Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Играчите на "Бдин" се отърваха без контузии след грубия мач с "Гигант"

Снимка: Радио ВИДИН

"Бдин" победи, като гост с 2:0 "Гигант" Белене в мач от първенството на Северозападна "В" група. Поради ремонт на стадиона в Белене срещата се игра в Свищов. Ден след мача главният мениджър на видинчани Любомир Симов коментира, че символичните домакини от "Гигант" са играли много грубо и футбол не е имало:

"Искам да подчертая, че условията бяха отлични. Хубав терен и идеални предпоставки, но за съжаление мач не се получи. Явно отборът на противниците ни не бе дошъл да играе футбол. От самото начало се започна една корида - ритане без топка, лакти, блъскане, бутане и скандали по терена. Много съм доволен, че моите момчета се ориентираха в обстановката и благодарение на нашата добра физическа подготовка и подвижност успяхме да се отървем без контузии. Успяхме да отбележим два красиви гола и да победим. Доволен съм, че взехме три точки и най - вече, че момчетата са здрави."

Двете попадения за видинчани реализира Цветан Цветанов в 46 - та и 49 - та минута. В следващият кръг на 20 септември "Бдин" е домакин на "Вихър" Славяново.

Цялото интервю с Любомир Симов можете да чуете в звуковия файл.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Ще дойде ли Георги Чорбаджийски в "Ботев"?

Георги Чорбаджийски може да подсили врачанския "Ботев", за такава възможност съобщиха от ръководството на ЦСКА, което обяви, че старши-треньорът Душан Керкез няма да разчита на атакуващия полузащитник. Решение по казуса може да има в следващите дни. Най-вероятната форма е преотстъпване под наем до края на кампанията. Темата към този момент не е..

публикувано на 12.08.25 в 10:51

Анатоли Нанков замени Калпаков на „Огоста“

Анатоли Нанков е новият старши треньор на Монтана . Специалистът  направи първа тренировка с отбора в понеделник вечерта. 56-годшният Нанков замени на поста напусналия в събота стадион „Огоста" Танчо Калпаков. От изиграните четири кръга в efbet лига до сега Монтана има две загуби и два равни мача. Илиян Памуков ще бъде помощник на Нанков, а..

публикувано на 12.08.25 в 09:28

"Бойчиновци" поведе в "Кариана Къп"

Отборът на "Бойчиновци" оглави класирането след изиграването на срещите от втория кръг на турнира "Кариана Къп" 2025 Момчетата от Бойчиновци победиха с убедителното 6:1 отбора на "Шурданица" Георги Дамяново. С хеттрик се отчете Кристиян Марков, а другите голове бяха дело на Кристиян Георгиев-Коко на два пъти и Вергин Бисеров. Почетното попадение за..

публикувано на 12.08.25 в 07:34

Ботев 2012 започна подготовка за предстоящия баскетболен сезон

Баскетболният Ботев 2012 започна подготовка за новото първенство на Националната баскетболна лига. Новото първенство ще започне в началото на октомври. Тегленият жребий изправи врачани срещу БК Берое, като двубоят ще е между 4 и 6 октомври. Баскетболният Ботев 2012 ще се подсили с нови попълнения от Ботевград. Очаква се Балкан да командирова в града..

публикувано на 11.08.25 в 10:41

7 врачани на „Тур дьо Франс", етап „България"

Колоездачен клуб „Враца Велообщество" спечели 2 приза от третото издание на „Тур дьо Франс", етап „България", съобщи председателят на клуба Ангел Ангелов. Това беше третото издание на престижната надпревара за любители, в която участниците трябваше да преодолеят трасе със сериозна денивелация, изкачвайки се на 1 350 м надморска височина. Врачанските..

публикувано на 10.08.25 в 16:21

"Бдин" започва новия сезон с домакинство на новака "Троян"

Само 12 отбора ще участват в първенството на Северозападната Трета лига през сезон 2025/26, след като в навечерието на новия шампионат писмен отказ депозира и "Вихър" (Славяново). В групата новите членове са два - изпадналият от Втора лига ФК "Ловеч" и влезлият от регионалните дивизии ФК "Троян". Преди да бъде изтеглен жребият за новото първенство,..

публикувано на 10.08.25 в 15:39

Умерени оценки във Враца за мача с "Монтана"

Въпреки нулевото равенство срещу Монтана в дербито на Северозапада, във Враца са умерени в оценките си след точката, спечелена на стадион „Огоста" в петък. С пост в социалните мрежи кметът на града под Околчица Калин Каменов благодари на врачани за мощната подкрепа към Ботев, с която запалянковците демонстрираха предимството си пред агитката на..

публикувано на 10.08.25 в 15:30