Информационна среща за признаване на преофесионални умения, придобити по неформален път се проведе във Видин. Министерството на образованието и науката е изпълнител на проекта "Нова възможност за моето бъдеще". Целите обобщи Наталия Крумова- старши експерт по професионално образование в инспектората по образование: "Специфичните цели са нормативно регламентиране на процеса за валидиране на тези знания, умения и компетентности, които са придобити чрез неформално обучение или самостоятелно учене. Чрез създаване и прилагане на подходящи и ефективни методи и средства за консултиране, идентифициране, оценяване и признаване на знанията и уменията; сертифициране на лицата, които са придобили своите професионални знания и умения по неформален път; широко популяризиране на възможностите за валидиране, широка общественост сред българските граждани." В област Видин от началото на 2014 са консултирани 243 лица. Очаква се чрез въвеждането на системата за валидиране да се даде възможност на безработни, отпаднали от образователната система или заети, които искат да "легализират" уменията си в различни области и да получат съответните документи от трите професионални гимназии във Видин- ПГ "Проф. д-р Асен Златаров", ПГТ "Михалаки Георгиев" и ПТГ "Васил Левски"в професионалните направления: Компютърни науки, Електротехника и енергетика, Електроника, автоматика, комуникационна и компютърна техника, Строителство, Хотелиерство, ресторантьорство и кетъринг, Администрация и управление, Секретарски и административни офис дейности и др.
Туристическо дружество "Бонония" Видин чества своя 100-годишен юбилей. "Програмата ще е в два дни на 6 и 7 юни. На 6-ти юни на площад "Бдинци" ще има вело-рали за ученици. Събитието е под патронажа на Община Видин. От 17:30 часа в салотна на Общината ще има и тържество", каза за РАДИО ВИДИН В председателя на дружеството Тошко Маркин. Той допълни, че ако се съберат много желаещи за похода до "Божурица" ще бъдат осигурени допълнителни автобуси.
С изложба и концерт видинското училище по изкуства "Св. св. Кирил и Методий" отбелязва патронния си празник. От 17 часа в художествена галерия "Никола Петров" във Видин бе открита изложба, а от 18 часа в салона на Драматичния театър е тържественият концерт на училището. "За 129 път изпращаме учебната година с високо вдигната глава, с високи резултати, много международни и национални награди. В училището има мажоретен и духов състав, танцов състав, певци и музиканти. Децата се готвят целогодишно, за да се представят в конкурсите, затова и наградите са многобройни"- каза за Радио ВИДИН директорът Любомир Миланов.Освен с многото награди от престижни конкурси, училището може да се похвали и с голям процент на приети студенти.
Безработицата в община Враца е с 2 процента под средното ниво за страната, това показват данните на бюрото по труда в града под Околчица за юни. В края на шестия месец от годината хората без постоянни доходи са били 3.07 на сто при 5.09 процента за страната. В абсолютни стойности това означава, че през юни без занимание във Враца и селата от общината..
Молебен за дъжд правят във вършечкото село Долно Озирово утре. Ритуалът "Пеперудата" е част от програмата на фолклорния фестивал "Илинден". За седма поредна година фолклорни състави от цялата страна се събират в Долно Озирово за феста „Илинден". На 20 юли църквата почита "Свети пророк Илия". Светецът е покровител на светкавиците и гръмотевиците и..
"Лятно кино под звездите" събра десетки жители и гости в Община Ружинци на най-доброто от българското кино . Фестивалът на българското кино на открито се проведе в селата Ружинци, Д реновец и Бело поле, разказва Александър Александров, кмет на община Ружинци : "Първата година стартирахме с три прожекции, следващата година..
Първите глоби за шофиране в аварийните ленти на магистралите чрез използването на тол камерите ще бъдат налагани от днес. Техническите средства вече са синхронизирани със системата на МВР. По този начин водачите, които шофират в аварийните ленти, ще бъдат заснемани и санкционирани. От страна на Агенция "Пътна инфраструктура“ и на Пътна полиция е..
В общинския съвет във Видин е внесено предложение за удостояване на патриарх Даниил със званието "Почетен гражданин на Видин и общината" . Инициативата е на Богомил Петров, който също е почетен гражданин, каза общинският съветник Милен Милчев , член на комисията по символика. "Аз се присъединих към вече подетата инициатива от Богомил..
Чудотворна двойна икона на Света Богородица ще бъде посрещната днес, 19 юли на площада в село Антимово. Древната икона нарисувана в Атон през Х - ХI век, която се съхранява в манастира "Дохиар", Света Гора, може да бъде видяна в 19 ч. Предвидена е и лития с Чудотворната икона през селото и въвеждането и в Храм "Св. вмчк. Георги". От кметството в селото..
Традиционният международен събор на прохода "Кадъ Боаз" при селата Салаш, България и Ново корито, Сърбия ще бъде открит официално днес, 19 юли от 10:00 часа. Предвидена е церемония по тържествено отваряне на границата с поднасяне на венци от представители на двете гранични общини. От 11:00 часа с празничен водосвет и приветствие от кметовете на общините..