Традиционният бреговски събор ще се проведе на 20 и 21 август, събота и неделя. Два празнични дена, за които Общината и жителите на нашия град започнаха да се подготвят още от началото на месеца. Бреговският събор, както и съборите на всяко населено място в общината, е свързан с посрещане на гости от близо и далеч, с традиционната празнична трапеза, около която се събира семейството и пристигналите гости. Общината и жителите на града се включиха в почистването му преди предстоящия празник. Всяко домакинство се включи активно в привеждането в приветлив вид на Брегово. Главните артерии на града са чисти, тревата- окосена, боклуците- събрани и изхвърлени на определените за тази цел места, контейнерите- опразнени; местата за биоразградими отпадъци са почистени, градският стадион- също,а повредените улични лампи са подменени.
В дните на традиционния събор Общината се подготвя да предложи на жителите на града и техните гости спортна и културна програма, която да разнообрази празничните дни. На 20 август от 18:00 часа ще се състои футболна среща между отборите на ФК "Тимок", Брегово и ФК "Пластик", с. Старопатица. Същия ден, от 20:30 часа, със съдействието на Общината, пред НЧ "Развитие" ще има концерт-спектакъл "Силата на любовта", с участието на Кристина Александрова и Светослав Стойчев, които ще изпълняват любими български и руски песни. След концерта градският духов оркестър ще радва жители и гости на града с популярни народни хора. На 21 август, от 20:30 часа, градският духов оркестър ще започне своите изпълнения на терасата на читалището за радост на всички, които обичат българските народни хора.
ППМГ "Екзарх Антим I" във Видин награди ученици, участвали в състезания по повод патронния празник на гимназията. Тържествената церемония се състоя в Културен център "Жул Паскин" в града. Гимназията отбелязва патронен празник на 16 февруари. Това е денят, в който великият българин, духовник, патриот и дипломат Антим Първи е избран за пръв екзарх..
Народно читалище „Развитие 2022“ в Ослен Криводол организира инициативата „Достойни българи“ , целяща съхраняването на паметта на достойни личности, свързани с в мездренското село. През май 2025 г. се навършват 100 години от рождението и 25 години от смъртта на Благородна Божинова , оцеляла след инквизициите в концлагера „Герово“ в Югославия. В..
На сцената на видинския куклен театър предстои премиерата на спектакъла "Котаракът в чизми" – драматизация по класическата приказка на Шарл Перо, съобщават от културната институция. Режисьор на постановката е Теодора Георгиева. Визуалният свят на спектакъла е дело на Виктория Андрекова, която създава сценографията и куклите. Музикалното..
Възстановенo е движението и в двете посоки по пътя Видин – Лом в района на гр. Лом, съобщават от Агенция "Пътна инфраструктура". То беше ограничено днес преди обед заради ВиК авария. Трафикът беше пренасочван по обходни маршрути.
Ученици от СУ „Иван Вазов“ в Мездра постигнаха забележителни успехи в тазгодишното издание на Олимпиада „Кингс“ . Състезанието, което събира таланти от цялата страна, тества знанията и уменията на участниците в различни дисциплини като математика, български език и литература, английски език, природни науки и други. Осем ученици от СУ..
Във Видин се проведе работна среща за обсъждане на съвместни действия за противодействие на незаконната сеч, с приоритет в местата, създаващи опасност от свлачищни процеси и наводнения. Срещата, председателствана от областния управител Ани Арутюнян беше във връзка с проведено заседание на Министерския съвет, на което е обърнато внимание от..
Временно е ограничено движението и в двете посоки по второкласния път Видин – Лом в района на гр. Лом поради ВИК авария, съобщават от Агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ). Трафикът се осъществява по обходни маршрути: Добри дол – разклон за Дъбова махала и Дъбова махала – Дреновец – Ружинци и обратно, а за идващите от Козлодуй: Лом – Сталийска махала..