От Областната дирекция на МВР в Монтана провериха сигнал във Фейсбук за кражба на деца в Лом. Подобни публикации предизвикаха паника и в Русе и Разград. Регионалният говорител на МВР в Монтана Ирен Токина призова гражданите да не се подвеждат от тези сигнали:
"На 4 август във Фейсбук се появиха публикации за автобус, който обикаля села на територията на град Лом, откъдето биват отвличани деца с цел продажба на техните органи. Подобен сигнал в Районното управление на град Лом не е получаван, а подобни публикации е имало и на територията на град Разград, така че това са поредните слухове, които от една територия се пренасят на друга с цел всяване на смут и паника в населението. От Областна дирекция на МВР Монтана умоляваме гражданите да не се поддават на подобни публикации."
Държавна агенция "Национална сигурност" и дирекцията за борба с организираната престъпност също извършиха проверка на сигналите. Авторите им за сега са неизвестни.
Приключи автошоуто в село Синаговци, посветено на деня на жената -8 март. За това как протече и за победителите ни разказа Иван Иванов-кмет на селото: "Автошоуто премина с перфектна организация както винаги и с много публика. То беше по случай Международния ден на жената и с кауза която ние винаги следваме- да спрем войната по пътищата. Имаше 8..
С традиционните конски кушии отбелязаха Тодоровден в Кула. Събитието се проведе в местността "Марковище" , организатори са Община Кула и Народно читалище "Просвета 1882" – гр. Кула, а тази година взеха участие рекорден брой участници. Състезанието се проведе в две категории - коне и каруци. Наградите връчи заместник-кметът на община Кула Людмил..
За поредна година Пътната полиция във Враца изненада с цветя жени зад волана . Акцията по повод 8 март е под надслов "Към своето очарование добавете повишено внимание!". Репортаж на нашата кореспондентка във Враца Ива Антонова. Със стоп палка и лале пътни полицаи спираха и поздравяваха жени зад волана на автомобили, преминаващи по възлов булевард във..
Читателски клуб „Book Hub“ и НЧ „Просвета-1925“ - Мездра организират среща с писателя и травъл блогър Иван Кръстев на 11 март от 18:00 часа в читалището. Той ще представи втората си книга „НЕпътеводител за Италия от А до Я“, която ще ви отведе на пътешествие отвъд клишетата и познатите маршрути! Това НЕ е обикновен пътеводител. Това е..
На 9 март Гората.бг, ще подари 12 хиляди плодни, медоносни и паркови дръвчета на хората от ВИДИН и региона, като ги раздава директно на всеки желаещ. Повече за събитието разказа Никола Рахнев, основател на Гората.БГ: "Щастливи сме, че за четвърта поредна година на 9 март на централния площад, близо до сградата на Общината ще подарим 12, 500 дръвчета..
На 11 март (вторник) от 10:00 часа в заседателната зала на Община Мездра, ще се проведе информационна среща на тема: „Актуални възможности за европейско финансиране". Събитието е организирано от Областен информационен център - Враца в партньорството на Община Мездра. Това съобщи Цветана Иванова - управител на Областен Информационен Център - Враца:..
Врачанската МБАЛ „Христо Ботев" ще получи компютърно-томографска система за изследване при деца. Апаратурата ще бъде предоставена на лечебното заведение от здравното министерство, съобщиха от ведомството. Още доста апаратура ще има за болници в страната, сред които са монтанската MБАЛ „Д-р Стамен Илиев" и видинската болница „Св. Петка", личи от..