Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

14 годишно момиче пострада при катастрофа във Враца

На 13 май, около 19.30ч. в гр.Враца, лек автомобил "Форд" управляван от Д.В./18г./ от гр. Враца блъснал на пешеходна пътека 14-годишно момиче и напуснал мястото без да уведоми органите на Пътна полиция. Детето е с охлузни рани. Водачът е открит, съставен му е акт по Закона за движение по пътищата /ДвП/.

Служители на Митница-Лом и на полицията са провели специализирана полицейска операция на територията на РУП Мездра, при която в апартамент в гр. Мездра са намерени 4 кг. нарязан тютюн без български акцизен бандерол и 160 къса цигари.

На 13 май, в 23.15ч. в с. Моравица е спрян за проверка лек автомобил "Рено" без регистрационни табели, управляван от Д.Н./36г./ от с.Моравица. Водачът е шофирал без свидетелство за управление на МПС. Пробата за алкохол е показала 3,91 промила.

На 13 май, в 18.05ч. в гр.Враца е спрян за проверка  лек автомобил "Опел Зафира",  управляван от Б.А./56г./ от гр.Враца. Установено е, че водача е употребил алкохол- 1,46 промила.

Две деца е установила полицията като извършители на кражба. На 27 април тази година, в УП Криводол е постъпил сигнал, че от детската градина в село Галатин, неизвестни лица са разбили входната врата и откраднали  детски играчки. Установено, че извършители на престъплението са две лица на възраст 10г. и 11г.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още
чешма

Въведоха воден режим във врачанско село

Врачанското село Веслец преминава на воден режим. Това се налага заради засушаването, високите температури и липсата на валежи, които намаляват дебита на местните водоизточници.  Крайната мярка е наложена от управителя на местното дружество "Водоснабдяване и канализация" Ангел Престойски. Той е уведомил за решението си кмета на Община Враца Калин..

публикувано на 17.07.25 в 15:12

Ремонтират пътя между Бяла Слатина и Търнак

Започна спешен ремонт на третокласния път между Бяла Слатина и село Търнак. Дейностите се извършват от Агенция "Пътна инфраструктура" след проверка по сигнали на експерти от Европейския център по транспортни политики. Пътят временно е затворен за движение, каза за Радио Видин Симеон Искренов от сдружението за пътна безопасност. "Констатирахме, че..

публикувано на 17.07.25 в 13:13
село Лиляче

Кметът на Лиляче поиска оставки на общински служители

Кметът на врачанското село Лиляче Росен Петков, поиска оставките на членовете на бюджетната комисия в общинския съвет. Отделно от това той настоява за свикването на извънредно заседание на местния парламент, в което да бъдат изслушани кметовете на 20-те села от общината. Той направи публично достояние мнението си с пост в социалните мрежи...

публикувано на 17.07.25 в 12:29

Студенти се включват в летните стажове на АЕЦ "Козлодуй"

С официално откриване в АЕЦ "Козлодуй” бе дадено начало на лятната стажантска програма за 2025 г., в която тази година ще вземат участие 42 студенти. 21 от тях са и стипендианти на централата. Всички те се обучават по приоритетни за Дружеството технически специалности в 10 български и чуждестранни университета. До 8 август стажантите ще..

публикувано на 17.07.25 в 10:51

Задържаха двама при операция срещу наркоразпространението във Видин

Служители на видинския сектор "Противодействие на криминалната престъпност" са задържали двама мъже за притежание на дрога при проведена специализирана полицейска операция срещу наркоразпространението в областния град. В хода на акцията разследващите иззели близо 140 грама сух канабис.  Вчера, в условията на неотложност, криминалистите предприели..

публикувано на 17.07.25 в 10:42

Падна една паралелка в план-приема след седми клас в област Монтана

Една паралелка в план-приема след 7 клас в област Монтана падна, като са реализирани 44. Най-висок е балът за прием "геодезия" в бившия строителен техникум.  Професионалната гимназия по хранене и земеделие в Лом не успя да направи паралелка "Електронна търговия" в приема след 7 клас в област Монтана преди първо класиране. Реализирани са 44 от..

публикувано на 17.07.25 в 10:31
РЗИ-Враца

24 заразени с туберколоза във Враца от началото на годината

Случаите на туберкулоза поддържат постоянно ниво, показват данните на регионалната здравна инспекция във Враца. През юни са констатирани 4-ма със заразата, като един от случаите е потвърден от лицензирана лаборатория. През шестия месец на предходната 2024-а е имало 6 случая, от които половината са били потвърдени. От началото на годината до края..

публикувано на 17.07.25 в 09:54