Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Борци от три поколения честваха два юбилея на борбата във Врачанско

Илия Печикамъков: "Враца, Згориград и Селановци да не спират да са извор на таланти в борбата"

9
Участниците в празника получиха плакети за двата юбилея и книга, събрала историята на този атрактивен и респектиращ спорт.
Снимка: Жоро Александров

Борци от три поколения се събраха във Враца, за да почетат два юбилея- 60 години от организираната борба в града под Околчица и 20 лета от учредяването на местния клуб "Ботев 93". Организаторите раздадоха 121 плакета на спортисти, треньори и деятели на един от най-популярните и обичани спортове във Враца. Онези, които вече не са сред живите, бяха почетени посмъртно. Забравени на тържеството обаче нямаше.

Основателят на организираната борба в града или "Папата на борбата във Враца", както го нарекоха неговите ученици- заслужилият треньор и почетен гражданин на Враца Петко Петков пожела повече воля за победа на младите състезатели.

Генералният секретар на Федерацията Валентин Савов поднесе поздравления от свое име и от името на президента Валентин Йорданов.

С хубави думи към домакините се обърна и членът на управителния съвет на БФБ Ивайло Йорданов, който е местната гордост в този спорт- той е участник в олимпиада, както и носител на титли и медали от световни и европейски първенства.

Най-хубаво обаче остана пожеланието на доайена Илия Печикамъков, който пожела на Враца, Згориград и Селановци "Да не спират да са изворът на таланти в борбата".

За празника Поздравителен адрес пристигна от президента на Европейската федерация по борба Цено Ценов, който е и член на Бюрото на международната организация ФИЛА.

Президентът на местния клуб по борба "Ботев 93" Вангел Христов се беше погрижил на всекиго от гостите да не липсва нищо. Освен плакети, врачани раздадоха за двата юбилея и книга, събрала историята до тук на този атрактивен и респектиращ спорт.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Вижте още

"Ботев" Враца може да е изненадата в Първа лига

Ботев /Враца/ има огромен шанс да се превърне в приятната изненада през настоящото елитно първенство по футбол. Без много излишни приказки, ръководството успя да почисти състава от многото чужденци, които през последните години бяха неизменна част от състава, и вместо тях да привлече качествени млади българи. Не само заради изискването, наложено от БФС..

публикувано на 20.07.25 в 14:52

"Бдин" и "Ловеч" не се победиха

Отборът на "Бдин" Видин завърши наравно 0:0, като гост на изпадналия от Втора лига тим на "Ловеч" в контролна среща. Следващата контрола на видинчани е с и юношите старша на "Монтана". Следва гостуване и домакинство на "Тимок" Зайчар и "Балкан" Белоградчик. Новият треньор на отбора Мартин Методиев ще изведе играчите си на 23 август за началото на новият..

публикувано на 20.07.25 в 08:16

"Локомотив" Мездра победи във втората си контрола

Във втората контрола след началото на подготовката си за новия сезон "Локомотив" Мездра се наложи с 2:1 над гостуващия му " Сливнишки герой " Сливница. Приятелската среща се игра в Мездра. Сергей Георгиев даде аванс на домакините, десетина минути след почивката, когато откри резултата. След още десетина минути, Георги Илиев изравни с глава...

публикувано на 19.07.25 в 16:10

"Ботев" Враца привлече панамец

В навечерието на родното футболно първенство "Ботев" Враца се похвали с класно попълнение. От елитния клуб се похвалиха, че са привлекли в лятната си селекция Ромееш Ивей. Панамецът, който през последните няколко сезона водеше атаката на "Спартак" Варна, пристига на стадион "Христо Ботев" като свободен агент. Той разтрогна договора си със "соколите"..

публикувано на 19.07.25 в 13:45

Волен Чинков свири откриващия мач на Ботев (Вр) в новата кампания

Волен Чинков получи наряд да ръководи първата среща от новата футболна кампания в елита на Ботев.  В неделя врачани гостуват на Славия, а срещата е от 19 часа на стадион „Александър Шаламанов".  На главния рефер Чинков от София ще помагат неговите съграждани Дениз Соколов и Георги Дойнов, а четвърти арбитър е Михаел Павлов от Велико Търново. За..

публикувано на 18.07.25 в 12:30

Кметът на Враца призова за подкрепа към "Ботев"

Следващата неделя, 20 юли, предстои първият мач на Ботев /Враца/ от новото първенство по футбол на България. В тази връзка кметът на града Калин Каменов призова футболните хора да подкрепят своите любимци. По думите на градоначалника „...през тази година Ботев /Враца/ ще бъде един от отборите с най-много българи в състава си. Дали ще е за добро, или..

публикувано на 17.07.25 в 08:13

Гидженов ще реферира "Монтана" в София

Радослав Гидженов бе назначен за главен съдия на мача "Левски" – "Монтана" от първия кръг на елита. Двубоят на стадион „Георги Аспарухов" в столицата е в неделя от 21.15 минути. Помощници на Гидженов ще са Мирослав Иванов и Йордан Петров. Геро Писков е четвърти съдия. Работата на арбитрите ще оценява Станислав Тодоров.

публикувано на 16.07.25 в 16:48