Още трима станаха "Спортни таланти" на Еврофутбол, след като на официална церемония в централния офис на българския букмейкър Борис Недялков, Боряна Калейн, Гала Чалъкова и Елизабет Кирилова получиха символичните чекове със сумата на тяхното финансиране. Те бяха определени след проведено допитване до публиката в сайта на компанията.
Лично Евгения Раданова- олимпийската вицешампионка в шортрека, бивш министър на младежта и спорта даде чека със сумата от 3 240 лева на видинския каякар Борис Недялков, който спечели вота на публиката с 1612 гласа.
"Поздравления! Пожелавам на Борис да прославя името на България!" каза тя в качеството си на председател на групата на съветниците, оценила кандидатурите по програма "Спортни таланти".
Средствата ще са достатъчни Боби Недялков да осъществи пет тренировъчни лагери в България.
"За мен е огромна радост да бъда за трета година Спортен талант на "Еврофутбол". Благодаря на всички 1612 човека, гласували за мен", каза на церемонията Борис.
БНР е медиен партньор на програма "Спортни таланти". Борис Недялков бе част от отбора на Радио Видин, който преди два дни спечели сребърни медали от юбилейната щафетна обиколка на националното радио.
Турнир по баскетбол в атрактивната дисциплина 3х3 организират във Видин. Кошовете ще бъдат разположени в пространството пред Драматичния театър. Състезанието е днес и утре. В първия ден, 10 септември, от 9 часа е надпреварата за момчета до 12 години, а от 17.30 часа - за мъже над 18 години. Утре, 11 септември, също от 9 часа започва турнирът за момчета..
Представителите на Спортен клуб „Ботев Враца ветерани" се класираха на 9-о място в отборното подреждане по време на републиканското първенство по плуване за бивши спортисти. В надпреварата, която се проведе на 6 и 7 септември в Пазарджик, се пуснаха състезатели от 18 клуба. Врачани в състав: Емил Петров, Васил Найденов, Ивайло Светославов, Стоил..
Баскетболният Ботев 2012 /Враца/ ще е част от елита през новото мъжко първенство. Това се случва за първи път в историята на местния клуб. Реализацията на този проект става съвместно с Балкан /Ботевград/ и ръководството на града. Докато родната федерация сертифицира спортната зала на СУ „Христо Ботев" във Враца за срещите от елита, отборът ще тренира и..
Дългоочаквани ремонти на спортни проекти във Враца отново се извършват, съобщиха от общинската управа. Те бяха стопирани заради липса на финансиране от държавата. Покритият плувен басейн вече е в процес на пълна трансформация, напомниха от местната управа. През първият етап от рехабилитацията му с над 2 млн. лева бяха подменени дограмата,..
ОФК Локомотив (Мездра) разгроми като гост Ювентус (Малчика) с 5:1 в срещата от третия кръг на Северозападната Трета лига. „Железничарите“ започнаха срещата силно, създадоха положения за гол през първото полувреме, но не успяха да отбележат. Още със започването на второто полувреме Сергей Георгиев разпечатa вратата на домакините, а 3 мин. по-..
Основателят на египтологията в България - проф. Сергей Игнатов, бивш министър на образованието и науката в първото правителство на Бойко Борисов, успешно завърши най-дългия туристически веломаршрут в България – Дунав Ултра, дълъг над 740 км. Участието беше дебютно за просветния министър от 2009 до 2013 година, а причината - до този момент той беше..
"Бдин" Видин победи с 5:2 "Янтра" Полски Тръмбеш в дербито на третия кръг на Северозападната Трета лига. В Деня на Съединението зрителите на стадион "Георги Бенковски" станаха свидетели на интригуващ и динамичен мач, изпълнен с обрати и много голови ситуации. Традиционният домакински натиск след първия съдийски сигнал даде резултат още в 6-ата минута...