Нивото на река Дунав при Лом днес отбелязва понижение и в момента е 803 сантиметра. Равнището на водата ще продължи да пада и в следващите дни, прогнозира инж. Людмил Бадиков - началник отдел "Пристанищен контрол".
Въпреки понижението на речното ниво край Лом, въведената трета степен на готовност "Опасност от преливане" все още е в сила, информират от общинската администрация. По указания на Общинския щаб за защита на населението при бедствия и аварии се извършва денонощно наблюдение на дигите.
Лек спад в нивото на реката има в целия български участък, отчитат от Агенцията за проучване и поддържане на река Дунав.
Нивото при Ново село в момента е 721 см, като от сутринта има понижение с 4 сантиметра. При Видин водният стоеж е 799 сантиметра, а понижението от сутринта е с 2 сантиметра.
На 30 август отново от Видин за 12 път стартира най-популярното многодневно колоездачно приключение в България "Дунав Ултра" . Това е най-дългият туристически веломаршрут в страната. Проявата ще бъде открита на 29 август, обясни заместник-кметът Борислава Борисова: "На 29-и вечерта, от 20:00 часа в Културен център "Жул Паскин" ще бъде обявено..
Вторият етап от проекта „Обичам моето училище“ в ОУ „Христо Ботев“ – Мездра вече е реализиран. Класните стаи и коридорите на най-старото училище в града бяха обновени с цветни фототапети, които внасят живот, вдъхновение и позитивна атмосфера в учебната среда. Ръководството на училището изрази благодарност към екипа, учителите и учениците,..
Две нови книги на писателя от Чипровци Георги Костодинов ще излязат от печат до края на месеца. Едната е с любовна лирика и се нарича "Гримирана любов", а другата "Чипровски вкусни гозби". "Книгата се казва "Гримирана любов". Това са стихове, писани миналата година... Това е една равносметка на всичко, което съм преживял... Другата книга се..
26-годишен мъж от гр. Видин, управлявал лек автомобил, чужда собственост, под въздействието на наркотично вещество , е бил задържан вчера в полицейския арест, съобщават от полицията. На 20 август на бул. “Понония“ в областния град, униформени спрели за проверка кола, в която пътували трима души. При тестване с техническо средство пробата на шофьора..
Приключи 108-то издание на традиционния панаир в Кула. Той бе открит официално на 14-август и продължи шест дни. Събитието има 108-годишна история и се превръща в едно от най- очакваните не само от местните хора. То се радва на посетители и гости от цяла България и от съседните области на Сърбия. Кмета на община Кула откри панаирните дни на открита..
Ръст на регистрираните безработни отчетоха от Бюрото по труда във Враца. В края на месец юли хората без препитание са 1 525, което е с 98 повече от юни и ръст с 10 души в сравнение с юли 2024-а. Изразено в проценти това е увеличение с 0,34%, а от трудовата борса отчетоха ниво от 4,25 на сто за общината. В съседния Криводол на борсата са 17,26 процента..
Със символична "първа копка" днес започна обновяването на ул. "Цар Иван Асен ll" във Видин. Улицата ще бъде напълно ремонтирана в участъка от околовръстния път до бул. "Панония". Пътният участък ще бъде един от главните входове и подходи към града, коментира по време на официалната церемония Румен Лилов, заместник-кмет на Община Видин по устройство на..