496 пътнотранспортни произшествия, с 10 жертви и 87 ранени са регистрирани на територията на област Видин през 2014 година, съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР. През 2013 година броят им е бил по-малък- катастрофите са били 434, с девет загинали и 85 ранени. През миналата година най-голям брой произшествия по пътищата са регистрирани през юли – 53, най-малко катастрофи са станали през март – 28. Пикови за настъпване на тежки пътнотранспортни произшествия са били месеците декември- с трима загинали и 15 ранени и септември– с двама загинали и петима ранени.
Най-голям брой пътни инциденти са станали на територията на община Видин– 326 катастрофи с шест жертви и 45 ранени. Двама загинали има при катастрофи на територията на община Ружинци. По една жертва има при пътни произшествия на териториите на общините Брегово и Димово.
През 2014 г. в населените места на областта са възникнали 302 пътни инциденти, с петима загинали и 52 ранени. Извън населените места на областта през миналата година са регистрирани 194 катастрофи с пет жертви и 35 ранени.
Според извършените нарушения от водачите на моторни превозни средства най-често водещи до настъпването на катастрофи са движението със скорости, надвишаващи максимално допустимите или несъобразени с конкретните пътни и атмосферни условия. Това нарушение през миналата година е довело до 191 катастрофи, с девет жертви и 42 ранени. Отнемане на предимство е предизвикало 85 пътни инциденти с 19 ранени. Водачи, употребили алкохол са предизвикали 17 катастрофи със седем ранени. Неправилно изпреварване и навлизане в лентата за насрещно движение е довело до 10 катастрофи с трима ранени.
12 336 нарушения констатирали пътните полицаи при проверки по пътищата в област Видин през 2014 г. Броят на съставените актове е 3 725, а на наложените глоби по фиш– 6 112. Установени са 2 101 случая на шофиране с превишена и несъобразена с пътните условия скорост. 120 водачи са били заловени да шофират след употреба на алкохол. Броят на установените неправоспособни водачи е 329. За неизползване на обезопасителен колан/каска са санкционирани 919.
Наградиха победителите в конкурса за детска рисунка на тема „Кукленият театър през моите очи". Той бе обявен по повод 50-годишнината на Държавен куклен театър - Видин. В конкурса децата трябваше да изобразят любим спектакъл или герой. Тържественото награждаване се проведе във фоайето на театъра, а децата бяха изключително развълнувани да получат своите..
Общинските съветници в Кула се събират на 28 април, понеделник от 13:30 часа по 5 точки. Сред по-важните точки, които ще разгледат е предложение внесено от д-р Владимир Владимиров кмет на Община Кула относно приемане на бюджета на Община Кула за 2025 година. Постоянните комисии към Общински съвет – Кула заседаваха в петък като стана ясно, че..
Безработните на 50 години и над тази възраст в общините Враца и Криводол в края на март са 639 мъже и жени. Според данните на бюрото по труда в града под Околчица и околните села има 481 души без постоянни доходи, докато в Криводолско те са 158. Броят на регистрираните безработни на възраст над 50 години е намалял с 28 лица спрямо предходния месец...
17-то издание на Национален фолклорен конкурс „Напеви от Северозапада“ ще се проведе днес в Младежки дом Монтана . Организатор е Младежки дом Монтана и сдружение "Младежки порив за бъдещето". Над 400 участници от 22 населени места ще вземат участие тази година, каза Мариета Христова-директор на младежкия дом в Монтана: "Те ще се състезават в..
Фолклорен събор „На четирите межди“ ще се проведе днес в село Д-р Йосифово. Той ще се състои в Народно читалище „Народна просвета 1926“ и в него участие ще вземат самодейни състави от читалищата в с. Винище, с. Д-р Йосифово, с. Клисурица и Славотин. Събора е с дълга традиция, каза за радио Видин Емилия Пекова-секретар на читалището: "Още от средата..
Отборът на Основно училище "Любен Каравелов" спечели състезанието за защита при бедствия. Областния етап от Националното ученическо състезание "Защита при бедствия, пожари и извънредни ситуации" във Видин завърши спортсменски и без контузии. В състезанието взеха участие 7 отбора от областта. Над 92 млн. лева е проектобюджетът на Община..
Учениците от Зверино имаха изключителната възможност да се срещнат с един необикновен човек – Росен-Андрей Охеда. Роден е в Хавана, Куба, от смесен брак на кубинец и българка. Прекарал 12 години в работа на круизен кораб като касиер в казино, той съчетава професионалния си път с любовта към пътешествията. Това му позволява да обиколи..