С 11 златни, 6 сребърни и 4 бронзови медали България стана отборен шампион на Балканското първенство по ММА в Алания, Турция. На почетната стълбичка при кадетите се качиха и двамата видинчани, участвали в силния турнир- състезателите на ММА-клуб "Бъдин" Леон Николаев- сребърен медал и Асен Асенов- бронз.
"Трябваше да пътуват четирима наши състезатели, но едното момче не успя да си изкара задграничен паспорт, а другото получи контузия.", каза за Радио ВИДИН старши-треньорът на Спортен клуб "Бъдин" Любо Гешев.
"Участвахме с изключително млад отбор, но съм горд с абсолютно всички момчета. Състезаваха се мъжки! Благодаря им за приятните емоции, които преживяхме заедно през тия няколко дни. Благодаря и на техните лични треньори които имат най-голяма заслуга за успехите им. Благодаря на родителите за доверието да пуснат децата си на състезание в чужбина. Всички са живи, здрави и с една класа по-добри, което означава, че на следващото състезание ще оберем и останалите златни медали.", написа президентът на Българската федерация по ММА Станислав Недков.
В балканския шампионат се включиха и отбори от Азербайджан, Иран и Кипър.
Двама състезатели на видинския клуб "Радуканови" са включени в националния отбор за Балканиадата по лека атлетика за мъже и жени. Кристен Радуканова ще се състезава в дву дисциплини - спринт на 100 и 200 метра. Георги Петков пък е включен в националната ни щафета на 4х100 метра. В Балканския шампионат България ще бъде представена общо 20 мъже и 9..
Състезатели на видинските клубове по кану-каяк ще участват в Световно първенство в Монтемор, Португалия, за юноши и девойки, младежи и девойки до 23 години. Бронзовият медалист от Европейското първенство за младежи до 23 години в Румъния по-рано този месец Преслав Симеонов от Спортен клуб "Бонония" ще участва в дисциплините едноместен каяк 500 метра и..
Инициатива от движението "Биатлон за всички" (Biathlon 4 All) ще се проведе на 26 юли в ски център "Ком" . Събитието е демонстрационно и е насочено към популяризиране на биатлона в България, както и на ново лазерно оръжие. Дисциплините съчетават бягане и стрелба с професионални лазерни пушки. Всеки желаещ, без значение от възраст или подготовка,..
Състезателят на видинския клуб по лека атлетика "Радуканови" Васил Антонов представи достойно България като завърши на престижното пето място финала в бягането на 400 метра на Европейския олимпийски фестивал . Възпитаникът на треньора Мирослав Радуканов спечели убедително серията си снощи с резултат 48,08 секунди и се класира без проблем за..
Ръководството на "Бдин" Видин вече предлага на футболните фенове абонаментни карти за мачовете на отбора, съобщиха от клуба. Картите за новия сезон на Северозападната Трета лига са в три различни категории, като за ученици и пенсионери има отстъпки в цената. Чрез покупката на абонаментната карта всеки привърженик спестява минимум 15% от общата стойност..
В столицата на Северна Македония Скопие започна 18-ото издание на Европейския младежки олимпийски фестивал. Спортното събитие събира на едно място повече от 4000 млади спортисти, треньори, официални лица от цяла Европа. България участва с 34 спортисти и 13 треньори и медицински лица. В олимпийския фестивал страната ни ще представя и лекоатлетът от..
Отборът на "Ботев" Враца изпусна трите точки и си тръгна само с една от гостуването на "Славия" на старта на новата кампания в елита. Врачани вкараха два безответни гола преди почивката и могат да съжаляват, че допуснаха изравняването само за 4 минути през второто полувреме. В 13-та мин. Найденов изведе зад бялата защита Мартин Петков, който..