Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Засилват полицейското присъствие във Видинско за празника на студентите

Снимка: Светослав Цветанов, Радио Видин

Засилено полицейско присъствие ще има на 8 декември в гр. Видин и гр. Белоградчик - в районите на заведенията, хотелите и ресторантите, в които ще празнуват студенти, съобщават от Областната дирекция на МВР. Служителите на реда проведоха работни срещи с представители на частните охранителни фирми, изпълняващи дейности по охрана на питейни заведения, както и със собствениците на хотели и ресторанти, като са уточнени механизмите на взаимодействие. От сектор "Пътна полиция"- Видин е създадена необходимата организация за засилен контрол по безопасността на движението. Пътните полицаи строго ще следят за превишена скорост, шофиране на автомобили от неправоспособни или употребили алкохол водачи. Контролът ще се осъществява основно по пътищата към местата за празнуване и в близост до тях.

От полицията разпространиха и практически препоръки за предотвратяване на пътнотранспортни произшествия по време на студентския празник.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Снимката на 13 октомври 2025 година

От Грамада и Арчар стартира раздаването на пакети с хигиенни материали и основни храни в област Видин, организирано от Българския червен кръст. Стоките са закупени от Агенцията за социално подпомагане по европейската програма "Храни и основно материално подпомагане". Едночленните и двучленните семейства ще получат по един пакет с храни и с хигиенни..

публикувано на 13.10.25 в 18:00
Калин Каменов, кмет на община Враца

Враца представи успешни инициативи за образование и устойчиво развитие

Кметът на Враца Калин Каменов представи успешен проект на общинската управа по URBACT , който насърчава децата във Враца да растат с грижа и любов към природата, съобщиха от местната управа. Това стана по време на първия работен ден от програмата на годишната среща на местните власти.  Градоначалникът презентира напредъка по идеята за изграждане на..

публикувано на 13.10.25 в 16:29

Във Враца ще се проведе Празникът на старата градска песен „Мара Врачанка“

На 18 октомври (събота) в Градската концертна зала на Община Враца ще се състои 24-тото издание на обичания Празник на старата градска песен „Мара Врачанка“. Началото на събитието е в 10:30 часа , а входът е свободен . В тазгодишното издание участие ще вземат над 320 изпълнители – групи, дуети и солисти от различни градове на странат а, сред..

публикувано на 13.10.25 в 15:58

Над 690 жители на Мездра получават помощ по програмата за социално подпомагане

В Мездра започна раздаването на пакети с хранителни продукти и продукти за хигиенни нужди на социално слаби в страната. За дейността разказва Наталия Христова, директор на Общинския център за социални услуги и дейности в Мездра, доброволец в Българския червен кръст и председател на общинската организация: "Това, което ще се случи е първи транш на..

публикувано на 13.10.25 в 15:55

Общинският приют за кучета във Видин очаква доброволци

Общинският приют за кучета във Видин oтваря врати за посетители и доброволци. Вече всеки, който има желание, може да посети животните, да ги разходи и да помогне с доброволен труд, каза Ирена Владимирова, директор на приюта: "Може всеки, който желае, да дойде, да разходи кученцата, да помогне в почистването. Животните ни имат нужда постоянно от..

публикувано на 13.10.25 в 15:24

Ослен Криводол събра над 17 хил. лв. за нови климатици в читалището

В мездренското село Ослен Криводол приключи кампанията за събиране на средства за закупуване на климатици за сградата на Народно читалище „Развитие 2022“ . Общата събрана сума е 17 919 лв., а дарителите са 222-ма души. Монтажът на отоплителните тела предстои, а официалното откриване на обновената сграда е насрочено за 1 ноември, съобщават  от..

публикувано на 13.10.25 в 14:00

Кампания в помощ на ученик обедини Мездра

Приключи дарителската кампания, в помощ на ученик и неговото семейство, чийто дом бе унищожен при пожар в Мездра. Кампанията "Приятел в нужда се познава" бе организирана от ръководството на ПГ "Васил Левски" в града в началото на месеца като училищна инициатива, но впоследствие се разпростря и извън рамките на учебното заведение, каза..

публикувано на 13.10.25 в 13:26