Изиграха се срещите от петия кръг на Областната футболна група на Видин. Лидерът във временното класиране "Ботев" Грамада загуби гостуването си на "Дунав" Дунавци с 3:2, но запази челната си позиция. Вторият в таблицата "Балкан" Белоградчик очаквано се наложи като гост над "Рациария" Арчар с 3:1. "Тимок" Брегово победи "Пластик" Старопатица с 3:2, а "Партизани" Макреш се наложи над "Кула 04" с 2:1. В последната среща от кръга "Ботев" Димово разгроми като гост "Венец" Орешец с 5:0.
Временно класиране:
1. ФК "Ботев" - Грамада 12 т.
2. ФК "Балкан" - Белоградчик 11
3. ФК "Тимок" - Брегово 10
4. ФК "Дунав" - Дунавци 9
5. ФК"Партизани" - Макреш 7
6. ФК "Рациария" - Арчар 5 6
7. ФК"Пластик" - Старопатица 5
8. ФК "Ботев-Д" - Димово 5
9. ФК "Кула-04" - Кула 4
10. ФК"Венец" - Орешец 0
В следващия кръг играят:
ФК "Ботев-Д" - Димово - ФК "Балкан" - Белоградчик
ФК "Кула-04" - Кула - ФК "Рациария" - Арчар
ФК"Пластик" - Старопатица - ФК"Партизани" - Макреш
ФК "Ботев" - Грамада - ФК "Тимок" - Брегово
ФК"Венец" - Орешец - ФК "Дунав" - Дунавци
Четирите момчета от берковския клуб „Върколак", участвали на световното първенство по ММА в Абу Даби, бяха посрещнат официално в родния си град. Мартин Иванов, Христо Димитраков, Виктор Цветков и Иван Севастакиев бяха част от националния отбор на България за деца и юноши, които взеха участие на форума. За България младите ММА-бойци спечелиха пълен..
Футболистите на Ком /Берковица/ се наложиха с 2:1 над столичния Национал. Контролната среща се игра на стадион „Мрамор", а сред зрителите бе и кметът на града Радослав Найденов. Мариян Огнянов изведе напред домакините в средата на първата част. След час време игра върната топка към вратаря на Ком Кристиян Георгиев подскочи от тревата и Национал изравни..
"Локомотив" /Мездра/ изигра четвъртата си контрола от предсезонната подготовка и постигна трета поредна победа. „Железничарите” се наложиха у дома над "Победа 1945" /София/ с класическото 3:0. Момчетата на Николай Нинов доминираха и пропуснаха да вкарат още голове. Ивайло Дудушки даде тон за категоричния успех с попадение в 17-ата минута. Николай..
Врачанинът Георги Павлов оглави федерацията по лека атлетика, решението беше взето от новоизбрания управителен съвет на федерацията след проведено в петък общо събрание. Новият президент е син на славния мениджър от близкото минало Павел Павлов, на чието име е учреден лекоатлетически клуб. Георги е маркетингов директор и член на борда на Асоциацията..
Дъжд не уплаши участниците в 25-ото издание на "Гиби тур". Велосипедната обиколка на Петрохан се проведе в събота, а 185-километровото трасе не се оказа сериозно изпитание пред състезателите. Колоездачите бяха намокрени два пъти – веднъж на старопланинския проход и втори път на слизане през Искърското дефиле. В събота сутринта участниците тръгнаха..
Врачанският "Ботев" загуби 2 точки по нелеп начин и вместо с 3 пункта се върна от Варна само с една точка. Късно попадение, паднало дълбоко в добавеното време на Илкер Будинов фиксира равенството от 1:1 със "Спартак". Гостите обаче сами са си виновни за крайния резултат, след като изпуснаха куп положения пред вратата на „соколите" и трябваше да..
Състезателките на видинския клуб "Бдин 77" Елена Петкова и Лариса Найденова спечелиха бронзови медали от Световното първенство по кану-каяк за ветерани в Монтемор-о-Вельо, Португалия . Те завършиха на трето място в дисциплината двойка каяк 200 метра във възрастова група 50-54 години. Елена Петкова се нареди седма на едноместен каяк 200 и 500 метра...