Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Баба Сева от Лиляче стана на 100 години

Снимка: Община Враца

В добро здраве и с настроение днес баба Сева Кепрова от врачанското село Лиляче посрещна гости за 100-ния си рожден ден, съобщи Даниела Хитова от Община Враца. Дворът и улицата до къщата й се изпълниха с хора, дошли да я поздравят. От името на кмета на Враца поздравления поднесе секретарят Иван Жеков.

"Щастлив съм да Ви поздравя по случай Вашия 100-годишен юбилей! Такива поводи за празник днес са рядкост, за това се чувствам двойно по-щастлив от възможността да изразя почитта си към човек с богат жизнен път и всеотдайност към своето семейство"- се казва в поднесения поздравителен адрес. Благопожеланията от името на кмета бяха придружени с букет цветя и кошница с плодове.

Снимка: Община ВрацаПървият поздрав бе от най-малките жители на селото, които пяха и танцуваха за баба Сева. После се изви дълга опашка от съселяни и роднини.

"Благодаря на всички, които днес сте дошли при мен. Като ваша майка и баба ви пожелавам да стигнете моите 100 години. На всички българи желая да са честни, да са здрави и да станат столетници"- каза на изпроводяк баба Сева.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Засаждат 2000 дървета и храсти във Враца

Във Враца ще засадят 2 000 нови дървета и храсти, акцията е планирана за днес, 7 март /петък/. Тя е първата за годината инициатива на "Зелена Враца", напомниха от общинската управа.  В кампанията ще се включат възпитаниците и учителите на всички учебни заведения в града.  В жилищните квартали ще бъдат засадени 2000 нови дървета и храсти.   В..

публикувано на 07.03.25 в 08:18

Снимката на 6 март 2025 година

Документалната  изложба  „Модата в огледалото на едно столетие 1850-1950 година" гостува на Държавен архив Монтана по повод отбелязването на Международния ден на жената – 8 март. На 17 пана са показани различни видове мода в този един век. Четвърти бойкот на големите търговски вериги днес. За втори път има бойкот и срещу банките. Според..

публикувано на 06.03.25 в 18:00

Инспекцията по труда проверява инцидент в Киреево

Инспекцията по труда извършва проверка по инцидент, станал вчера следобед в село Киреево, община Макреш. Това каза директорът на Инспекцията във Видин Надежда Симеонова.  "Във вчерашния ден, около 14 часа, получихме обаждане от телефон 112 за настъпил инцидент в село Киреево. Екип от инспектори замина незабавно към мястото на инцидента, но към..

публикувано на 06.03.25 в 17:49

Ученици в Мездра почетоха подвига на опълченците с макет на Шипка

Вдъхновени от 147-ата годишнина от Освобождението на България и подвига на опълченците на Шипка, учениците от 6 клас на СУ" Иван Вазов"- Мездра изработиха макет на Паметника на Свободата. Това стана под ръководството на учителите Петя Манчева и Данаил Димитров в часовете за следобедни занимания и История и цивилизации. Децата отправиха послание:..

публикувано на 06.03.25 в 16:34

Във Видин представиха годишната програма за закрила на детето

Проект на Общинска програма за закрила на детето за 2025 година беше представен на обществена дискусия във Види н. Изготвен е от комисия с участието на Общината, Регионалното управление на образованието, Регионалната здравна инспекция, МВР, Дирекцията за социално подпомагане и неправителствени организации. Мотивите са съобразени..

публикувано на 06.03.25 в 16:07

Изложба в Монтана разказва историята на модата в България

Модните тенденции в България в продължение на един век показват в изложба в Монтана . Документалната изложба „Модата в огледалото на едно столетие 1850-1950 година" гостува на Държавен архив Монтана по повод отбелязването на Международния ден на жената – 8 март. На 17 пана са показани различни видове мода в този един век. Сред разделите са..

публикувано на 06.03.25 в 16:01

„Поетични пътеки на дебюта“ среща публиката в Монтана с нови творци

Дебютиращи авторки от страната ще представят творчеството си в Монтана . Събитието „Поетични пътеки на дебюта“ се реализира с подкрепата на Национален фонд „Култура“ и има за цел да популяризира съвременната българска литература в по-малки населени места, където достъпът до културни събития е ограничен, обясни Надежда Огнянова от Регионалната..

публикувано на 06.03.25 в 15:35