Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Да си потрошиш колата

От лоши пътища се оплакаха в община Макреш

Снимка: Радио ВИДИН

Състоянието на пътните отсечки до Киреево и Церова вода в община Макреш е лошо. Това сигнализира в "Посоките на делника" слушател на Радио ВИДИН:

"Киряевският разлкон до Киряево- пътят е много лош, също така Раковица-Церова вода. Возиме хляб и просто се чудим как колите ни издържат на тези дупки, на тези пътища. Пътят, който е от Раковица за Церова вода- няма никъде знаци. Не знам как взимат пари за пътни данъци, за винетки и така нататък. Този маршрут го ползват много хора, но няма откъде да минат и се оплакват, че си трошат колите. Плащаме 100 лева винетки, данъци плащаме...!"

Двете отсечки са третокласни пътища, собственост на Областно пътно управление -Видин. Разговори за ремонт са водени многократно с директора на управлението, каза кметът на община Макреш Иван Каменов:

"Даже миналата седмица той спомена, че е предвидил тази година, ако му осигури средства Агенция "Пътна инфраструктура" да закърпи тази отсечка от кариера "Кичера" до пътя за Кула, разклона за Връшка чука. За пътя на Церова вода много пъти сме се разбирали и с кмета на Грамада- бившия заедно да лобираме, тъй като там се намира и неговото село... За сега нищо. Пътят вече не е за ремонт, той е да се прави нов, защото има много големи пропадания, на места липсва дори фракцията."



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Снимката на 13 август 2025 година

Клуб за активиране във видинския квартал „Нов път“ помага на търсещи работа. Открит е през миналата година по програма "Развитие на човешките ресурси" и досега над 200  души са се възползвали от услугите. На среща с жители на квартала служители на Бюрото по труда във Видин представиха възможностите, които предлага. Комисията по доходи към..

публикувано на 13.08.25 в 18:00
Златко Живков, кмет на община Монтана

Тръгва проект за подмяна на отоплителни уреди в Монтана

В Монтана започва подмяната на отоплителни уреди на твърдо гориво с екологично чисти. Процедурата се забави повече от година, заради обжалвания от фирми. Подмяната ще стартира най-рано в края на септември. Подмяната на отоплителните уреди цели да се подобри качеството на атмосферния въздух в Монтана. Финансиране е по програма „Околна среда" на..

публикувано на 13.08.25 в 16:59

Децата в Мездра отбелязаха Деня на леворъките с игри и кръстословици

Днешното занимание с деца в мездренската библиотека беше посветено на Международния ден на леворъките . Малките участници решаваха кръстословица, в която фигурираха имена на литературни герои, детски писатели и анимационни персонажи. При правилното ѝ решение се изписваше надписът „Ден на леворъките“. Величка Христова от Детския отдел разказа за..

публикувано на 13.08.25 в 16:00

Ансамбъл „Дунав“ представя „Легенда за трите сестри“ във Видин

На 31 август от 20:00 ч. на площад „Бдинци“ във Видин жителите и гостите на града ще имат възможността да се потопят в магията на фолклора с премиерния спектакъл „Легенда за трите сестри“– Вида, Кула и Гъмза , представен от Ансамбъл „Дунав“, съобщават организаторите. Събитието е с вход свободен и се организира от Общински културен институт..

публикувано на 13.08.25 в 15:16

Комисия ще наложи възпитателна мярка на малолетната, нападнала момиче в Кула

Преписката по случая с нападението над 11-годишно момиче в центъра на Кула е изпратена на Местната комисия за борба с противообществените прояви на малолетни и непълнолетни във Вълчедръм, откъдето е и 13-годишната нападателка, съобщават от прокуратурата.  Разследват случай на насилие над дете в Кула Социалната служба в Кула организира среща..

публикувано на 13.08.25 в 15:08

Инициатива във Враца привлича младите към културното наследство

Регионалният исторически музей във Враца продължава традицията на летните културни събития с новата инициатива "Музеен влогър" . Програмата е част от кампанията "Лято в Музея" и ще се провежда в няколко поредни срещи през август. Първата ще се състои утре, 14 август. Събитието ще даде възможност на участниците да се запознаят с идеята за създаване на..

публикувано на 13.08.25 в 14:00

Художествената галерия във Враца представя карикатурите на Виктор Борисов

В Художествената галерия „Иван Фунев“ във Враца е открита изложба с карикатури на Виктор Борисов, посветена на 80 години от рождението му. Роден на 14 август в Лом, той е изкуствовед и дългогодишен уредник в културния институт, публикувал сатирични рисунки в редица издания. Експозицията включва творби от фонда на галерията и Регионалната..

публикувано на 13.08.25 в 13:00