Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Възраждат футбола в Дунавци

Снимка: Радио ВИДИН, архив

През новия сезон в областната футболна група на Видин отново ще има отбор от град Дунавци. Заради финансови проблеми местният ФК "Дунав" преди година прекрати участието си в първенството. Сега група спортни деятели са решили отново да сформират боеспособен тим. За целта обаче се търси финансово подпомагане от Община Видин. Кметът на Дунавци Димо Скорчев е внесъл докладна записка в Общинския съвет.

"Футболистите отидоха преди една година в отбора на Ново село, опитаха се там, но нещо не им провървя. Разговарях с момчетата, съгласни са да се върнат в Дунавци и искам да отпочнем, както се казва "на ново", не с този клуб, с който са участвали- "Дунав" Дунавци. Ще направим нов клуб, но името не искам все още да издавам. Внесох докладна за финансиране, защото не можем да започнем без никакви финанси. Трябва да се плати за присъствие на полиция на мачовете, медицинско лице, мрежи трябва да се купят, защото старите са изгнили, топки, екип, да поддържаме терена в добро състояние. На него тренират и доста деца.", каза за Радио ВИДИН Димо Скорчев.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Атлетка от Враца с медал от Балканиадата

Анжела Петкова от врачанския спортен клуб "Ивайло Младенов" спечели бронзов медал от Балканиадата в Крайова. Третата позиция в тройния скок с резултат от 12.92 метра е успех не само за атлетката, но и за нейния треньор Пламен Петков. В румънския град Крайова нашите млади атлети - мъже и жени до 20 г. завоюваха общо 7 златни, 4 сребърни и 5..

публикувано на 15.07.25 в 10:20

"Бдин" Видин започна подготовка за новия сезон (СНИМКИ)

Новият старши-треньор на "Бдин" Видин Мартин Методиев изведе на стадион "Георги Бенковски" 23 футболисти за първото занимание от лятната подготовка на отбора . Методиев се завръща начело на "Бдин" като заменя на поста Александър Петров, който води отбора през пролетта на сезон 2024/2025 г. на Северозападната Трета лига. Николай Цветков - Демона остава..

публикувано на 15.07.25 в 10:06

Триумф за боен клуб „Върколак" – Берковица на Държавното първенство по ММА

Исторически успех постигна клуб „Върколак" от Берковица на Държавния личен шампионат по ММА . Първенството се проведе на  12-и юли в зала „София" в столицата, и е квалификация за предстоящото през септември Световно първенство за мъже, жени и младежи в Грузия. Организирано от Българската федерация по смесени бойни изкуства (БФММА), първенството събра..

публикувано на 14.07.25 в 13:30

Полузащитник на "Ботев" остава в отбора

Мехди Букаси остава в "Ботев", съобщиха от елитния футболен клуб. Алжирският полузащитник, който има и белгийски паспорт, подписа нов договор и ще продължи да бъде част от отбора и през новия сезон 2025/26. Букаси беше неизменна част от състава през изминалия сезон, в който записа 26 мача със зеления екип. Сега той отново е на линия за битките в..

публикувано на 14.07.25 в 13:10

Видинчанин е балкански шампион по лека атлетика

Състезателят на видинския клуб "Радуканови" Георги Петков спечели златен медал от Балканиадата по лека атлетика за мъже и жени до 20 години в Крайова, Румъния. Възпитаникът на треньора Мирослав Радуканов заслужи шампионската титла в най-престижната дисциплина - спринта на 100 метра. Георги спечели серията си с резултат 10.63 секунди и с лекота се класира..

публикувано на 13.07.25 в 22:20

"Бдин" Видин започва лятната си подготовка

"Бдин" Видин започва подготовка за новия сезон на Северозападната Трета лига. Първата тренировка е насрочена за понеделник, 14 юли, от 18:30 часа на стадион "Георги Бенковски". Очаква се да бъде представен новият треньорски щаб и да бъде дадена повече информация за състава и амбициите на тима. Планирани са 5 контролни срещи за лятната подготовка:..

публикувано на 13.07.25 в 15:00

"Локо" Мездра отстъпи на "Костинброд" в контрола

Едва пет дни след началото на подготовката си за новия сезон "Локомотив" /Мездра/ гостува за първа контрола на едноименният тим от "Костинброд". „Железничарите”, водени от Николай Нинов, загубиха с 1:2 в приятелската среща. Съперниците си поделиха по полувреме. През първата част гостите бяха по-активни и Кристиян Грозданов даде преднина на мездренчани в..

публикувано на 13.07.25 в 14:55