Размер на шрифта
Българско национално радио © 2026 Всички права са запазени

"Единни за промяна": Гласувайте с "не подкрепям никого"

4
Снимка: Радио ВИДИН

Видинското Гражданското обединение "Единни за промяна" ще участва в предстоящата предизборна кампания като ще агитира за гласуване с квадратчето "не подкрепям никого".

"Нашият инициативен комитет започна своята работа преди повече от месец, за да проучим сериозно какви са обществените нагласи и какво искат гражданите. Винаги сме изразявали позиция, че народният представител трябва да представлява не себе си и не партийния си елит, а трябва да представлява гражданите. Призоваваме всички граждани на Видин, призоваваме всички български граждани да гласуват на тези избори, да покажем, че имаме позиция и да покажем кого от кандидатите избираме. И ако видинчани са изключително доволни от това, което е направил до момента Владимир Тошев в Народното събрание, от всички изпълнени предизборни обещания, ако видинчани са доволни от това, което свърши Филип Попов в Народното събрание за Видин, ако видинчани са доволни от Станислав Анастасов, ако видинчани са съгласни с кандидата на "Патриотичния фронт", ако не се притеснявате да подкрепите листата на г-н Марешки, която ще бъде съставена изцяло от хора извън Видин, ако смятате, че човек, който до вчера е подкрепял с две ръце ГЕРБ, а сега се появи от една нова партия и е водач на листа- Вили Лилков, е вашият избор, ако не изпитвате срам и неудобство, гласувайте за тези кандидати. Ако обаче не припознаете сред тези хора своите кандидати, гласувайте за кандидата на "Единни за промяна". Ние ви призоваваме да подкрепите празното квадратче в края на бюлетината, срещу което пише "не подкрепям никого" и по този начин покажете, че сте против тази система, че искате промяна, която да отразява не само нагласите и интересите на гражданското общество в България, но която да ви представлява", обяви във Видин Росица Кирова от "Единни за промяна".

Официално от "Единни за промяна" ще открият предизборната си кампания на 1 март. За предизборен слоган са избрали "Заедно можем да променим системата" и призоваха водачите на партийни листи да участват в дебат пред видинската общественост.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Вижте още

Снимката на 27 ноември 2025 година

В апартамент в блок в жилищен комплекс "Крум Бъчваров" във Видин беше монтирана първата  термопомпа  в домакинство в рамките на изпълнението на инициативата "За по-чист въздух в община Видин".  Кабинетът ще оттегли и преработи проектобюджета за 2026 година. Решението е на Съвета на коалицията по искане на председателя на партията..

публикувано на 27.11.25 в 18:00

Малки предприемачи в Зверино впечатлиха със собствени продукти

Ученици от 4. клас в училището в Зверино представиха свои кулинарни продукти в открит урок по предприемачество, част от Седмицата на предприемачеството. Идеите им бяха разработени след анкета за предпочитанията на съученици и учители. Екипите избраха име, създадоха дизайн и подготвиха кратки рекламни презентации. Жури от 11. клас оцени проектите..

публикувано на 27.11.25 в 16:46

Полицията отчита спад на престъпността в общините Козлодуй и Хайредин

Намаляват престъпленията в общините Козлодуй и Хайредин, това личи от анализа на районното управление в атомната столица, което се грижи за реда в двете общини. Резултатите от обобщената справка за 2024-а година бяха приети на последното редовно заседание на общинския съвет в Козлодуй. Данните бяха представени от главен инспектор Бранимир Благоев,..

публикувано на 27.11.25 в 15:50

STEM център откриха в Седмо училище в Монтана

Нов модерен STEM център откриха днес в VII Средно училище „Йордан Радичков" в Монтана. На третия етаж са ремонтирани и оборудвани три кабинета по „Информационни технологии", „Природни науки", „Математика, физика и химия", съобщи директорката Станка Костова. "STEM центърът предполага обучение с практика." В продължение на повече от две години..

публикувано на 27.11.25 в 15:33

Домове за възрастни хора отварят врати в Плешивец и Ракитница

В пет български общини, сред които Ружинци и Брегово, се разкриват нови Домове за възрастни хора . Общият капацитет е над 100 души. Социалният министър Борислав Гуцанов съобщи, че държавата е осигурила 260 хиляди лева за ремонтни дейности в сградите.  "Започнахме извеждането на хора от така наречените "Домове на ужасите". Отнехме 18 лиценза,..

публикувано на 27.11.25 в 15:13

Поставиха първата термопомпа по проект във Видин

В апартамент в блок в жилищен комплекс "Крум Бъчваров" във Видин беше монтирана първата термопомпа в домакинство, в рамките на изпълнението на инициативата "За по-чист въздух в община Видин". На място присъства и заместник-кметът Десислава Тодорова, която заяви: "Днес поставяме в настоящето домакинство една термопомпа и бих искала да използвам..

публикувано на 27.11.25 в 14:11

Училището в Кула получава допълнително финансиране за отопление

Общинските съветници в Кула единодушно одобриха предоставянето на 14 000 лева от резерва в местни дейности за дофинансиране на СУ „Васил Левски“ . Средствата са предназначени за закупуване на гориво за отопление за месец ноември. „Тези пари няма да ни свършат работа, но ще ни помогнат. Оказа се, че започнахме с отоплението по-рано, октомври..

публикувано на 27.11.25 в 13:00