Николай Иванов е новият областен председател на БСП във Врачанска област. Информацията беше потвърдена от социалистите. Иванов сменя на поста Делян Дамяновски, който хвърли оставка преди няколко месеца. Според неофициална информация, бившият кмет на Враца е спечелил с 20:15 гласа срещу кандидатурата на бившия областен управител и екскмет на Бяла Слатина - Венцислав Василев.
Новият червен предводител е предложил, а областната конференция е утвърдила номинираните от него за членове на ръководството. Заместник-председател на червените по партийната дейност вече ще е общинският съветник от Враца, Цветелина Дамяновска. Заместник-председател с ресор местна власт става екскметът на Борован Петър Цветковски, а за публичните изяви ще отговаря Наталия Христова от Мездра.
Секретар по медийната политика и граждански изяви е Силвия Първановска, а по коалиционната политика - Валентин Кирилов, който е председател на Общинския съвет в Криводол. Говорител на ОблС на БСП е Мирослав Павлов от Мездра.
На областната конференция присъства членът на изпълнителното бюро на партията Юри Асланов, досегашният отговорник за Врачанско Катя Николова и депутатът от червените Георги Божинов.
Общинският съвет във Враца ще решава на своето редовно заседание дали да сключи договор с избрания след конкурс стар-нов управител на Медикотехническата лаборатория по зъбопротезиране. Това ще стане на сесията на 26 август, а докладната внася председателят на местния парламент д-р Владимир Христов. От материалите, внесени за обсъждане, се разбира, че..
С празнична програма Бойница отбеляза традиционния събор на селото. Откриването на празника бе вчера на площада от кмета Анета Генчева , която пожела на жителите и гостите: "Богородица закрилница на майките и жените. Дай Боже да имаме още дълги години закрилата на Света Богородица, така че този празник е с традиции. Наш гост тази вечер е Свилен..
В художествена галерия „Вълчо Вълчев" в Белоградчик бе представена изложбата „Мозайката днес". Изложбата е инициирана от сдруже нието на българските мозаисти, Художествена галерия „Вълчо Вълчев" и Исторически музей - Белоградчик. В изложбата участват 15 автори с 32 свои пана и пластики, обхващащи широк спектър от техники и стилове –..
Партито се очаква с голям интерес след първото подобно парти, което се състоя през юли. Събитието е в събота /23 август/ и започва в 21.00 часа в местността „Плажът", която се намира между града под Околчица и село Згориград. Организаторите анонсираха, че специален гост ще е DJ Динко Петров + Live Sax. Участниците ги очакват ярки светлини и..
Експерти от екоинспекцията във Враца спасиха три птици от защитения вид "Ням лебед". Продължителното лятно засушаване постави под заплаха оцеляването на по-младите лебеди, които обитават водоемите край борованското село Добролево. В инспекцията е подаден сигнал, че в борованското село Добролево са забелязани лебеди. При проверка на място е..
С празнична програма и различни изпълнители в кулското село Цар Петрово ще бъде отбелязан традиционния събор. Откриването на празничните дни ще е на 29 август, петък, от 20.00 часа на площада. "Празничната програма ще е два дни, в петък ще имаме ди джей, а в събота, на 30 август, оркестър "Хармония" ще потопят местните и гостите в магията на..
На 24 август /неделя/ от 18:00 ч. в Боров парк – Вършец (до Палеопарка) ще се проведе събитието „Детство мое" – част от кампанията „Дигитална хигиена". Организаторите на събитието имат за своя мисия да върнат децата в света на истинските игри, далеч от екраните. „Гоненица", „Надбягване с чували", „Народна топка", „Бягане с препятствия" са само..