Присъди по 18 години лишаване от свобода получиха тримата охранители за убийството на 16-годишния Николай Димитров от Враца. Момчето беше пребито пред нощно заведение в града и почина по-късно в "Пирогов".
За убийството на Ники Врачанският окръжен съд призна за виновни тримата охранители на нощното заведение, където в края на август 2013 година момчето беше жестоко пребито.
Присъди при първоначален строг режим получиха 29-годишният Иван Каменов - Цофъра, 25-годишният Ивайло Миланов - Акулата и 31-годишният Калин Димитров, известен като Скинара.
Съдът квалифицира престъплението като убийство по особено жесток начин и хулигански подбуди.
Тримата бяха осъдени да платят солидарно общо 140 хиляди лева обезщетение на родителите на убития младеж.
От Окръжната прокуратура, от която пледираха за доживотен затвор, съобщиха, че ще решат дали да обжалват присъдата, след като се запознаят с мотивите на съда. Най-вероятно решението на Врачанския окръжен съд ще бъде обжалвано от осъдените охранители. Това може да стане в 15-дневен срок пред Софийския апелативен съд.
Стабилен пазар на труда през месец септември отчете Агенцията по заетостта. Равнището на регистрираната безработица остава ниско - 5.06 процента. 17 хиляди са започнали работа с посредничеството на бюрата по труда през предходният месец. Делът на заявените работни места през септември остава същият както и през август - 9 хиляди и 500 . Най-голям дял от..
Една трета от основните стоки в България са сред най-скъпите в Европейския съюз, а останалите цени са равни или близки до средноевропейските. Това показват данните от наблюдението на КНСБ на 20 основни храни и на бензина за септември. "През месец септември спрямо месец август потребителската кошница нараства с 0,5 процента. Наблюдава се задържане..
По случай 1 ноември – Деня на народните будители, Народно читалище „Н. Й. Вапцаров – 1919“ в мездренското село Игнатица подготвя две инициативи, посветени на знанието и духовността. Първата – „Помним и почитаме нашите будители“, ще събере най-малките в читалището, където ще четат български приказки, ще разговарят за будителите и ще рисуват букви..
Кметство Царевец и Народно читалище „Просвета – 1928“ канят на тържество по случай празника на мездренското село и храмовия празник – Димитровден, който ще се проведе на 26 октомври (неделя) в залата на кметството. Празничният ден ще започне с тържествена литургия в църквата „Св. Димитър“ от 11:30 часа. След това, в 12:00 ч., ще се състои..
Липса на поддръжка и компрометирана инфраструктура в участъка на тежката катастрофа край Монтана. Това е констатирал подробен доклад на Европейският център за транспортни политики. При пътен инцидент край село Смоляновци на 31 август вечерта загина мъж, а двете му деца и съпругата му бяха ранени. Тежка катастрофа в Смоляновци взе жертва..
Монтана отново ще почете Йордан Радичков с поредица от културни събития, събрани под знака на “Радичкови дни 2025”. Програмата им започва на 20 октомври и продължава до 24 октомври - рождената дата на гениалния разказвач , съобщават от Общината . Тазгодишното издание на Радичковите дни ще започне с постановката на една от най-обичаните..
Изложба на художника Йордан Леков предстои да бъде открита във Враца. Експозицията носи името "А-хром-ики". Още подробности за нея разказа Христо Божков , уредник в Художествена галерия "Иван Фунев" във Враца. "Рисунките на Йордан Леков използват своя изразност, разказвайки истории, които са отвъд света, който обитаваме. Тази изложба ни..