Двама пожарникари бяха наградени в областния етап на ежегодния Национален конкурс "Пожарникар на годината" за 2015 година на тържествена церемония, организирана от служителите на Регионална дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението"- Видин. Победител в подраздел "Младши изпълнителски състав" е младши инспектор Димитър Иванов, водач на специален автомобил и пожарникар в районната служба в Белоградчик. Негов подгласник е младши експерт Йордан Вътов, командир на екип в Кула.
Директорът на Регионална дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" във Видин комисар Станислав Генчев връчи наградите:
"През изминалата година нашите дежурни екипи са реагирали общо на 1 187 инциденти или 3.26 на денонощие. Но служителите ни се справиха с достойнство и храброст и не допуснаха никакви материални щети."
Награда беше връчена и на Франческа Максимова от СОУ "Св. Св. Кирил и Методий" - Видин, чиято рисунка е класирана на второ място във втора възрастова група на Националния етап от Международния конкурс за детска рисунка "С очите си видях бедата".
Посрещнат съм добре като нов митрополит. Това каза видинският владика Пахомий, който точно преди 6 месеца - на 9 февруари, беше избран с пълно единодушие от Светия синод за архиерей на крайдунавската епархия. "Шест месеца изглеждат много, но това е много малко като време, за да мога да получа по-дълбоко впечатление. Всеки ден ходя на различни..
Областният управител на Враца Николай Николов и посланикът на Република Корея Донг-бе Ким обсъдиха възможности за инвестиции по време на среща в града под Околчица, проведена в контекста на 35-годишнината от установяване на дипломатически отношения между двете държави. В срещата участие взе и народният представител Мартин Харизанов, член на комисията..
Враца посреща златотърсачи от цялата страна на събор днес. Организатор на събитието е Българската асоциация на търсачите на самородно злато и метеорити, а проявата се организира със съдействието на Община Враца в местността Леденика в Балкана. Националният събор на златотърсачите ще предложи етапни състезания. Надпреварите са със златарски легени в..
Започва реконструкция на северния вход на Монтана откъм Лом. Над 48 мил. лв. ще бъдат вложени в отсечката от един километър на булевард „Трети март". Двойното обозначение на цените на стоки и услуги в лева и в евро е задължително от днес. Двете трябва да са изписани с еднакъв шрифт върху етикетите. От понеделник затварят за..
Започва реконструкция на северния вход на Монтана откъм Лом. Над 48 мил. лв. ще бъдат вложени в отсечката от един километър на булевард „Трети март". Ще бъдат изградени три нови кръгови кръстовища. Изпълнението трябва да приключи за две години. Ремонтът на отсечката на булевард „Трети март" в Монтана се финансира от Общинската инвестиционна..
Кино под звездите ще се проведе в Каленик. След дълго прекъсване във видинското село отново ще бъдат прожектирани филми. Инициативата е на местното читалище и ще започне тази вечер в 21:00 часа с прожекция на "Господин за един ден", обясни секретарят Габриела Георгиева. "На хората много има хареса идеята. Първоначално беше два дни да се проведе..
От 11 август, понеделник, ще се ограничи преминаването в посока Монтана в 7-километрова отсечка от път I-1, обхода на града. Промяната се налага заради ремонт на фуги. Трафикът ще преминава двупосочно в платното за София, в което ще са обособени по една лента за всяка посока. Предвижда се обновяването на съоръженията в платното за Монтана да..