Компютър и монитор са откраднати от кантарна будка на вагонен кантар при железопътната гара на Видин. Неизвестен извършител е разбил секретния патронник на входната врата. Кражбата е извършена за времето от 18:00 часа на 22 август до 13:30 часа на 25 август. Досъдебно производство е образувано по случая в полицията във Видин.
Фермерски уикенд ще се проведе тази събота и неделя до село Бързия в "Barzia Holiday Club". Ще се предлагат различни продукти на производители, ще има и много работилници за гостите на събитието. Фермерският уикенд започва в събота- на 3 май, от 10.00 часа. "Ще има освен фермерския пазар, на който ще участват много фирми с продуктите,..
Местните парламентаристи одобриха финансовите параметри за текущата година, като основната цел е запазване на финансовата стабилност, оптималното разпределение на ресурсите за осигуряване дейностите на общината, както и подобряване на жизнената среда и чистотата в населените места. Новият бюджет акцентира върху образованието, социалните дейности и..
Все повече майки от ромски произход спазват имунизационния календар и поставят ваксини на децата си. Специалисти от хигиенната инспекция в Монтана разясниха в ромския квартал "Кошарник" ползата от ваксините. Инициативата е по повод Европейската имунизационна седмица. Ваксинацията е едно от най-големите постижения на съвременната..
Враца отбелязва на 1 май 59 години от наводнението на града, една от най-големите трагедии в най-новата история. Събитието се случва на 1 май 1966 г. и според неофициални данни убива над 500 души. По време на първомайската манифестация в града се скъсва дигата на хвостохранилището на мини "Плакалница", а тонове вода и кал, събирани от мината,..
На 1 май църквата чества паметта на свети пророк Йеремия. "Той е един от мъжете, произлезли от Левиевото коляно. Живял 600 години преди Христа, наставлявал народа в истинското богопочитание. Той много е страдал за това, че юдейският народ се отдалечил от правдата на закона, подчиняването на божия закон и написва книгата "Плач..
Близо 2500 консерви получиха семейства от Лехчево, които пострадаха при наводнението в събота. Помощта е от частна фирма и Българския червен кръст в Монтана Хуманитарната организация в Монтана раздаде консерви с готвени ястия на пострадали семейства от наводненията в Лехчево. В пакета бяха добавени още почистващи и перилни препарати и..
Общинското предприятие "Обреден дом" във Видин отбеляза 45 години от своето създаване . Директорът на предприятието Пролетка Велкова сподели новите инициативи, които въвеждат от тази година при веселите обреди. Всеки пети българин живее под линията на бедност , сочи изследване на Националния статистически институт. Линията на бедност за..