" /Враца/ привлече в редиците си 23-годишния атакуващ халф Хосе Гайегос. Той пристига от датския Сьондерийске. Полузащитникът ще подсили състава за сезон 2025/26, съобщиха от елитният футболен клуб и увериха, че ще го картотекират на време в БФС. Гайегос, който е роден в САЩ, но има мексикански корени, е изиграл 96 мача, в които е реализирал..
"Ботев" /Враца/ привлече качествен атакуващ футболист броени дни преди старта на новото първенство в Първа футболна лига. От елитния клуб съобщиха, че са подписали договор с Аймен Суда. Офанзивният полузащитник е роден във френския град Лион, но е с тунизийски корени. Има 5 сезона в България, от които 42 мача и 6 гола в елита, и още 46 срещи със..
Анжела Петкова от врачанския спортен клуб "Ивайло Младенов" спечели бронзов медал от Балканиадата в Крайова. Третата позиция в тройния скок с резултат от 12.92 метра е успех не само за атлетката, но и за нейния треньор Пламен Петков. В румънския град Крайова нашите млади атлети - мъже и жени до 20 г. завоюваха общо 7 златни, 4 сребърни и 5..