Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Билетният център на бившето видинско летище не е откраднат, а премахнат

Снимка: Анжела Каменова

Сградата на билетния център на бившето видинско летище е разрушена, след като е определена от комисия за опасна и саморушаща се. Това обясни областният управител Момчил Станков в отговор на въпрос открадната ли е аерогарата.

"Той представляваше метални конструкции с дървени покриви, които бяха паднали. Това е премахнато с оглед запазване живота и здравето на видински граждани. Имаше прекалено много набези", каза Момчил Станков.

Разрушени са общо 6 опасни сгради, които са под управлението на областния управител на Видин. Лошото им състояние е установено от комисия, назначена със заповед на заместник кмета на Община Видин.

"Вследствие на извършена проверка са направени следните констатации: опасни сгради, вредни и в хигиенно отношение, опасни за здравето и живота на гражданите, негодни за използване, застрашени от саморазрушаване и опасни за живота на хората. С постановление на Министерския съвет от 2015 година на Област Видин бяха отпуснати средства, с които тези опасни сгради, които са не само на летището, а и в местността "Алимана", бяха премахнати", каза областният управител.

За годните за обитаване сгради е проведена обществена поръчка и е назначена охрана. Целта е да се предотвратят нови набези и кражби.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Снимката на 11 септември 2025 година

Официално откриха новоизградената спортна площадка в центъра на видинското село Градец. Сред гостите на откриването бяха кметът на община Видин Цветан Ценков и заместник-кметът по устройство на територията и развитие на инфраструктурата Румен Лилов. Държавата предвижда разкриване на амбулатории за първична здравна помощ в малките населени..

публикувано на 11.09.25 в 18:00
Акад. Антон Дончев

Литературен клуб в Мездра отдава почит на акад. Антон Дончев

Новият творчески сезон на Литературен клуб „Хр. Ботев“ към Народно читалище „Просвета 1925 – Мездра“ ще започне с вечер, посветена на живота и творчеството на акад. Антон Дончев . Изявата е в чест на 95 години от рождението на писателя и ще се състои на 18 септември от 17:00 ч. в конферентната зала на културното средище. Антон Дончев е сред..

публикувано на 11.09.25 в 15:30

Двама са обвинени за грабежа край Медовница

Двама младежи на 20 и 17 години са обвинени за грабежа с побой над шофьор край видинското село Медовница. По разпореждане на прокурор пълнолетният обвиняем е задържан за 72 часа, а непълнолетният – за 48 часа.    Шофьор пострада тежко при побой край село Медовница Припомняме, че престъплението беше извършено преди дни край видинското село...

публикувано на 11.09.25 в 14:50

Трафикът между Враца и Борован минава по обходен маршрут заради ремонт

Днес - 11 септември, както и на 13-и и на 15-и септември ще се полага износващ асфалтов пласт в участък от пътя Враца - Борован . Ремонтните работи са в 2-километровата отсечка, която започва след село Оходен и е до село Борован /от 25-и до 27-и км/.  Дейностите ще се извършват в светлата част от денонощието, като в този период трафикът ще бъде..

публикувано на 11.09.25 в 14:24

Началното училище в Белоградчик се радва на нов STEM център

Новоизграден STEM център отвори врати в Начално училище „Васил Левски" в Белоградчик. Ангел Боянов – заместник-кмет на Общината, Ангел Георгиев – председател на Общински съвет и Здравка Бойкова – директор на СУ „Христо Ботев" бяха сред официалните гости на церемонията по откриването високотехнологичния кабинет по природни науки, математика и..

публикувано на 11.09.25 в 14:00

Вандали разрушиха нова декоративна арка в село Чичил

Неизвестни извършители са съборили и счупили арката с табела „Чичил", намираща се в центъра на видинското село. Това е поредният вандалски акт, който не само нанася материални щети, но и е израз на неуважение към труда и усилията на много хора, съобщиха от Инициативен комитет за възстановяване на традициите - с. Чичил, поставили съоръжението:..

публикувано на 11.09.25 в 11:55

Шофьор с над 2 промила е хванат в Бяла Слатина

Шофьор с 2,05 промила алкохол зад волана бе заловен при проверка в Бяла Слатина. Водачът е 66-годишен мъж, управлявал лек автомобил късно снощи. Колата е иззета, а срещу него е образувано бързо полицейско производство, съобщават от Областната дирекция на МВР. Специализирана операция за контрол на автомобилното движение е проведена в региона,..

публикувано на 11.09.25 в 09:57