Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Над 2 милиона за първи етап от ремонта на стадиона във Враца

Снимка: Жоро Александров

"Приключи първият етап от ремонта на стадион "Христо Ботев" във Враца", съобщи кметът на града инж. Николай Иванов- председател на Управителния съвет на футболния клуб, който основно използва спортното съоръжение.

От месец септември м.г. насам бяха демонтирани старите трибуни и основно изградени два сектора "Б-1" и "Г-1"; бяха направени топлоизолация и покрив на административната сграда, която беше основно ремонтирана, а вътре бяха изградени нови съблекални, сауна, зала за масажи и конферентна зала за пресконференции, както и кабинки за журналисти; беше отстранено старото тревно покритие на официалния терен, а на негово място беше поставено ново, с нова дренажна система и изцяло автономна поливна система, захранвана от собствени водоизточници.

"За реализираните до момента дейности по първия етап от ремонта са изразходвани 2 200 000 лева", съобщи кметът Николай Иванов. Градоначалникът припомни, че проектът за ремонт на стадион "Христо Ботев" е спечелен от Министерството на младежта и спорта, а всички ремонтни дейности са били одобрени и приети от спортното ведомство. Подобна грандиозна инвестиция в спортното съоръжение не е правена от построяването му през 1948 година и от официалното му откриване – през 1957 г.

"От спортното министерство зависи кои от първоначално планираните дейности от втория етап на проекта – изграждане на нови сектори за седящи зрители, ремонт на лекоатлетическа писта, електрическо осветление и табло, ще бъдат реализирани. Първоначално одобрената от министерството сума по втория етап е около 3 000 000 лева, но все още няма яснота колко от тези средства ще бъдат инвестирани в спортната база във Враца. Затова разчитаме на подкрепата на министър Красен Кралев", допълни кметът на Враца Николай Иванов.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Два медала за "Бъдин" от Държавното по самбо

Видинският клуб "Бъдин" спечели два медала от Дължавния личен отборен шампионат по самбо за мъже и жени в Панагюрище. Емма Бейсим се пребори за златото в своята категория. Николай Ангелов заслужи бронзов медал. В републиканското състезание участваха още двама възпитаници на Габриела Кирилова. Петър Найденов и Митко Митков не успяха да се качат на..

публикувано на 24.02.25 в 16:23

Млада шахматистка от Мездра спечели турнир

Силвия Ценова, ученичка в ОУ „Св.Св. Кирил и Методий” Мездра, се класира на първо място за момичета и шеста в генералното класиране в шахматен турнир "ЕЛИТ" по ускорен шахмат за деца от 4 до 14 години, организиран от "Шахматен клуб ЕЛИТ" със съдействието на Българската федерация по шахмат 2022. Малката шахматистката участва активно в Шах клуб..

публикувано на 24.02.25 в 15:36

Лекоатлетите от Мездра с три медала от Националния шампионат

На Националния шампионат по лека атлетика в зала за мъже и жени СК”Атлет” Мездра с треньор Йоло Николов участва с двама състезатели, които завоюваха три медала- , златен и 2 сребърни.   На 1500 метра Мартин Балабанов остана само на секунда от личния си рекорд в зала и триумфира за 3:51.71, следван от специалистът на 800 м Иван Минков Иванов..

публикувано на 24.02.25 в 15:12

Волейболистите на "Монтана" с първа загуба от седем мача, стъпиха накриво в Пловдив

Волейболистите на Монтана загубиха с 2:3 гейма гостуването си на Локомотив Авиа /Пловдив/ в мач от 18-ия кръг на Супер Волей. За монтанци това бе първа загуба след седем срещи.  Домакините си осигуриха комфортна преднина, след като затвориха първите два гейма на 19 и 17 точки. Монтанци не се отказаха и изравниха след 25:23 и 25:20 точки.  Така мача бе..

публикувано на 24.02.25 в 14:51

Подрастващите футболисти на Локомотив (Мездра) с финал на турнир в Хисаря

Две от формациите от ДЮШ на Локомотив /Мездра/ с треньор Владимир Найденов участваха на силен турнир в град Хисаря. Родените през  2016 година се класираха  на финала в турнира в след  две победи във финалната фаза. В драматичен мач с два обрата момчетата победиха ФА Карлово с 3:2 и в битката  за мястото на финала след страхотна игра постигнаха..

публикувано на 24.02.25 в 14:27

Видински атлет спечели сребърен медал от Националния шампионат за мъже

Георги Петков от СК "Радуканови" спечели сребърен медал от Националния шампионат за мъже и жени в зала. В зала "Фестивална" в столицата 19-годишният талант заслужи отличието си в спринта на 200 метра с нов личен рекорд - 22,18 секунди. През вчерашния ден Георги остана на крачка от медалите в бягането на 60 метра, като завърши четвърти на 0.02 стотни от..

публикувано на 23.02.25 в 20:10

Две купи и куп медали за видинските самбисти

Състезателите на видинския клуб "Борба, самбо, джудо" заслужиха две отборни купи и завоюваха 11 медала от Държавния личен отборен шампионат по самбо и бойно самбо в Панагюрище. В първенството по самбо за мъже и жени Теодора Кръстева спечели сребърен медал, а Сашо Янев - бронзов. Възпитаниците на треньорите Пламен Петров и Цветелина Цветанова се..

публикувано на 23.02.25 в 20:01