Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Д-р Иванка Делева е кандидатурата на Коалиция "Народен съюз" за кмет на Монтана

Снимка: Любо Андреев


Коалиция "Народен съюз" представи кандидатите си за кмет в област Монтана. Номинациите обяви депутатът Румен Йончев, който е и съпредседател на "Народен съюз". В област Монтана "Народен съюз" издига кандидатурите на 6-ма кметове на общини и двама водачи на листи.

"Искаме да вземем подобаващ дял в тези общини. Регистрирахме се заедно централно, защото смятаме, че в България трябва да спре това пилеене на политически сили, това разпиляване на ресурс и на усилията на хората. Трябва да има една консолидация в политическото пространство, базирана на общи идеи, общи ценности и общи цели- такива в Народен съюз не липсват... Не крием, че крайната цел в това формирование е след успешни местни избори да формираме единен политически субект, който да стои здраво в политическия център."

Кандидатът на "Народен съюз" за кмет на Монтана е д-р Иванка Делева, председател на гражданско сдружение "Бъдеще за Северозападна България":

"Най-важния, най-болезнен и най-голям проблем, това е проблема на обезлюдяването, следвано от обедняването на община Монтана, и целия Северозапад. Младите хора търсят реализация в други населени места...По тази причина мога да твърдя, че хората и екипът, който ме подкрепя, че не искаме и не можем да живеем повече по този начин, не можем да оставим града да обезлюдява..."
 

Коалиция "Народен съюз" издига бивш и настоящ кмет на ГЕРБ. Това е Славей Костодинов за Бойчиновци и Анатоли Първанов за Чипровци. Бранимир Крумов е кандидатът за Вълчедръм, Александър Димитров за Брусарци, Здравко Здравков за Якимово, Стефан Панталеев за Лом. Водач на листа в Берковица е Милован Жан Панталеев и Миляна Каменова за Георги Дамяново. В тези населени места "Народен съюз" подкрепя кандидатите на ГЕРБ.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Книгата "Пътеписи от понтон 4" ще бъде представена във Видин

Книгата "Пътеписи от понтон 4"  е справочник за видинчани, който е преведен на английски, и на туристите също ще им е интересно, обясни авторката Албена Даракчиева . "Идеята на това нещо се роди преди много време...Чувствах го някъде като отговорност, може да звучи преувеличено, но не е, да кажа на тези хора в града какво, донякъде, защото не..

публикувано на 24.07.25 в 12:44

Младеж блъсна шест паркирани коли във Видин

Младеж с около година шофьорски стаж удари 6 паркирани коли и пътен знак през нощта във Видин . Инцидентът е станал около 02:00 ч. на ул. "Широка" .  Няма пострадали, но са нанесени сериозни материални щети. Пробите за алкохол и наркотици на водача са отрицателни. Съставен му е акт, а причините за произшествието се изясняват.

публикувано на 24.07.25 в 11:46

Мъж от Новоселци е задържан за съучастие в палеж

32-годишен мъж от Новоселци, криминално проявен и заподозрян в съпричастност към палеж на къща в селото, е бил задържан късно вечерта на 22 юли в ареста на РУ-Видин за срок до 24 часа, съобщават от полицията. При задържането той оказал съпротива, скъсал пагоните на двама униформени и причинил охлузвания на друг полицай от екипа. Вчера мъжът е..

публикувано на 24.07.25 в 11:08

Огнеборци гасиха пожар в землището на село Върбово

През вчерашния ден, в 13.43 часа , е постъпил сигнал за горски пожар в землището на село Върбово, община Чупрене . Причината е небрежност при боравене с открит огън. Пламъците са унищожили 70 декара иглолистна гора.  В потушаването на пожара са участвали два екипа на РСПБЗН-Белоградчик.  През изминалото денонощие огнеборците реагирали и на осем..

публикувано на 24.07.25 в 10:44

Ученици от Враца спечелиха европейско състезание по ядрена физика

Двата отбора на ПМГ "Академик Иван Ценов“ във Враца спечелиха тазгодишното издание на европейското състезание по ядрена физика , което се проведе в Италия, съобщиха от Министерството на образованието и науката. Международното състезание цели да ангажира ученици от средните училища с теми, свързани с ядрената наука и технологии. В първия етап са..

публикувано на 24.07.25 в 10:32

Мъж от Мездра е задържан за притежание на наркотици

29-годишен мъж от Мездра е бил задържан в полицейския арест за притежание на наркотици. Вчера, около 15:30ч., след извършена проверка на имота, обитаван от мъжа, служители на РУ-Враца открили и иззели зелена суха листна маса. Тревата, с общо тегло около 8 гр. грама, реагирала на кетамин при полевия наркотест.  Мъжът е бил задържан с..

публикувано на 24.07.25 в 10:08

Община Лом ще плати обезщетение за нападение от бездомни кучета

Окръжният съд в Монтана потвърди решение, с което Община Лом е осъдена да заплати на 59-годишен мъж 3 000 лв. обезщетение заради нападение и ухапване от безстопанствени кучета. Инцидентът е станал миналата година в района на железопътната гара в Лом. Докато пострадалият чакал влака си група от няколко кучета се нахвърлила върху него, скъсали раницата..

публикувано на 24.07.25 в 09:22