Посещението в Брюксел на групата ученици, отличили се на конкурса "Искам да живея в моя роден град, защото…" се отлага за по-късна дата през 2016 година. Промяната е направена заради сложната обстановка в Белгия във връзка с терористичните атентати. Условията за посещението обаче остават същите- разходите за посещението на 32-те деца от Видин, Враца, Монтана, Перник и Смолян ще бъдат поети изцяло от евродепутата Владимир Уручев, който отговаря за тези области в страната. Това обясни за Радио ВИДИН сътрудникът на Уручев за Видин, Калин Каменов:
"Предвид създалата се обстановка и последна степен на тревога в Брюксел, заради безопасността на децата и притесненията на родителите, взехме това решение с колегите в Брюксел. По-добре да стане така, отколкото да отидем там и родителите да бъдат притеснени. отлага се във времето, няма да бъде премахнато. Ще го отложим за 2016 година."
Междувременно Белгия предсрочно снижи на 3-та степен нивото на терористична заплаха за района на Брюксел. Това означава, че публичните събития вече ще могат да се провеждат в столицата, като мерките за сигурност ще се решават за всеки случай по отделно. Метрото и училищата в Брюксел заработиха отново в сряда още преди да бъде понижена степента от 4-та на 3-та. Засиленото присъствие на войници и танкове редом с полицаите по улиците на града обаче остава.
Близо три четвърти от пълнолетните българи намират, че в последните седмици има увеличение на цените на стоките и услугите. Данните са от независима изследователска програма на социологическата агенция „Мяра“, публикувани днес. Информационни срещи за обмяната на левове в евро започват във Врачанско. На 21.08.2025 г., 10.00 ч. в Пенсионерския..
Във Враца днес /20 август/ отдадоха почит пред живота и делото на Никола Войводов . На днешния ден се навършват 183 години от рождението на бележития революционер и 158 г. от героичната му гибел. Врачанинът е вдъхновител за Христо Ботев и първи завзема кораб по Дунава със своята чета. Според историческите събития, врачанинът водел малка чета, която..
Предоставянето на безплатен топъл обяд за най-уязвимите групи в десет от единадесетте общини на област Видин ще продължи и след 30 септември 2025 г., съобщават от Областния информационен център (ОИЦ). Финансирането е осигурено отново от Програма „Храни и основно материално подпомагане“ и ще продължи до 31 януари 2026 г. По този начин се гарантира..
Служители на Изпълнителната агенция по рибарство и аквакултури - Монтана са заловили нарушители риболовци край язовир „Огоста“, съобщават от агенцията. Инспекторите са предотвратили продажба на шаран, който е уловен при любителски риболов - трофеен екземпляр, с тегло 21 кг. Със съдействието на служители от Районното полицейско управление в..
„Български пощи“, съвместно с местните власти, стартират кампания за информиране на хората за начина на обмяна на левове в евро в пощенските станции, съобщават от дружеството. Целта е да се запознае населението с начина, по който ще се обменят левове в евро в пощенските станции и да се дадат отговори на поставени от хората въпроси. На..
На 30 август отново от Видин за 12 път стартира най-популярното многодневно колоездачно приключение в България "Дунав Ултра" . Това е най-дългият туристически веломаршрут в страната. Проявата ще бъде открита на 29 август, обясни заместник-кметът Борислава Борисова: "На 29-и вечерта, от 20:00 часа в Културен център "Жул Паскин" ще бъде обявено..
Вторият етап от проекта „Обичам моето училище“ в ОУ „Христо Ботев“ – Мездра вече е реализиран. Класните стаи и коридорите на най-старото училище в града бяха обновени с цветни фототапети, които внасят живот, вдъхновение и позитивна атмосфера в учебната среда. Ръководството на училището изрази благодарност към екипа, учителите и учениците,..