В Общинския център за социални услуги и дейности в Мездра започна раздаването на хранителните продукти, които се предоставят от БЧК. 256 души от общината ще получат пакетите с храни, като на ред сега са тези, които са били на енергийни помощи през миналата година и пострадалите от наводненията през последните 4 години. Хората са по-малко от миналата година, обясни директорът на центъра Наталия Христова. Тя успокои бенефициентите, че останалата част от продуктите ще бъдат раздадени след приключването на обществените поръчки:
"12 продукта са още, така че няма за какво да се притесняват. Тези продукти, за които хората питат - за олиото, за захарта, които винаги са получавали, ще ги получат, само че във времето."
БЧК за шеста поредна година раздава помощи на уязвими граждани по програма на Европейския съюз, финансирана от Европейския фонд за гарантиране на земеделието, която се прилага от фонд "Земеделие".
Вероятната причина за пожара в село Дружба е небрежност при боравене с открит огън, съобщават от полицията във Видин. Седем селскостопански постройки, необитаема къща, гараж, домашно имущество и 20 пчелни кошера са унищожени при инцидента, възникнал вчера следобед. Девет сгради са спасени. С новия Закон за ВиК, реформа в сектора не се..
Двама мъже получиха наказания за грабеж в Монтана , след като нанесли побой на жител на града и му отнели мобилен телефон. Престъплението е извършено през юни тази година. Извършителите били установени и привлечени към наказателна отговорност. Те се признали за виновни и съдът наложил на единия наказание от една година и пет месеца лишаване от..
За шеста поредна година Видин ще посрещне самодейци от страната и чужбина за участие в Международния фолклорен фестивал „Синия Дунав “. Той ще се проведе на 5, 6 и 7 септември в Крайдунавския парк на града. През годините събитието се превърна в една от традиционните и популярни културни прояви на страните по поречието на река Дунав. През трите..
Общинските съветници в Макреш се събират във вторник, 26 август, от 10:00 часа на заседание по 15 точки. Сред по-важните от тях са докладни записки, внесени от кмета Митко Антов относно предложение до Министерството на образованието и науката за включване на детската градина в Макреш с изнесена група в село Раковица в списъка на средищните детски..
Общо 14 новоизбрани директори поемат ръководството на училища във Врачанска област след проведен конкурс в началото на август, съобщиха от Регионалното управление на образованието във Враца. В две училища не са избрани кандидати – Спортно училище „Св. Климент Охридски" във Враца, където остава досегашният директор Даниела Велкова, и ОУ „Отец Паисий" в..
„Ослен фест“ ще се проведе за четвърта поредна година в криводолското село Ослен, о т 5-и до 8 септември. Програмата на фестивала включва музика, детски забавления, културни събития, работилници, изложение на местни продукти. П роявата ще предложи също срещи по актуални теми и лекции, доброволчески инициативи. Организаторите на фестивала..
63-годишна жена от Монтана загина при пътен инцидент в землището на с. Георги Дамяново, съобщават от полицията в Монтана. Тя управлявала лек автомобил, когато внезапно напуснала пътното платно, навлязла в затревена площ и се преобърнала. Жената е починала на място. В колата не е имало други пътници. Районното управление в Монтана е образувало..