Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Над 8 килограма нелегален тютюн и цигари са иззети във Видин

Снимка: Радио ВИДИН

Общо 2100 къса цигари и над 8 килограма нарязан тютюн иззеха вчера служителите на реда в хода на проведена във Видин полицейска операция за разкриване, пресичане и документиране на нарушения и престъпления, свързани с контрабандата и разпространението на акцизни стоки без бандерол. Това съобщават от Областната дирекция на МВР. 2080 къса саморъчно направени цигари и 2,500 кг. нарязан тютюн без бандерол били открити и иззети при проверка в жилище на ул. "Стара планина" в кв. "Нов път". Работата по случая продължава, образувана е преписка. При проверка в района на общинския пазар били намерени и иззети 18 пакета (3,400 кг.) нарязан тютюн и 20 къса цигари. Две найлонови торби с 14 пакета (2,640 кг.) тютюн били открити до търговска маса. От под неизползваема търговска маса били иззети още 0.750 кг. тютюн. По случаите са образувани преписки.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Снимката на 6 март 2025 година

Документалната  изложба  „Модата в огледалото на едно столетие 1850-1950 година" гостува на Държавен архив Монтана по повод отбелязването на Международния ден на жената – 8 март. На 17 пана са показани различни видове мода в този един век. Четвърти бойкот на големите търговски вериги днес. За втори път има бойкот и срещу банките. Според..

публикувано на 06.03.25 в 18:00

Инспекцията по труда проверява инцидент в Киреево

Инспекцията по труда извършва проверка по инцидент, станал вчера следобед в село Киреево, община Макреш. Това каза директорът на Инспекцията във Видин Надежда Симеонова.  "Във вчерашния ден, около 14 часа, получихме обаждане от телефон 112 за настъпил инцидент в село Киреево. Екип от инспектори замина незабавно към мястото на инцидента, но към..

публикувано на 06.03.25 в 17:49

Ученици в Мездра почетоха подвига на опълченците с макет на Шипка

Вдъхновени от 147-ата годишнина от Освобождението на България и подвига на опълченците на Шипка, учениците от 6 клас на СУ" Иван Вазов"- Мездра изработиха макет на Паметника на Свободата. Това стана под ръководството на учителите Петя Манчева и Данаил Димитров в часовете за следобедни занимания и История и цивилизации. Децата отправиха послание:..

публикувано на 06.03.25 в 16:34

Във Видин представиха годишната програма за закрила на детето

Проект на Общинска програма за закрила на детето за 2025 година беше представен на обществена дискусия във Види н. Изготвен е от комисия с участието на Общината, Регионалното управление на образованието, Регионалната здравна инспекция, МВР, Дирекцията за социално подпомагане и неправителствени организации. Мотивите са съобразени..

публикувано на 06.03.25 в 16:07

Изложба в Монтана разказва историята на модата в България

Модните тенденции в България в продължение на един век показват в изложба в Монтана . Документалната изложба „Модата в огледалото на едно столетие 1850-1950 година" гостува на Държавен архив Монтана по повод отбелязването на Международния ден на жената – 8 март. На 17 пана са показани различни видове мода в този един век. Сред разделите са..

публикувано на 06.03.25 в 16:01

„Поетични пътеки на дебюта“ среща публиката в Монтана с нови творци

Дебютиращи авторки от страната ще представят творчеството си в Монтана . Събитието „Поетични пътеки на дебюта“ се реализира с подкрепата на Национален фонд „Култура“ и има за цел да популяризира съвременната българска литература в по-малки населени места, където достъпът до културни събития е ограничен, обясни Надежда Огнянова от Регионалната..

публикувано на 06.03.25 в 15:35

Съюзът на слепите във Видин отбеляза Международния ден за борба с глаукомата

Международният ден за борба с глаукомата - 6 март, бе отбелязан от членовете на Съюза на слепите във Видин . Председателят Радославка Иванова обясни, че заболяването е една от водещите причини за слепота в съвременното общество.  "Медицината е напреднала, както всички знаят, и преди години също са ослепявали със заболяване катаракта. Но сега се..

публикувано на 06.03.25 в 15:05