След като през месец август миналата година Огнян Ценков подпомогна финансово семейството на 4-годишния Станимир Живков, който страда от церебрална парализа и се нуждаеше от скъпо струващ уред за ежедневна рехабилитация, сега видинският кмет отново се отзова на молбата на майката на детето Маргарита Николова, съобщават от Общината. Поводът е предстояща операция на малкия Станимир в Сърбия.
В тази връзка кметът заяви, че Община Видин е партньор по проект за създаване на диагностични центрове за ортостатични и опорно-двигателни нарушения при деца в училищна възраст в Сърбия и България и изрази надежда, че по този начин видинските деца ще могат да бъдат диагностицирани и лекувани на местно ниво.
Огнян Ценков подчерта за пореден път, че остава верен на своята инициатива да помага на видинските деца и младежи. Той отправи апел към всички наши съграждани, които имат възможност, да последват примера му.
Маргарита Николова благодари сърдечно на кмета на общината за жеста с думите:
„За втори път ни помагате, дано има повече хора като Вас и по-малко нуждаещи се от помощ като нас.”

Нови STEM кабинети по роботика бяха открити днес във видинското училище "Любен Каравелов". STEM центърът се състои от два кабинета по компютърно моделиране и информационни технологии, работилница по роботика и кабинет по география и икономика. Има шест високооборудвани класни стаи. Два от кабинетите разполагат със 75 инчови интерактивни дисплей, а..
Заседание на Областната комисия по безопасност на движението по пътищата бе проведено днес във Видин. На него бяха докладвани мерките и дейностите от институциите и ведомствата, които имат отношение към безопасността на движението по пътищата. По информация от ОДМВР Видин, за третото тримесечие на 2025 г. общият брой на регистрираните..
С Решение № 192 от 27 октомври 2025 г. състав на Окръжен съд – Видин потвърди решението на Районен съд – Видин, с което на малолетния И. Л. Ц. е наложена възпитателна мярка „настаняване във възпитателно училище-интернат“ за срок от една година, считано от влизането на решението в сила. Въззивният съд е анализирал всички събрани по делото..
Днес децата от подготвителната група към СУ "Цар Симеон Велики" Видин по забавен и интерактивен начин се запознаха с народните будители. Те имаха за задача да представят своя патрон Цар Симеон Велики и да покажат неговата сила и величие като владетел на Българското царство, като го представят по различен начин, каза учителят на подготвителна група,..
В Деня на народните будители в село Ослен Криводол ще бъде открита обновената сграда на старото училище. Ремонтните дейности започват преди две години. С помощта на Община Мездра, много дарители и доброволен труд на местните жители, сградата започва своя нов живот, казва Диана Иванова, председател на читалището: "Само за 2 години тази..
Във Враца откриха паметна плоча на запасен поручик Ангел Янчев Димитров , който с цената на неимоверни усилия и риск за живота си спасява бойното знаме на 35-ти пехотен Врачански полк по време на Първата световна война. Историята му е уникална, тъй като запазва флага на войсковата част, навита около кръста си. Паметният знак откриха..
Ученици от врачански училища се включиха във второто издание на Седмицата на будителите. Кампанията минава под надслов "Уча се от лесовъда" и се реализира от Северозападно държавно предприятие. В парковата зона на стадион "Христо Ботев" ученици от XI клас на местните училища създадоха "Алея на будителите", като засадиха дръвчета, придружени с..