Министерството на културата обяви конкурс за директор на Симфониета Видин. Основание за него е изтичането на 4-годишния мандат на досегашния директор Мирослав Кръстев.
От публикуваната на сайта на Министерството на културата информация става ясно, че кандидатите за длъжността трябва да са специалисти от професионално направление "Музикално изкуство" или арт мениджмънт. Освен това претендентите е необходимо да имат професионален опит в областта на културата поне 3 години.
Конкурсът ще се проведе чрез разглеждане на представените документи и концепция за развитието на Симфониета - Видин и събеседване. Крайният срок за подаване на документите е 18 септември.
Дългогодишният ръководител на видинската симфониета Мирослав Кръстев не пожела да бъде записван, но бе категоричен, че ще участва в обявения конкурс.
Инициативата "Концерти на гарата" гостува във Видин. Кратките музикални изпълнения на популярните и обичани групи Уикеда и X-Ray започнаха в следобедните часове. Няма желаещи за директори на две училища в област Монтана. Процедурата е прекратена за Професионалната гимназия по лека промишленост в Монтана и основно училище "Кирил и Методий" в..
Продължава инициативата за обновяване на църквата в село Каленик. Освен ремонтни работи, предстои благоустрояване на района около храма. Това обясни Габриела Георгиева, секретар на местното читалище, което е сред инициаторите на обновяването. "Остават още няколко неща главно по външната част на църквата. За сега средства има подмяната на..
Излезе от печат първата книга за арт наив изкуство у нас. В нея са събрани съвременни български наивисти. Автор е Даниела Осиковска, която заедно със своя съпруг - арх. Георги Георгиев, поставя началото на Салона за наивистично и интуитивно изкуство в Белоградчик. "Всичко започна 2019 г., когато се откри първата музейна експозиция за..
Общинската управа на Криводол се подготвя за провеждането на традиционните "Панаирни дни". От 31 юли до 3 август в града, край който тече река Ботуня, ще има емоции, концерти и време за срещи между приятели. Организаторите на панаирните дни – от местната управа и Народно читалище "Никола Й. Вапцаров 1924", канят не само на организираните концерти, но..
На 26 юли (събота) Монтана ще стане домакин на изключително духовно събитие. В храм „Свети Дух“ ще бъдат донесени частици от чудотворните мощи на петима почитани светци: свети великомъченик Пантелеймон, света Петка Търновска, света Марина, свети Нестор и св. Георги Софийски. Светините ще бъдат тържествено посрещнати в 17:00 ч. от Видинския..
От 4 август се възстановява "синята зона“ в района на пазара във Видин, информираха от общинското предприятие "Зони за платено паркиране". Касае се за участъците от централната градска част, където "синята зона" временно беше преустановена поради извършване на строително-монтажни дейности по проекта за "Основна реконструкция на централна пешеходна..
Няма желаещи за директори на две училища в област Монтана. Процедурата е прекратена за Професионалната гимназия по лека промишленост в Монтана и основно училище "Кирил и Методий" в ломското село Замфир. 15 са кандидатите за директори на 8 училища в област Монтана. Няма недопуснати, уточняват от Регионалното управление на образованието в Монтана...