Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Над 200 безработни младежи участваха в трудова борса във Видин

2
Снимка: Цветомир Цветанов

Трудова борса за безработни младежи се състоя днес в Конферентната зала на Областна администрация във Видин. Тя е деветдесет и втората поред от планираните от Агенцията по заетостта за тази година.

"Днес вие имате възможността лице в лице да се срещнете с работодателите. Дано още днес някой от вас се реализира на трудовия пазар. Изключително сме радостни, че в тази тежка година, в която много от програмите и схемите вече не работят, решаваме проблемите на безработните и продължава да спада безработицата. Заслугата е най-вече на работодателите, които обявяват свободни работни места. От началото на годината над 1000 души са намерили работа в сферата на реалния сектор", каза директорът на Бюро по труда-Видин Милчо Цоков.

В трудовата борса участваха 31 работодатели, които обявиха общо 55 свободни работни места, основно за нискоквалифициран персонал.

"Към момента се нуждаем от агроном, инженер "селскостопанска техника", както и от неограничен брой хора, разбиращи от лозя и лозарство... Стартираме работа след 1 септември и за начало се нуждаем от около 15 работници, като длъжността е "работник сортировач"... Търсим двама професионални шофьори, а в бъдеще и спедитор...", обясниха някои от работодателите.

Сред обявените свободни работни места са за машинен оператор "шиене", шофьори, сервитьори, работник сортировач, монтажници, опаковчици, строителни работници, енергетик, лозари.  Присъстваха представители на Областен военен отдел Видин, които набираха кандидати за военна служба в Българската армия.

Борсата бе посетена от 208 безработни младежи:

"Работих по програма за временна заетост, която приключи и сега съм без работа... Надявам се, че тази борса ще има успех и ще си намеря работа... Дойдох да видя какви работни места се предлагат", споделиха младите хора.

Очаква се част от тях да бъдат наети на работа, обясниха от Агенцията по заетостта.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Вижте още

Община Враца и Великотърновският университет планират съвместни инициативи

Кметът на Враца Калин Каменов проведе среща с ректора на Великотърновския университет „Св. Св. Кирил и Методий" - проф. д-р Димитър Димитров и преподаватели.  Фокус на разговора бяха бъдещи съвместни проекти и инициативи.  По време на срещата Каменов запозна ректора на ВУЗ-а с ключовия за Враца и региона проект за изграждане на Център за..

публикувано на 10.03.25 в 09:43
Екипът на ОИЦ-Видин ще проведе срещи в региона.

Разяснителна кампания за европейското финансиране започва във Видинско

Екипът на Областен информационен център (ОИЦ) - Видин организира от днес открити приемни във всичките 11 общини на  областта. Ще бъдат разяснени възможностите за финансиране от Европейския съюз. Информационната кампания ще е под мотото "Да създаваме заедно!". Експертът в ОИЦ -  Цветомир Ценков  обясни: "От една страна целим да се повиши..

публикувано на 10.03.25 в 09:35

Три общини от Видинско участват в изложението ВАКАНЦИЯ & СПА Експо

Три общини от област Видин - Видин, Белоградчик и Димово, както и Регионалният исторически музей участват в 41-ото издание на Международното туристическо изложение ВАКАНЦИЯ & СПА Експо, което се провежда в София под егидата на Министерството на туризма. Форумът, който ще продължи до 11 март привлича общини, институции и водещи компании от страната и..

публикувано на 10.03.25 в 07:50

Работи се по всички възможни версии за изчезването на Мариян от Кула

Продължава издирването на 20-годишния Мариян Пасков от град Кула, който е в неизвестност.  Разследващите работят по всички възможни версии, включително и за извършено тежко криминално престъпление, съобщиха от Областната дирекция на полицията във Видин. Младият мъж е в обявен за общодържавно издирване от пети март. В приемното семейство, в което е..

публикувано на 09.03.25 в 17:30

Безплатни фиданки раздадоха във Видин от "Гората.бг"

Над 12 000 хиляди дръвчета раздадоха във Видин от инициативата "Гората.бг". Кампанията е поредната. Диана Ангелова , която помага като доброволец при раздаването на дръвчетата обясни: "Всички са плодни или медоносни дръвчета. Пчеларите проявяват голям интерес към тях, както се знае, пчелите са вече доста застрашени по редица обстоятелства. Няма..

публикувано на 09.03.25 в 13:28

Полицията издирва Мариян от Кула, който е в неизвестност

20-годишният Мариян Пасков от град Кула е обявен за издирване от пети март. Издирва се след постъпила оперативна информация в Полицейското управление в Кула, че младежът е в неизвестност, потвърди директорът на Областната дирекция на МВР във Видин старши комисар Петър Коцин. Екипи на полицията, под надзора на Окръжна прокуратура-Видин, извършват..

обновено на 09.03.25 в 11:48

В Липен чакат пристигането на двойка щъркели

Единственото щъркелово гнездо в монтанското село Липен бе почистено с помощта на вишка. Жителите на населеното място с нетърпение чакат пристигането на двойката щъркели. Децата и цялото село се радват на щъркелите, разказа Андрей Петков. Преди години той купил мястото където се намира черницата и единственото в Липен гнездо на щъркели..

публикувано на 09.03.25 в 10:51