С богата програма бе отбелязана 10-годишнината от възстановяването на НЧ "Светлина-2007" в село Крапец.
Начало на празничната програма поставиха децата от село Крапец, които развиват талантите си в читалището. Галя Цветкова и Цвети Цветкова изпълниха песента "Приятели". Габриела Гоцева рецитира стихотворението на Елисавета Багряна "Потомка". Шани Кънчова изпълни българската народна песен "Лиляно моме", а Сандра Кънчова - "Самодива". С музикални изпълнения се представиха още Лидия Ангелова, Елизабет Виталиева, Поля Росенова и Ванеса Богданова. Шани Кънчова, Сандра Кънчова и Владимир Валентинов демонстрираха актьорския си талант. Диана Асенова представи стихотворението "Високи сини планини", а Теодора Воденичарска- "Родна стряха". В празника на читалището се включи и женска певческа група "Белокаменица" при читалище "Просвета 1928" - с. Царевец. Жените от клуба при читалището в село Крапец изиграха етюд от живота на възрастните хора.
Кулминация в празничната програма бяха изпълненията на танцов ансамбъл "Мездра", които изпълниха танците "Пирински", "Копаница", "Северняшки", "Тракийски", "Шопски" и "Розобер".
Сред официалните гости на тържеството бяха кметът на Община Мездра Генади Събков, председателят на общинския съвет Яна Нинова и общинският съветник Наталия Христова.
Кметът на община Мездра връчи поздравителен адрес на ръководството на читалището, поздрави организаторите на тържеството и отбеляза, че за 10 годишни читалището е дало своя решаващ принос за развитието на селото.
Вторият етап от проекта „Обичам моето училище“ в ОУ „Христо Ботев“ – Мездра вече е реализиран. Класните стаи и коридорите на най-старото училище в града бяха обновени с цветни фототапети, които внасят живот, вдъхновение и позитивна атмосфера в учебната среда. Ръководството на училището изрази благодарност към екипа, учителите и учениците,..
Две нови книги на писателя от Чипровци Георги Костодинов ще излязат от печат до края на месеца. Едната е с любовна лирика и се нарича "Гримирана любов", а другата "Чипровски вкусни гозби". "Книгата се казва "Гримирана любов". Това са стихове, писани миналата година... Това е една равносметка на всичко, което съм преживял... Другата книга се..
26-годишен мъж от гр. Видин, управлявал лек автомобил, чужда собственост, под въздействието на наркотично вещество , е бил задържан вчера в полицейския арест, съобщават от полицията. На 20 август на бул. “Понония“ в областния град, униформени спрели за проверка кола, в която пътували трима души. При тестване с техническо средство пробата на шофьора..
Приключи 108-то издание на традиционния панаир в Кула. Той бе открит официално на 14-август и продължи шест дни. Събитието има 108-годишна история и се превръща в едно от най- очакваните не само от местните хора. То се радва на посетители и гости от цяла България и от съседните области на Сърбия. Кмета на община Кула откри панаирните дни на открита..
Ръст на регистрираните безработни отчетоха от Бюрото по труда във Враца. В края на месец юли хората без препитание са 1 525, което е с 98 повече от юни и ръст с 10 души в сравнение с юли 2024-а. Изразено в проценти това е увеличение с 0,34%, а от трудовата борса отчетоха ниво от 4,25 на сто за общината. В съседния Криводол на борсата са 17,26 процента..
Със символична "първа копка" днес започна обновяването на ул. "Цар Иван Асен ll" във Видин. Улицата ще бъде напълно ремонтирана в участъка от околовръстния път до бул. "Панония". Пътният участък ще бъде един от главните входове и подходи към града, коментира по време на официалната церемония Румен Лилов, заместник-кмет на Община Видин по устройство на..
В Кула отбелязаха празника на града. По традиция, честването започна с празничен водосвет за здраве, отслужен от Видинския митрополит Пахомий в съслужение с архиерейския наместник на Кулска духовна околия отец Илия. Програмата продължи с откриване на тържественото заседание на Общинския съвет. Равносметка за развитието на Община Кула направи..