Бреговчани отбелязаха празника на лозари, винари и градинари -Трифон Зарезан. Началото на празнеството постави Градският духов оркестър с ръководител Владимир Атанасов. Мартин Панов и Катрин Кирилова - ученици от 7 клас при СОУ "Св.Св. Кирил и Методий припомниха откога народният празник се отбелязва по българските земи.
"За нас, които днес отглеждаме лозя и правим вино, е важно всяка година да си свършим добре работата - лозите добре да подрежем, земята хубаво да прекопаем, навреме машината да нарамим и да пръскаме, за да опазим лозето от болести и то да ни роди много грозде, а от доброто грозде да съумеем, майсторски, хубаво вино да направим, защото хубавото вино поражда хубави мисли, а хубавите мисли водят към добри дела”- каза секретарят на общината Сергей Здравковски.
В ролята на домакини влязоха Искрен Томов и Мария Борисова, те пристигнаха с кон, впрегнат в накичена за празника каруца. "Стопанинът" заряза лозата, а "стопанката" я поля с вино. Последваха наричания за богат берекет, след което "Трифон", накичен с венец от лозови пръчки, поведе празничното хоро. Над 100 жители на града продължиха празника с обща трапеза, песни и хора.
ППМГ "Екзарх Антим I" във Видин награди ученици, участвали в състезания по повод патронния празник на гимназията. Тържествената церемония се състоя в Културен център "Жул Паскин" в града. Гимназията отбелязва патронен празник на 16 февруари. Това е денят, в който великият българин, духовник, патриот и дипломат Антим Първи е избран за пръв екзарх..
Народно читалище „Развитие 2022“ в Ослен Криводол организира инициативата „Достойни българи“ , целяща съхраняването на паметта на достойни личности, свързани с в мездренското село. През май 2025 г. се навършват 100 години от рождението и 25 години от смъртта на Благородна Божинова , оцеляла след инквизициите в концлагера „Герово“ в Югославия. В..
На сцената на видинския куклен театър предстои премиерата на спектакъла "Котаракът в чизми" – драматизация по класическата приказка на Шарл Перо, съобщават от културната институция. Режисьор на постановката е Теодора Георгиева. Визуалният свят на спектакъла е дело на Виктория Андрекова, която създава сценографията и куклите. Музикалното..
Възстановенo е движението и в двете посоки по пътя Видин – Лом в района на гр. Лом, съобщават от Агенция "Пътна инфраструктура". То беше ограничено днес преди обед заради ВиК авария. Трафикът беше пренасочван по обходни маршрути.
Ученици от СУ „Иван Вазов“ в Мездра постигнаха забележителни успехи в тазгодишното издание на Олимпиада „Кингс“ . Състезанието, което събира таланти от цялата страна, тества знанията и уменията на участниците в различни дисциплини като математика, български език и литература, английски език, природни науки и други. Осем ученици от СУ..
Във Видин се проведе работна среща за обсъждане на съвместни действия за противодействие на незаконната сеч, с приоритет в местата, създаващи опасност от свлачищни процеси и наводнения. Срещата, председателствана от областния управител Ани Арутюнян беше във връзка с проведено заседание на Министерския съвет, на което е обърнато внимание от..
Временно е ограничено движението и в двете посоки по второкласния път Видин – Лом в района на гр. Лом поради ВИК авария, съобщават от Агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ). Трафикът се осъществява по обходни маршрути: Добри дол – разклон за Дъбова махала и Дъбова махала – Дреновец – Ружинци и обратно, а за идващите от Козлодуй: Лом – Сталийска махала..