За поредна година Монтана e сред градовете, които днес от 17.00 часа едновременно ще дадат старт на FlashMOVE - европейски флашмоб, част от кампанията NowWeMOVE. Събитието ще се проведе на площад "Жеравица" и се организира от Младежкия дом. Програмата ще открие танцова формация „Dance Machine” с ръководител Марян Петков, които ще изпълнят специално подготвена хореография.
Идеята на FlashMOVE e да покаже, че всеки може да танцува, да приобщим повече хора към движението, към спорта, към танците. Хореографията е лесна, забавна и наподобяващи различни спортове и движения, така че да не затрудни никого. Разгръща се постепенно, така че всеки минувач би могъл да се включи., каза Асен Асенов, директор на Младежки дом- Монтана.
FlashMOVE 2016 е вълна от движения и основната цел на тази мултиспорт хореография е да увлече в танц както организираните участници, така и зрителите, които от публика да се превърнат в активни участници и да освободят желанието си за танц заедно с цяла Европа.
В Монтана предпочитат да пазаруват в малките магазинчета. Повечето потребители подкрепят бойкота . "Скъпо е“, споделят те. В хипермаркетите днес не се забелязва съществен отлив от клиенти, показа репортерска проверка. Потребителите са категорични, че в магазините в Монтана цените са високи. "Преди не гледах цените на стоките, взимах каквото..
По случай отбелязването на Голяма Задушница на 22 февруари (събота), църквата в село Ослен Криводол ще бъде отворена от 8:30 ч до 11:30 ч. Желаещите да почетат паметта на своите близки и да се помолят за упокой на душите им могат да посетят храма и да запалят свещ. Църквата "Св. Николай Чудотворец" продължава да се оборудва благодарение на..
Д-р Пеко Пеков е преизбран за председател на областната организация на Българския червен кръст във Видин, а д-р Пламена Вълчева за заместник-председател. На проведеното днес отчетно-изборно събрание присъства заместник-генералният директор на БЧК д-р Славита Джамбазова. Тя изтъкна ролята на организацията, както за справяне с бедствени ситуации,..
Окръжна прокуратура – Видин води разследване за длъжностно престъпление срещу заместник-кмета по строителството на Община Видин Найден Йонов , съобщиха от Апелативната прокуратура. Той е задържан на Летище София при пристигането си от държава извън Европейския съюз. Според обвинението той е нарушил служебните си задължения, за да осигури облага за..
Един от пострадалите в тежката катастрофа , станала вчера на главен път Е-79 край Видин, бе транспортиран с хеликоптер до София. Спешната помощ по въздуха не е осигурена вчера, защото е забранено да се лети по тъмно, информира директорът на Центъра за спешна медицинска помощ във Видин д-р Станислав Поломски : "Още снощи се създаде организация,..
Във Вършец е било най-студено тази нощ в област Монтана. Отчетени са минус 12.2 градуса . Най-ниската измерена температура в област Монтана тази сутрин е във Вършец. Термометрите са показали минуси 12.2 градуса, съобщиха от Хидро-метеорологичната обсерватория в Монтана. Следващото най-студено населено място в региона е село Долно Церовене, където..
Полицията задържа трима души за взломна кражба на пари от детска градина в Мизия . Престъплението е извършено на 18 февруари. Извършителите са проникнали с взлом в сграда на детска градина в града, откъдето са откраднали 500 лева. Задържаните за престъплението са от Мизия, съобщиха от полицията.