Кадрови промени в ръководството на видинския футболен клуб ще има. Това каза за Радио ВИДИН председателят на Управителния съвет на ОФК "Бдин 1923" Павел Петров. На провелото се вчера закрито заседание на УС е станало ясно, че финансовата рамка на клуба се свива и трябва да бъдат ограничени всички плащания. Затова днес с главния мениджър на клуба, който е и старши треньор на мъжете, Любомир Симов е проведен разговор.
"Сегашната ни цел е оставане на мъжкия отбор в Северозападната "В" група, както и развиване на детско-юношеската школа, с цел подготовка на наши кадри за мъжете. Затова предложихме на Любомир Симов да остане с клуба до изплащането на всички наши задължения към него и до наемането на нов треньор. Това може да се случи във всеки следващ ден", обясни Павел Петров.
За Радио ВИДИН Любомир Симов не отрече, че разговор с него е воден тази вечер, преди тренировката.
"Има финансови проблеми в клуба. На мен и част от играчите клубът дължи заплати за март, а има и такива футболисти, които не са получавали пари от ноември. Утре предстоят още разговори в Община Видин", каза Любомир Симов.
Есенният дял на Областната футболна група "Видин" започва на 19 септември, петък. Шампионът ФК "Кула 04" ще започне сезона с нови попълнения, каза за Радио ВИДИН треньорът Пенко Йончев: „Очертава се доста интересен сезон. Ние сме с доста напускащи футболисти и много нови момчета, които в даден етап през годините са играли за нашия отбор. Познати..
Успешен старт записа една от гарнитурите в детско-юношеската школа на врачанския Ботев. Командата при старшата възраст започна силно сезона с победа като гост над Ком в Берковица с резултат 2:1. И двете попадения за гостуващия отбор реализира Александър Океан, който демонстрира отлична форма още в първия мач. Домакините успяха да върнат едно..
На 20 септември град Монтана ще бъде домакин на бойна галавечер, състезание по смесени бойни изкуства. Очаква се зрелище от професионални и аматьорски боксови битки на високо ниво, каза за Радио Видин председателят на BFC Ромео Любомиров, организатор на събитието: „Организатори сме от BFC, ще има пет двубоя във формат..
Любен Перчински заслужи три медала от Световното първенство по вдигане на тежести за ветерани в Лас Вегас, САЩ. В най-тежката категория +110 кг при мъжете над 50 години, роденият във Видин състезател се пребори за злато в изхвърлянето, бронзов медал в изтласкването и трето място в двубоя. "Резултатите, които постигнах, са най-добрите, които съм..
"Монтана" и "Спартак" /Варна/ откриват 9-ия кръга на Първа лига в петък. Мачът на стадион „Огоста" е от 17.45 часа. От БФС назначиха за съдии Станимир Тренчев, Костадин Тановчев и Иван Иванов. Четвърти арбитър е Ивайло Ненков. ВАР съдия е Красен Георгиев с помощник Кристиян Тодоров. Оценка на съдиите ще дава Иван Вълчев.
Първият кръг на новия сезон на Българската баскетболна лига "А" група се отлага, съобщиха от ръководството на първенството. Технически затруднения, свързани с интеграциите между Българската федерация по баскетбол (БФБ) и ББЛ, които засягат статистиката от мачовете и видео излъчването на живо на първенството, са причината за по-късния старт на..
Дисциплинарната комисия на БФС наказа сурово врачанския "Ботев" след срещите от 8-ия кръг на Първа футболна лига. Миналия петък тимът на Христо Янев загуби с 0:2 гостуването си на Берое в Стара Загора. Заради закъснение на началото на второто полувреме врачани ще платят 1000 лева. Любопитно е, че и домакините от "Берое" са наказани по същия..