17-годишният Добромир Здравков от Лом бе отличен от президента Росен Плевнелиев с Международната награда на херцога на Единбург. Добромир, който живее в общинския Център за настаняване от семеен тип (ЦНСТ) „Нов дом – нов шанс“, е един от 70-те младежи на възраст 14-24 години, които през 2016 г. участваха активно в програмата на три нива: бронзово, сребърно и златно.
„Благодарение на тази програма аз се научих да плувам и два пъти месечно пътувам до басейн във Враца. Участвам във всички доброволчески акции на БМЧК – Лом и вече показвам добри резултати в овладяването на английски език чрез извънкласни занимания”– похвали се Добромир, който иска да завърши успешно средното си образование по специалността ресторантьор в ПГХЗ „Дмитрий Менделеев“ и да работи в тази сфера.
Младежът участва в програмата благодарение на подкрепата на фондация „Подарете книга“, каза Катя Параскевова – управител на ЦНСТ „Нов дом – нов шанс“.
„Фондацията финансира всички разходи по участието и обучението на нашето момче. Добромир е настанен при нас от 2009 г. и трябва да отбележа, че той е изключително съзнателен и отговорен младеж” – каза управителката на дома.
С участието си в три направления – спорт, доброволческа дейност и развитие на личностни умения, ученикът достигна бронзово ниво и получи значка – награда от херцога на Единбург, както и сертификат. Международната награда на херцога на Единбург е програма за личностно развитие, която функционира в България от 3 години под патронажа на президента.
Община Видин приключи успешно реализацията на проект, свързан с управлението на административния капацитет. Срокът на изпълнение бе две години, а реализацията му допринесе за безпроблемното въвеждане на реформи в областта на социалните услуги и личната помощ, обясни зам. кметът Борислава Борисова. "За целта се осъществи комплекс от взаимно свързани..
Днес в зона "Ком" започнаха снимките на нов сериал с името "Ком – Емине". Лентата ще е от 12 серии, а снимките ще продължат два месеца. Повече за работния процес разказва Илиян Джевелеков – един от продуцентите на сериала. "Това е игрален сериал, тоест не е документален и разказваме история, която е базирана на книгата "Пътят" на Юлияна..
Безплатна бутилирана минерална вода раздаваха пред сградата на Община Видин. Инициативата на местната управа е във връзка с високите температури. От Националния институт по метеорология и хидрология издадоха жълт предупредителен код за горещо време за цялата страна. Видинчани коментираха за Радио ВИДИН, че приветстват идеята за безплатната вода...
Симфониета – Враца закрива сезона във Враца с опера . Събитието е насрочено за 23 юли и ще започне от 19:00 часа в голямата зала на Драматично-куклен театър – Враца. Заглавието на музикалното събитие е „Любовен елексир" – опера от Г. Доницети, като публиката ще я види в концертно изпълнение. Солисти са: Анастасия Алтухова (сопран), Виктория..
Общо 601 мъже и жени на 50 и повече години си търсят работа в общините Враца и Криводол, това показват данните на Бюрото по труда в края на месец юни. 428 от тях са в града под Околчица и 20-те села от общината, а 173-има – в Криводолско. В сравнение с май има увеличение от трима души. Общо 196 са лицата с намалена трудоспособност, които са..
Във Видин днес, 21 юли, започва традиционният фестивал на изкуствата "Дунавски вълни" . Повече за програмата, предвидена за 14-тото издание на проявата, разказа Силвана Сюлейман , експерт "Култура" в Община Видин. "Това е едно събитие, което вече наистина се превърна в традиционно, и което вярвам видинчани очакват с нетърпение... Опитали сме се и..
На 20 юли по време на празника на свети пророк Илия (Илинден), в мездренското село Ребърково е извършена кражба от църковната каса, съобщават от църковното настоятелство. Отнетата сума възлиза на 1011 лева, събрани като дарения за светите апостоли Петър и Павел. Църковното настоятелство отправя апел към всички жители на селото за съдействие и..