Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Осветиха новата входна табела на Видин (видео)

7
Снимка: Светослав Цветанов
Новата входна табела на Видин беше открита днес от кмета на общината Герго Гергов. Тя е разположена до моста "Чобан кюприя" на входа на града. Табелата "Добре дошли във Видин" е изработена от видинска дизайнерска фирма и е монтирана на общинска земя. Надписът е вертикален, а по средата е изобразен гербът на града и е монтиран електронен часовник с термометър. Съоръжението е снабдено и с ефектно LED осветление.


"Една красива придобивка за града", обяви при откриването Герго Гергов. Стойността на табелата е около 15 хиляди лева, които са гласувани от Общинския съвет и са заложени в поименния списък за капиталови разходи за 2015 г., коментира още той:

"Самата стойност на табелата е много по-голяма, отколкото платихме за нея. Стълбовете са наши. По-важното е стойността на табелата за гражданите на Видин, а не колко струва тя във финансово изражение. Водим преговори със застрахователна компания и ще има застраховка."

Табелата тежи близо 3 тона. Те е висока е 8,60 м и отстои на 3, 50 м от пътя. Изработката й е отнела месец и половина, обясни Любомир Витков, собственик на дизайнерската фирма. Освещаването на табелата беше извършено от архимандрит Самуил.

Старата крайпътната табела с надпис "Добре дошли във Видин" беше премахната миналата година след инцидент.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Вижте още

Снимката на 19 август 2025 година

Със символична "първа копка" днес започна обновяването на ул. "Цар Иван Асен ll" във Видин.  Улицата ще бъде напълно ремонтирана в участъка от околовръстния път до бул. "Панония". Пътният участък ще бъде един от главните входове и подходи към града, коментира по време на официалната церемония Румен Лилов, заместник-кмет на Община Видин по устройство на..

публикувано на 19.08.25 в 18:00

Ружинци избира управител за общинска фирма в земеделието

Община Ружинци обявява конкурс за управител на общинско предприятие за зеленчукопроизводство . Решението беше взето след приемането на правилата за управление на търговски дружества с общинско участие в капитала, каза за Радио Видин кметът на общината Александър Александров : "Това общинско предприятие и фирма са стари. Още през 2017 година е..

публикувано на 19.08.25 в 16:23

Сушата остави Дреновец, Тополовец и Динково без вода

Жителите на селата Дреновец, Тополовец и Динково в община Ружинци са без вода заради пресъхнал участък на река Лом. Между селата Динково и Крива бара водното течение почти е изчезнало. Общината е поискала от Басейнова дирекция - Плевен да бъде освободено водно количество от язовир Дреновец, съобщи кметът Александър Александров . "Най-засегнато..

публикувано на 19.08.25 в 16:08

Берковица почита 140 години от рождението на художника Димитър Куцаров

В Берковица отбелязват 140 години от рождението на художника Димитър Куцаров с изложба в галерия "Отец Паисий" . Експозицията включва 23 живописни платна, сред които портрети, автопортрети и пейзажи, които показват творческата надареност на художника, каза за Радио Видин директорът на галерията Станислава Витанова : " Димитър Куцаров е..

публикувано на 19.08.25 в 13:44

Видин посреща 13-то издание на Средновековния фестивал "Бъдинъ"

На 30-и и 31 август във Видин за 13-и път ще се проведе Средновековният фестивал "Бъдинъ" . За поредна година средновековният замък "Баба Вида" е домакин на проявата. Кои са новите моменти в това издание на фестивала и какво е предвидено да включва програмата, обясни Борислава Борисова зам.-кмет на община Видин: "Събитието отразява богатата история..

публикувано на 19.08.25 в 11:47

Видин е готов за панаира

Всичко е готово за предстоящия Видинския панаир , който отваря врати от 22-ри до 30 август. "Готови сме да посрещнем гостите и участниците на панаира", обяви Борислава Борисова, заместник-кмет по хуманитарни дейности и социална политика: "Изложението ще бъде открито на 22 август в 20:00 ч. и ще продължи до 30 август, включително. До момента..

публикувано на 19.08.25 в 11:40

Митничари иззеха 3 900 кутии цигари на Дунав мост 2

Товарен камион с хранителни продукти, пътуващ за Германия и Обединеното кралство, бе спрян за проверка на Дунав мост 2 при Видин – Калафат. При инспекция в Митническо бюро Видин служители открили в три палета с продукция осем кашона, съдържащи общо 3 900 кутии (78 000 къса) цигари с български акцизен бандерол. Шофьорът – български гражданин – заявил,..

публикувано на 19.08.25 в 09:56