Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Здравната инспекция следи качеството на водата в Мизия

Снимка: Светослав Цветанов

Регионалната здравна инспекция във Враца продължава да следи качеството на водата в Мизия, въпреки че вече е отменена забраната за ползването й за питейни нужди в града. Това съобщи за Радио ВИДИН директорът на инспекцията д-р Анета Ставрова.

"През миналата седмица- сряда и четвъртък, взето от десет пункта на град Мизия, показаха, че напълно съответстват на изискванията на Наредба 9 за качеството на водата за питейно-битови цели, така че ние отменихме частичната забрана за ползване на водата за пиене и къпане. Следващите проби, които ще вземем са утре в сряда." 

Забраната в Мизия беше наложена от Регионалната здравна инспекция във Враца, заради повишено съдържание на хлор във водата. Високо съдържание на желязо, нитрити и амоняк беше установено и в някои от пробите, взети в началото на юни.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Комисия в Кула отчита успешни инициативи за превенция сред младежите

Местната комисия за борба с противообществените прояви на малолетните и непълнолетните в Кула отчете дейността си за 2024 година.  Един от важните акценти в работата ѝ е превенцията, посочи кметът на общината  д-р Владимир Владимиров: "Колкото по-добре се работи превантивно, толкова по-малко трябва да са противообществените прояви. Работи..

публикувано на 07.03.25 в 10:24

Враца обновява монумента на Христо Ботев

Започна реставрацията на паметника на Христо Ботев във Враца . Кметът Калин Каменов инспектира дейностите и заяви, че възстановяването на монумента и архитектурния ансамбъл в кратки срокове е основен приоритет за администрацията. Обновлението ще извърши софийска фирма ("НИКС 2002"), която ще получи над 755 000 лева. Първоначално ще бъдат..

публикувано на 07.03.25 в 10:01

Труп на издирван мъж е намерен в Згориград

Трупът на 38-годишен мъж от Враца, обявен за издирване, е открит в землището на село Згориград . Тялото е намерено вчера, 6 март.  Огледът на трупа не е открил видими следи от насилие.  Мъжът е бил обявен за издирване на 15 февруари.  Образувано  е досъдебно производство.

публикувано на 07.03.25 в 09:52

Възрастен шофьор блъсна 7-годишно дете в Мездра

Седемгодишно дете е ударено от лек автомобил в Мездра . Инцидентът е станал вчера, 6 март, около 17:30 часа на улица в града. Детето  е транспортирано в болницата във Враца.  Автомобилът е управляван от 82-годишен шофьор. Пробите му за алкохол и наркотици са отрицателни.  Образувано  е досъдебно производство.

публикувано на 07.03.25 в 09:44

Засаждат 2000 дървета и храсти във Враца

Във Враца ще засадят 2 000 нови дървета и храсти, акцията е планирана за днес, 7 март /петък/. Тя е първата за годината инициатива на "Зелена Враца", напомниха от общинската управа. В кампанията ще се включат възпитаниците и учителите на всички учебни заведения в града.  В жилищните квартали ще бъдат засадени 2000 нови дървета и храсти. В..

публикувано на 07.03.25 в 08:18

Снимката на 6 март 2025 година

Документалната  изложба  „Модата в огледалото на едно столетие 1850-1950 година" гостува на Държавен архив Монтана по повод отбелязването на Международния ден на жената – 8 март. На 17 пана са показани различни видове мода в този един век. Четвърти бойкот на големите търговски вериги днес. За втори път има бойкот и срещу банките. Според..

публикувано на 06.03.25 в 18:00

Инспекцията по труда проверява инцидент в Киреево

Инспекцията по труда извършва проверка по инцидент, станал вчера следобед в село Киреево, община Макреш. Това каза директорът на Инспекцията във Видин Надежда Симеонова.  "Във вчерашния ден, около 14 часа, получихме обаждане от телефон 112 за настъпил инцидент в село Киреево. Екип от инспектори замина незабавно към мястото на инцидента, но към..

публикувано на 06.03.25 в 17:49