Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

42,25% е избирателната активност в община Видин към 19,30 часа

Росица Кирова и Огнян Ценков отиват на балотаж, според първите данни на социолозите

| обновено на 25.10.15 в 20:24
Снимка: BGNES
В две села от община Видин изборният ден продължи най-дълго. Това са Градец и Иново, където към 19,30 часа изборният процес не беше приключил, тъй като пред изборните секции е имало хора, чакащи да гласуват. В 20 часа изборният ден ще завърши и в тези две населени места, каза председателят на Общинската избирателна комисия Павел Петков. Според изборните правила гласуването може да продължи най-късно до 20 часа.

Избирателната активност в община Видин към 19,30 часа на местните избори е 42,25%, на националния референтдум - 36,6%, съобщиха още от Общинската избирателна комисия.

Във Видин кметът ще бъде избран на балотаж, това коментира пред БНР Първан Симеонов от "Галъп интернешънъл", позовавайки се на данни към 18.00 часа. Тогава са били близки резултатите на първите двама- Росица Кирова /Коалиция "Единни за промяна"/ - 25,2 на сто и Огнян Ценков /ГЕРБ/ - 24,6 на сто. Към същия час резултатите за общински съвет във Видин са: ГЕРБ - 25,7 на сто, "Единни за промяна" - 21,2 на сто, БСП - 14,8 на сто, Коалиция "Надежда" - 12,2 на сто, Земеделски съюз "Ал. Стамболийски" - 2,9 на сто, ДПС и АБВ- с по 2,8 на сто.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

108.5 литра на квадратен метър е падналият дъжд в района на Лехчево снощи

108.5 литра на квадратен метър е падналият дъжд в района на бойчиновско село Лехчево снощи. Това е най-голямото количество измерено в област Монтана от валежа снощи.  Колечиството вода се е изляло само за 30-40 минути. Следствие на това, десетки къщи са наводнени и бе обявено частично бедствено положение за Лехчево.  Във Вълчедръм са отчетени..

публикувано на 27.04.25 в 15:20

Наградиха победителите от областното състезание по безопасност на движението във Враца

Отличиха областните първенци в националното състезание по безопасност на движение по пътищата. Домакин на  надпреварата в събота беше врачанското СУ „Козма Тричков".  От областната администрация във Враца подкрепиха състезанието, а губернаторът Николай Николов награди призьорите. Участие в състезанието взеха и ученици от Селановци,..

публикувано на 27.04.25 в 15:05

След проливните дъждове във Вълчедръм: Наводнени са дворове и улици

Сериозни количества валежи са отчетени в община Вълчедръм - 56 литра на квадратен метър.  През цялото денонощие получавам сигнали за наводнени къщи от жители на Вълчедръм и село Мокреш, разказва Боян Аврамов, общински съветник Община Вълчедръм: "Преди няколко месеца като общински съветник попитах общинска администрация и респективно кмета..

публикувано на 27.04.25 в 13:55

Поредни награди за вокална група "Детски свят" Мездра

Талантливите момичета от ВГ”Детски свят”, с ръководител Анета Петкова при Центъра за подкрепа на личностното развитие в  Мездра, участваха в конкурса "Златното петле -  Бяла Слатина 2025” и се завърнаха с куп отличия.  Йоана Лиловска  стана носител на Голямата награда "Златното петле", Гергана Томовска  грабна първо място. Триото  -..

публикувано на 27.04.25 в 11:50

Кулинарно състезание проведоха във врачанското село Вировско

Десетки жители и гости на село Вировско участваха в кулинарния празник " С гозбите на баба...и още нещо" , организиран от местното читалище.  Близо 50-те кулинарни майстори бяха оценявани от жури в състав: Маргарита Григорова - ПГТР, Яна Кременска и Радосвета Крумова.  Победител в конкурса стана Евгения Вачева от село Вировско,..

публикувано на 27.04.25 в 08:54

Обявиха частично бедствено положение в село Лехчево

Частично бедствено положение е обявено за село Лехчево. Късно през нощта решението е взето от кризисния щаб към Община Бойчиновци, съобщи областният управител на Монтана Калин Хайтов.  Вчера след 19 часа в Монтанско се изсипа пороен дъжд, като най-сериозно бе положението в Лехчево, където по данни на местните жители е паднало между 70 и 80..

публикувано на 27.04.25 в 08:15

Наградиха победителите в конкурс за детска рисунка

Наградиха победителите в конкурса за детска рисунка на тема „Кукленият театър през моите очи". Той бе обявен по повод 50-годишнината на Държавен куклен театър - Видин. В конкурса децата трябваше да изобразят любим спектакъл или герой. Тържественото награждаване се проведе във фоайето на театъра, а децата бяха изключително развълнувани да получат своите..

публикувано на 26.04.25 в 12:35