Тържествена света Литургия по повод празника на Монтана- Свети дух, ще бъде отслужена в храм "Св. Св. Кирил и Методий" - град Монтана, съобщиха от Видинска света митрополия. Светата Литургия ще бъде оглавена от негово Високопреосвещенство Видинския митрополит Дометиан в съслужение с духовници от града, епархията и гости. След светата литургия ще бъде извършена лития за благословение на жителите на града, както и ще бъде отправен поздрав от митрополит Дометиан към всички присъстващи на тържественото честване на празника на град Монтана.
В 10,30 ч. на площад "Жеравица" ще започне празничен концерт на танцовите състави от Италия, Македония, Турция, Румъния и Сърбия, които участват в Международния фолклорен фестивал - Монтана 2014.В същия час в куклената зала на Драматичен театър “Драгомир Асенов” започва постановката на на куклен театър “Патилан”- "Умници юнаци".
Ето и програмата до края на деня:
11,00 ч. Хепънинг “В кухнята на художника”- експозиционна зала “Кутловица”
11,30 ч. “Мравчо и голямото море” - постановка на куклен театър “Патилан”- куклена зала на Драматичен театър “Драгомир Асенов”
11,30 ч. Тържествена сесия на Общински съвет - Монтана- Общински младежки дом
19,00 ч. Фолклорен концерт на танцов ансамбъл “Пъстрина” към НЧ “Разум 1883” - Монтана, и фолклорна група “Кампидано” от Куартучио - Сардиния, Италия.
20,00 ч. Фолклорен концерт на танцов ансамбъл “Младост” към Общински младежки дом и Танцов ансамбъл към Дом на културата “Амза Пелеа” - Бъйлещ, Румъния.
21,00 ч. Концерт на Камелия и духов оркестър “VIVO” - Монтана- пл. “Жеравица”
22,00 ч. Заря
Природозащитната организация WWF дава нов старт на кампанията си "Абонирай се за природата". Поводът е наближаващият празник на природата – Часът на Земята , който тази година ще настъпи точно в 20:30 ч. на 22-ри март. Фокусът на кампанията са влажните зони в България и безценната роля, която играят за поддържането на екосистемите. За да продължат да..
Община Враца организира обществено обсъждане Наредба за изменение и допълнение на Наредбата за реда за придобиване, управление и разпореждане с общинско имущество. В проекта на текста са записани мотивите на общинската администрация, сред които са икономическата обстановка в страната, размера на минималната работна заплата, индекса на инфлацията. В..
Пет села в община Видин ще останат временно без вода заради ремонт на водопровод. Водоснабдяването за Кошава, Сланотрън, Гомотарци, Антимово и Кутово ще бъде спряно от 06:00 часа на 11 март до 20:00 часа на 12 март. За гр. Видин в същия период водоподаването ще бъде с понижено налягане , като най-засегнати ще бъдат високите етажи,..
Възрастен човек е загинал при пожар в къща в Роман . Инцидентът е станал вчера, 9 март, около 09:00 часа. 90-годишен мъж, обитател на къщата, е починал от задушаване, съобщават от полицията във Враца. Вероятната причина за пожара е късо съединение в електрическата инсталация на жилището. Образувано е досъдебно производство.
33-годишен видинчанин, шофирал лек автомобил след употреба на алкохол , е бил задържан в полицейския арест за срок до 24 часа, съобщават от Областната дирекция на МВР. На 9 март, около 3.00 часа, на ул. „Княз Александър Батенберг“ в областния град униформени спрели за проверка колата с видинска регистрация. При тестване с дрегер пробата на..
Кметът на Враца Калин Каменов проведе среща с ректора на Великотърновския университет „Св. Св. Кирил и Методий" - проф. д-р Димитър Димитров и преподаватели. Фокус на разговора бяха бъдещи съвместни проекти и инициативи. По време на срещата Каменов запозна ректора на ВУЗ-а с ключовия за Враца и региона проект за изграждане на Център за..
Екипът на Областен информационен център (ОИЦ) - Видин организира от днес открити приемни във всичките 11 общини на областта. Ще бъдат разяснени възможностите за финансиране от Европейския съюз. Информационната кампания ще е под мотото "Да създаваме заедно!". Експертът в ОИЦ - Цветомир Ценков обясни: "От една страна целим да се повиши..