Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Видинските звезди в събота участват в турнир от държавното първенство за юноши във Враца, а в неделя при кадетите- в Ботевград

"Югът" победи "Севера" в десетото издание на баскетболния мач на звездите във Видин

Мъжете на "Видабаскет" посрещат на връх Никулден у дома "Рилски спортист 2", в последен за 2015 година мач

37
Снимка: Росен Ракаджиев


В десетото юбилейно издание на звездния двубой победата бе за "южняците", които се наложиха с 88:93. Всъщност, както каза Марио Стоянов: "Победители са всички, които на 1 декември бяха част от младежкия спортно-музикален спектакъл във видинската спортна зала "Фестивална", посветен на международния ден за борба срещу СПИН."

"Мачът на звездите"- запазената марка на Видин в националната АНТИСПИН кампания- стана на 10 години. На рожден ден, като на рожден ден! Наградите бяха много повече.

Всички участници в срещата получиха възпоменателни статуетки- връчиха ги след края на мача едновременно на двата отбора заместник кметът на Община Видин Венци Пасков и проф. Вили Лилков, който осигури всички индивидуални награди в юбилейното издание на звездния мач.

Специални пластики получиха четиримата треньори, двамата съдии- Николай Колев и Кирчо Цветков, двамата водещи на шоуто- Ваня Минева и Красимир Каменов. Четири купи- две за първо и две за второ място, отидоха във витрините на четирите училища, от които са баскетболистите в двата отбора.

Видин, Мач на звездите 2015, Огнян Първулов и Пламен Станков, Снимка: Росен РакаджиевПроф. Вили Лилков връчи Пеходната купа на председателя на Училищното настоятелство на ПМГ "Екзарх Антим Първи" Лили Цанова, където трофеят ще остане до следващия 1 декември.

Наградата "Най-полезен играч" директорът на Радио ВИДИН Огнян Първулов връчи на Пламен Станков от СОУ "Цар Симеон Велики". Радио ВИДИН е традиционен медиен партньор звездния мач.

Отличията "Най-добър реализатор" получиха Радослав Димитров ПМГ "Екзарх Антим Първи" и Румен Тодоров от СОУ "Цар Симеон Велики".


Видин, Мач на звездите 2015, отборът на Севера, Снимка: Росен РакаджиевОтборът на "Севера" 2015
№ 8 - Михаил Станиславов ГПЧЕ "Йордан Радичков"
№11 - Марио Стоянов СОУ "Цар Симеон Велики"
№12 - Здравко Здравков СОУ "Цар Симеон Велики"
№13 - Кристиан Нунов СОУ "Цар Симеон Велики"
№23 - Пламен Станков СОУ "Цар Симеон Велики"
№28 - Борислав Стоянович СОУ "Цар Симеон Велики"
№30 - Иван Иванов СОУ "Цар Симеон Велики"
№31 - Румен Тодоров СОУ "Цар Симеон Велики"
№32 - Божидар Симеонов СОУ "Цар Симеон Велики"
№35 - Светослав Симеонов СОУ "Цар Симеон Велики"
№66 - Алекс Илиев СОУ "Цар Симеон Велики"
№69 - Георги Пламенов СОУ "Цар Симеон Велики"

Треньорски екип: Теодор Киров-Мано и Калоян Петров, и двамата са участници в минали издания на звездния баскетболен мач, сега основни състезатели в мъжкия представителен отбор на "Видабаскет". Мано е дипломиран специалист от Националната спортна академия "Васил Левски", а Калоян е първокурсник в НСА.

Видин, Мач на звездите 2015, отборът на Юга, Снимка: Росен РакаджиевОтборът на "Юга" 2015
№ 2 - Борис Радоилов ПМГ "Екзарх Антим І"
№ 3 - Александър Любчов ПГ "Проф. д-р Асен Златаров"
№10 - Радослав Димитров ПМГ "Екзарх Антим І"
№12 - Цветан Иванов ПМГ "Екзарх Антим І"
№33 - Филип Емилов ПМГ "Екзарх Антим І"
№66 - Ивайло Вълчев ПМГ "Екзарх Антим І"
№69 - Николай Огнянов ПМГ "Екзарх Антим І"
№75 - Павел Петков ПМГ "Екзарх Антим І"
№76 - Евгени Михайлов ПМГ "Екзарх Антим І"
№78 - Александър Гергов ПМГ "Екзарх Антим І"
№91 - Деян Емилов ПМГ "Екзарх Антим І"
№99 - Денислав Петков ПМГ "Екзарх Антим І"

Треньорски екип: Владимир Цветанов и Емил Емилов- бивши състезатели на мъжкия представителен отбор на "Видабаскет"- Емо пристигна за мача от София, а Владо- чак от Германия!

