Втородивизионният "Локомотив" Мездра ще започне лятната си подготовка за новия сезон на 22 юни, съобщи старши треньорът Иван Редовски. Наставникът се надява отборът да запази своя досегашен състав и за новия шампионат.
"Имам уверението на ръководството на клуба, че се прави всичко възможно да се запази гръбнакът на отбора за новия сезон", заяви старшията.
Единственият футболист, който официално се раздели с клуба, е полузащитникът Михаел Кисьов. Юношата на "Левски" разтрогна договора си с "железничарите" по взаимно съгласие. Ще се търсят и няколко нови попълнения.Ръководството на класиралия се на 9 място в първенството на "Б" ПФГ на България отбор на "Локомотив 2012" Мездра води преговори с 5-6 потенциални нови попълнения. Единият от тях е вратар, а останалите- полеви играчи.
Треньорският щаб на "Локо" планира подготвителен лагер, който най-вероятно ще се проведе в Троян. Предвидени са поне шест контроли през лятната пауза. Засега сигурните проверки са на 8 юли, с новака в "Б" група "Спартак" Плевен и на 15 юли, с изпадналия в трета дивизия "Ботев" Враца. На този етап не е ясно кога ще стартира новото първенство във втория футболен ешелон. От БФС обявиха 18 юли за начална дата на шампионата в "А" група. Очаква се "Б" групата да започне седмица по-късно, на 25 юли.
Даниел Моралес се завръща в "Ботев" Враца за своя трети престой в елитния футболен клуб. Бразилецът ще бъде част от Академията на клуба. Моралес ще е един от двамата методисти в школата заедно с Тодор Горанов. Моралес е бивш старши треньор на представителния отбор на Ботев, като при втория си престой той направи, така че отборът да запази мястото си в..
Наказаха сурово врачанския Ботев след срещите от втория кръг на Първа футболна лига. Тимът на Христо Янев загуби от Лудогорец с нелеп автогол на Антоан Стоянов от Лудогорец, като падналото в добавеното време попадение изнерви публиката на стадион „Христо Ботев". Заради хвърлени предмети врачани ще платят 2 000 лева, а още толкова е санкцията за..
Футболен фестивал, популяризиращ здравословния начин на живот сред младежите, се проведе в Мездра, съобщиха от Общината. На участниците беше предоставена възможност да се включат в практическо обучение за прилагане на игровия подход при младите футболисти. Този подход в обучението по футбол предоставя възможности за надграждане на физическото развитие..
Десният бек Борислав Вакадинов вече не е част от отбора на "Монтана". 26-годишният бранител се раздели по взаимно съгласие. Вакадинов не бе в групата за домакинската среща снощи срещу "Локомотив" /Пловдив/, но бе титуляр при гостуването на "Левски", на старта на елита. Вакадинов е със съществен принос за завръщането на "Монтана" сред най-добрите..
"Монтана" спечели първа точка след завръщането си в елита на българския футбол. На обновения стадион „Огоста" момчетата на треньора Танчо Калпаков направиха 1:1 с пловдивския "Локомотив' в последна среща от 2-ия кръг на еfbet лига. Домакините първи вкараха гол. В 23-та минута Филип Ежике се справи със защитата на гостите и матира вратаря Боян..
Монтана ще изиграе тази вечер първия си мач пред собствена публика след завръщането си в еfbet лига. От 21.15 минута на стадион „Огоста" момчетата на треньора Танчо Калпаков приемат Локомотив /Пловдив/. "Отборът не е в добро състояние. По най-бързия начин ще се опитаме да излезем от тази ситуация". Тежката загуба на старта на елита с 0:5, като..
Бойна галавечер предстои във Видин. За първи път в града се организира състезание по смесени бойни изкуства. Инициатор на зрелището е новосформираната местна организация BFC . Тя е създадена, за да популяризира и продуцира този вид спорт на местно и национално ниво, с амбицията след време дори да прескочи държавните граници. "На 22 юни..