В 20-ия национален туристически поход през Стара планина "По стъпките на Апостола" от Плевен до Карлово тази година ще се включат над 220 души. За десета поредна година ученици от ПМГ "Екзарх Антим 1" също ще се включат в похода.
"Ще участваме в откриването на похода в Плевен пред паметника на Левски. На 14 юли ще отпътуваме до местността "Беклемето" в прохода "Троян Кърнаре", откъдето започва пешеходен преход към хижа "Дерменка". На следващия ден продължаваме към хижа "Добрила", а оттам ще изкачим връх Левски или известен като Амбарица. Оттам слизаме в Карлово, за да се включим в тържествата, посветени на рождението на Апостола Васил Левски в деня на Карлово- 18 юли."- каза за Радио ВИДИН ръководителят на групата Ивайло Милушев.
Началото на похода ще бъде поставено днес от 18:30 ч. пред паметника на Левски в Плевен.
Община Белоградчик участва в туристическото изложение в Будапеща , Унгария. Друг екип от администрацията представя общината на изложение в Букурещ , Румъния. Това съобщи кметът на Белоградчик Боян Минков . "В момента се намираме в Унгария, в Будапеща, където се провежда едно от най-големите европейски туристически изложения. Община Белоградчик..
В СУ "Св. Климент Охридски" в с. Зверино се проведе езиковото състезание „1,2,3...12“, насочено към подготовката на учениците за предстоящата матура по български език и литература. Два отбора – „Словотворците“ и „Словестниците“ – се състезаваха в 12 тура. Победители станаха „Словотворците“ с капитан Александър Тодоров, а „Словестниците“ с капитан..
Зимно изкачване на връх Миджур организира тази събота видинското туристическо дружество "Бонония". Проявата е традиционна, каза Борислав Милчев , председател на организацията: "Това е традиционно нашето изкачване, което се провежда всяка последна събота на месец февруари и идеята е да се атакува връх Миджур при зимни условия, което само по себе..
Митническите служители намериха 700 кг фалшива филтърна хартия за английска марка цигари. Това е станало при проверка на лекотоварен автомобил в района на Дунав мост Видин-Калафат. Превозното средство с българска регистрация е бил натоварен с групажна стока по направление България - Словакия. За един от превозваните товари водачът е представил..
Започва ремонтът на една от улиците във видинското село Каленик . Тя е дълга 130 метра, асфалт ще бъде положен на широчина 4 м, каза за Радио Видин кметът на селото Илиян Христов : "Това е ул. "Четвърта", никога не е имала асфалт, отделени са 50 000 лева от капиталовите разходи на община Видин. От вчера са започнали да изравняват, да подготвят, но..
Почистени са местата за отдих и престой на автомобили по едни от най-натоварените пътни отсечки във Враца, съобщиха с пост в социалните мрежи народните представители Красен Кръстев и Мартин Харизанов. Преди време двамата депутати от ГЕРБ зададоха въпрос към Министерството на регионалното развитие и благоустройството, като питането им беше свързано с..
Създаване на общински Фонд "Култура" е в основата на проект на Наредба за финансово подпомагане на културата в oбщина Видин. Това стана ясно на обществено обсъждане между представители на Oбщината и местните културни институции днес. За повишаване качеството на живота и развитието на местния и регионален потенциал, силна роля играе и създаването на..