Рожденденската награда за точно попадение от централния кръг на терена осигури Видинската света митрополия. Късметлията, който получи на 1 декември първия си коледен подарък- плик с 200 лева, се казва Георги Георгиев и е ученик в СОУ "Цар Симеон Велики".

"Тренирах известно време баскетбол. После се отказах. Играя за удоволствие с приятели", призна точният стрелец.

Видин, Мач на звездите 2015, Снимка: Росен РакаджиевАртистичните спойки в спортното шоу с чар и усмивки сътвориха ансамбъл "Цвят" и джаз състав "Фейм" от видинското читалище "Цвят", с ръководители Цветан Лозанов и Татяна Рачева; хип-хоп формация "Shadow crew" и рап дуетът от София Светли и Константин.

"Най-хубавото на тази кампания е, че всичко се прави от младите хора за младите хора", обобщи Росен Ракаджиев от УСК "Шампион", който спази традицията и засне за историята събитието. Галерията от снимки можете да видите сами.

За архива поредната перфектна статистика от зведния мач- издание номер 10, изготви Роми Гергова.

Сладката точка на празника сложи Емил Трифонов с голяма торта за всички доброволци, които участваха в организацията на празника.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

"Бдин" победи с 5:1 "Ком" в контрола

ОФК "Бдин" Видин записа първата си победа през 2025 година. Днес на стадион "Георги Бенковски" бдинци победиха с 5:1 "Ком" Берковица в контролна среща. Роберто Росенов записа хеттрик, а централният защитник и капитан на отбора Ивайло Иванов отбеляза два гола за домакините от преки свободни удари. Това бе трета проверка за "Бдин" в предсезонната..

публикувано на 16.02.25 в 16:30

Триумф на видинските атлети на Държавния шампионат в София

6 медала заслужиха състезателите на видинския клуб "Радуканови" от Националния шампионат по лека атлетика за юноши и девойки под 16 години в зала. Преслав Шишков спечели златния медал на скок височина. Той заслужи шампионската титла с личен рекорд 168 см. Днес Божидара Иванова спечели още един медал за видинския клуб - сребро на на 60 метра с препятствия..

публикувано на 16.02.25 в 16:06

Видинските джудисти печелят медали на два фронта

Сребро и бронз заслужиха видинските състезатели от Държавния личен шампионат по джудо за юноши и девойки старша възраст в Пазарджик. Георги Миков даде всичко от себе си, но заради малшанс в златна оценка изпусна републиканската титла. Преди това записа впечатляващите пет победи. Емануела Илиева, също с 5 победи и една загуба, заслужи бронзовото отличие...

публикувано на 16.02.25 в 15:57

"Видабаскет" разгроми "Ботев" Враца

"Видабаскет" разгроми със 116:79 (34:10; 27:20; 22:33; 33:16) точки "Ботев" Враца в среща от 15 кръг на Българската баскетболна лига, "А" група, регион Запад. В столичната зала "Триадица" още от началото на срещата видинските баскетболисти взеха инициативата и затвориха първата четвърт с повече от комфортна преднина 34:10 точки. Играчите на треньора..

публикувано на 16.02.25 в 15:40

"Монтана" приема ЦСКА

Волейболистите на "Монтана" са домакин днес на ЦСКА в среща от 17-ия кръг на мъжкото първенство на Супер Волей. Това ще е втория домакински мач за момчетата на треньора Даниел Пеев тази седмица. След като в сряда "Монтана" победи с 3:0 "Хебър" /Пазарджик/ се ще търси нов успех.  В зала „Младост" се очаква солидна подкрепа от страна на феновете на..

публикувано на 16.02.25 в 15:23

Състезател на "Атлет" Мездра остана на крачка от медалите в Белград

Малко не достигна на състезателя на СК ”Атлет”Мездра Мартин Балабанов да намери място сред медалистите на 1500 метра на Балканския шампионат за мъже и жени по лека атлетика. Възпитаникът на треньора Йоло Николов направи много добро тактическо бягане, като атакува от по-задна позиция малко преди началото на последната обиколка. Времето му 3:52.46..

публикувано на 16.02.25 в 15:17

Потвърдено: Монтана е домакин на финала за купата на България

Баскетболен клуб "Монтана" ще бъде домакин на финалния турнир за "Купа България" при жените. След като кметът на Монтана Златко Живков обяви новината през седмицата, дни по-късно от федерацията я потвърдиха официално. „В понеделник бе последния срок за подаване на заявки за домакинство на финалния турнир, като нашият клуб бе единственият, подал заявка..

публикувано на 16.02.25 в 15:13