"Ботев" дръпна с 5 точки на върха в северозападната "В" АФГ, след като направи фантастичен обрат в Севлиево от 0:2 на почивката завърши срещата с победното 3:2. Драмата от 22-ия кръг на трета дивизия се изигра пред около 100 верни запалянковци от Враца, които не спряха да дерат гърла през 90-те минути на мача.
Двубоят започна зле за тима на Николай Тодоров-Кайзера, който до 11-та мин. инкасира два гола във вратата зад Иван Иванов. След колективни грешки в отбраната Добрин Петров и Искрен Писаров осигуриха комфортен аванс на "Севлиево". До почивката вратарят на домакините Кънчев направи няколко решителни спасявания, с което запази резултата.
Второто полумвреме започна с непростим пропуск на Писаров, след което домакините "паркираха рейса" пред своята врата и започвнаха да бранят резултата като опълченците на Шипка. "Ботев" засили атаките, а Кайзера вкара в игра биткаджиите от резервната скамейка Ивайло Цветанов, Дилян Димитров и Любомир Илиев. Така обръчът пред Кънчев се затегна, а ударите заваляха. В 68-та и 69-та мин. Венци Иванов пропусна да намали резултата, а в 70-та мин. защитник на домакините игра като волейболист в наказателното поле, но реферът Станислав Тодоров си затрая и не даде дузпа. В 71-та мин. Христо Спасов с глава разпечати вратата на Кънчев и даде сигнал за мощен финален щурм на гостите. В рамките на 60 секунди - между 73-та и 75-та мин. вратарят на домакините успя да се справи с удари на Спасов и В.Иванов, а малко по-късно Георги Иванов прати топката край мрежата му от 2 метра. В 78-та мин. елитният рефер Тодоров не даде втора дузпа за гостите след грубо нарушение на Кънчев срещу Спасов, като вдигна жълт картон на нападателя на врачани за симулация.
Драмата настъпи в последните минути. В 83-та мин. Милен Василев центрира отляво, а Венци Иванов с глава изравни за 2:2. След още 3 минути Венци Иванов осигури трите точки за крайното 2:3 след ново попадение с глава след перфектно центриране на М.Василев.
В този мач Кайзера заложи на следните футболисти: Ив.Иванов, Куанг, Павлов, Генов, Г.Иванов /77 Илиев/, Борисов /63 Д.Димитров/, Спасов, Тодоров, Чаворски /60 Цветанов, М.Василев, В.Иванов.
Така преди изиграването на останалите 7 срещи от 22-ия кръг врачани имат с 5 точки пред преследвача си "Етър", който в неделя гостува в Трявна.
Старши-треньорът Николай Тодоров-Кайзера благодари на агитката на врачанския "Ботев", която в нито един момент от мача в Севлиево не е загубила вяра в тима. "Всеки би искал да има такава подкрепа от трибуните.- Едно е да имаш агитка на домакинските срещи и съвсем друго на мачовете навън. Благодаря на нашите верни запалянковци, които нито за миг не се усъмниха в победата. Те вдъхнаха уреност на тима, когато футболистите ми имаха най-голяма нужда от подкрепа", заяви Кайзера.
Наставникът на врачани не спести критиките си към играта на своя отбор: "Първите 10 минути не влязохме в мача и допуснахме груби колективни грешки, които бяха наказани с 2 гола. След това заиграхме както исках, но вратарят на домакините направи впечатляващи спасявания. Второто полувреме започна по същия лош начин за нас и добре, че домакините не ни наказаха за трети път. Но успяхме да коригираме играта си, да вкараме повече агресия и желание за победа, а резултатът не закъсня".
Кайзера призна, че всички мачове до края на кампанията за него и отбора му ще бъдат като финал: "Нямаме лесен мач до края на първенството. Всички са като финал, който трябва да спечелим. Взехме трудна победа, защото позволихме на домакините да диктуват играта в средата на терена и допуснахме грешки в защита. Това тлябва да коригираме още в следващия мач, за да си го направим лесен."
Старши-треньорът на "Ботев" не пожела да коментира ситуациите, в които отборът му беше ощетен от съдията Станислав Тодоров с неотсъждането на дузпи в 70-та и 78-та мин. "Съдиите са хора и е нормално да допускат грешки. Щом е преценил, че няма дузпа, приемамем решението му", заяви Кайзера.
В навечерието на родното футболно първенство "Ботев" Враца се похвали с класно попълнение. От елитния клуб се похвалиха, че са привлекли в лятната си селекция Ромееш Ивей. Панамецът, който през последните няколко сезона водеше атаката на "Спартак" Варна, пристига на стадион "Христо Ботев" като свободен агент. Той разтрогна договора си със "соколите"..
Волен Чинков получи наряд да ръководи първата среща от новата футболна кампания в елита на Ботев. В неделя врачани гостуват на Славия, а срещата е от 19 часа на стадион „Александър Шаламанов". На главния рефер Чинков от София ще помагат неговите съграждани Дениз Соколов и Георги Дойнов, а четвърти арбитър е Михаел Павлов от Велико Търново. За..
Следващата неделя, 20 юли, предстои първият мач на Ботев /Враца/ от новото първенство по футбол на България. В тази връзка кметът на града Калин Каменов призова футболните хора да подкрепят своите любимци. По думите на градоначалника „...през тази година Ботев /Враца/ ще бъде един от отборите с най-много българи в състава си. Дали ще е за добро, или..
Радослав Гидженов бе назначен за главен съдия на мача "Левски" – "Монтана" от първия кръг на елита. Двубоят на стадион „Георги Аспарухов" в столицата е в неделя от 21.15 минути. Помощници на Гидженов ще са Мирослав Иванов и Йордан Петров. Геро Писков е четвърти съдия. Работата на арбитрите ще оценява Станислав Тодоров.
След като години наред, с известни прекъсвания, той беше част от клуба, сърцатият халф Николай Ганчев се сбогува с "Локомотив" (Мездра). Днес той се раздели емоционално със своите съотборници и с треньорския щаб и пое към ново предизвикателство в живота. Николай Ганчев ще остане в историята на клуба с неговата интелигентна игра,..
"Ботев" /Враца/ привлече в редиците си 23-годишния атакуващ халф Хосе Гайегос. Той пристига от датския Сьондерийске. Полузащитникът ще подсили състава за сезон 2025/26, съобщиха от елитният футболен клуб и увериха, че ще го картотекират на време в БФС. Гайегос, който е роден в САЩ, но има мексикански корени, е изиграл 96 мача, в които е реализирал..
"Ботев" /Враца/ привлече качествен атакуващ футболист броени дни преди старта на новото първенство в Първа футболна лига. От елитния клуб съобщиха, че са подписали договор с Аймен Суда. Офанзивният полузащитник е роден във френския град Лион, но е с тунизийски корени. Има 5 сезона в България, от които 42 мача и 6 гола в елита, и още 46 срещи със..